Pośrednik radzi jak wybrać właściwą lokalizację mieszkania lub domu

Pośrednik radzi jak wybrać właściwą lokalizację mieszkania lub domu

Zakup mieszkania lub domu to ważny krok w życiu każdego człowieka. Jedną z podstawowych decyzji jest wybór lokalizacji wymarzonej nieruchomości, a to, jak się okazuje, wcale nie taka prosta sprawa.Wybór właściwej lokalizacji mieszkania lub domu w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb potencjalnych kupujących. Dla jednych ważny jest szybki dojazd do pracy, dlatego decydują się na zakup mieszkania w śródmieściu. Dla innych ważniejszy jest spokój i cisza, dlatego też kupują mieszkanie lub dom na obrzeżach miasta.

 

Po pierwsze komunikacja

 
"Szukając mieszkania, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dostępność  środków komunikacji miejskiej. Ma to szczególne znaczenie dla osób nie posiadających własnego samochodu, które zdecydują się na kupno mieszkania na obrzeżach miasta. Problemy komunikacyjne przestaną być problemem, jeśli zdecydujemy się na zakup domu umiejscowionego na osiedlu domków jednorodzinnych. Na ogół położone są one w pobliżu węzłów komunikacyjnych. Nie bez znaczenia są także kwestie finansowe. Pamiętajmy na przykład o podatku gruntowym, który zapłacimy jeżeli zdecydujemy się na zakup domu" – mówi Marcin Kląskała, licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami z Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. "Z pewnością mieszkanie w centrum miasta będzie wygodne ze względu na łatwy dostęp do różnego rodzaju instytucji mających siedziby w śródmieściu. Nie bez znaczenia jest fakt łatwego dostępu do sklepów, restauracji, kin, przychodni, przedszkoli oraz szkół. Lokalizacja mieszkania w pobliżu takich instytucji jest szczególnie ważna dla osób z dorastającymi dziećmi. Niestety mankamentem wyboru mieszkania w centrum lub w jego pobliżu jest duże natężenie hałasu. Dlatego też nie jest to dobre rozwiązanie dla osób ceniących ciszęi spokój" – podkreśla Marcin Kląskała z PFRN. Ponadto przy zakupie mieszkania w centrum miasta należy zwrócić uwagę na możliwości związane z zaparkowaniem samochodu, jeżeli budynek nie posiada parkingu wewnętrznego.

 


Po drugie bezpieczeństwo

 
"Kolejną ważną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, jest bezpieczeństwo. Nowoczesne osiedla często wyposażone są w system monitoringu, co niewątpliwie wpływa na poczucie bezpieczeństwa. A wiedzę, iż dana dzielnica jest spokojna, a sąsiedzi bezkonfliktowi można traktować na równi z najlepszym systemem zabezpieczeń "– dodaje Marcin Kląskała.

 

Po trzecie widok z okna

 
Duże znaczenie z całą pewnością ma widok z okna naszego mieszkania. Dlatego też przed zakupem warto po prostu wyjrzeć przez okno i zobaczyć, co będziemy codziennie oglądać. Czy będzie to ruchliwa ulica, ściana bloku sąsiedniego, śmietnik, czy też ładny park lub plac zabaw dla dzieci. Warto także zwrócić uwagę na położenie mieszkania. Jeżeli zdecydujemy się na mieszkanie z oknami wychodzącymi na południe w domu będzie zawsze jasno i ciepło.

 

Źródło: PFRN / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17310 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >