Podłączenie gazu ziemnego do domu – co musisz wiedzieć?

Podłączenie gazu ziemnego do domu – co musisz wiedzieć?

Rozważasz skorzystanie z ogrzewania gazowego w swoim domu? To bardzo dobry pomysł – takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet.. Co musisz wiedzieć o podłączeniu gazu ziemnego do domu? Oto najważniejsze rzeczy! Czytaj dalej

Podłączenie gazu ziemnego do domu jednorodzinnego – dlaczego warto?

Ogrzewanie domu gazem ziemnym ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć czystość oraz wygodę tego rozwiązania. Paliwo w postaci gazu ziemnego nie pozostawia odpadów (w przeciwieństwie do, na przykład, węgla) ani nie generuje szkodliwych pyłów. Nie wymaga również żadnego wysiłku fizycznego ze strony domowników – paliwo dostarczane jest do pieca w sposób automatyczny, bez udziału człowieka. Dzięki zmianie ogrzewania na gazowe zapomnisz o dokładaniu opału do pieca, jego czyszczeniu i sprzątaniu popiołu.– mówi ekspert z firmy EWE, dostawcy gazu ziemnego na terenie województw: lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

 

Podłączenie gazu ziemnego do domu – co musisz wiedzieć?

 

Czytaj również: Termodynamiczny i energooszczędny ogrzewacz wody sterowany za pomocą aplikacji mobilnej

 

Kolejną zaletą podłączenia gazu do domu jest ekologia tego rozwiązania. Spalanie gazu powoduje emisję o około 50% mniej dwutlenku węgla niż spalanie węgla. Ponadto ogrzewając dom gazem ziemnym do atmosfery nie emitujesz pyłów, sadzy czy też dwutlenku siarki.

 

Ogrzewanie gazowe domu – ile kosztuje?

Ogrzewanie gazowe jest najtańszym rozwiązaniem wśród bezobsługowych źródeł ciepła – znacznie tańszym niż na przykład ogrzewanie na prąd czy olej. Największy koszt to instalacja wewnętrzna i zakup dobrej jakości kotła gazowego. Później z opłat możesz rozliczać się w dwojaki sposób - na podstawie comiesięcznego zużycia (zmieniającego się w zależności od pór roku) lub też w systemie stałych zaliczek (raz w roku odczyt gazomierza i rozliczenie faktycznego zużycia w odniesieniu do wpłaconych zaliczek). Ogrzewanie gazowe jest również o tyle wygodne, że nie wymaga, jak w przypadku ogrzewania węglowego, większego wydatku na zakup paliwa na początku sezonu grzewczego.

 

Podłączenie gazu do domu – krok po kroku

Jak podłączyć gaz do domu? Na początek musisz sprawdzić, czy w Twojej okolicy istnieje taka możliwość. Jest to uzależnione od przebiegu infrastruktury gazowej, do której Twój dom mógłby zostać przyłączony.  

 

Jeśli nie masz pewności, jak przebiega sieć gazowa - skontaktuj się z ze dostawcą gazu, który zaopatruje w gaz ziemny w Twojej okolicy. Przy okazji wypełniania wniosku o przyłączenie do sieci gazowej, przedstawiciel firmy wyjaśni Ci wszystkie kroki, jakie powinieneś podjąć aby zacząć korzystać z gazu ziemnego – przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej wymaga pozwolenia na budowę, a także skorzystania z usług specjalistów – m.in. firmy instalatorskiej i projektanta. Warto również wiedzieć, że jeśli chcesz korzystać w swoim domu z ogrzewania gazowego jeszcze w tym roku, musisz podpisać umowę o przyłączenie jak najwcześniej, ponieważ formalności z tym związane trwają kilka tygodni.

 

Ogrzewanie gazowe to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością – głównie ze względu na wygodę, czystość oraz ekologię. Jeśli masz możliwość przyłączenia swojego domu do sieci gazowej – nie czekaj! Zdecyduj się już dziś, a jeszcze w tym roku będziesz cieszył się licznymi zaletami tego nowoczesnego paliwa.

 

Czytaj również: Ogrzewanie gazowe - czy warto się na nie zdecydować?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15993 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >