Prace wykończeniowe i remontowe - Grunt Uniwersalny Tytan Professional

Prace wykończeniowe i remontowe - Grunt Uniwersalny Tytan Professional

Grunt Uniwersalny Tytan Professional to wielofunkcyjny środek przygotowany specjalnie z myślą o profesjonalnych pracach wykończeniowych prowadzonych zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Czytaj dalej

Prace wykończeniowe i remontowe (jak malowanie czy tynkowanie) wymagają stosowania sprawdzonych środków, aby ich rezultat był trwały. Dlatego emulsje gruntujące należy dobierać starannie, biorąc pod uwagę rodzaj podłoża, jego chłonność oraz rodzaj materiałów, które zostaną zastosowane jako warstwy wierzchnie.
Tytan Professional Grunt uniwersalny eliminuje problemy związane z dopasowaniem stosowanego środka do specyficznej sytuacji budowlanej. Zbilansowana formuła Gruntu czyni go środkiem odpowiednim do większości powierzchni znajdujących się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Jeden preparat – wiele zastosowań

Grunt Uniwersalny marki Tytan Professional to emulsja na bazie wodnej dyspersji żywicy akrylowej. Znajduje on zastosowanie przy gruntowaniu powierzchni chłonnych i porowatych, takich jak beton, gazobeton, płyty cementowe i gipsowo – kartonowe czy tynki gipsowe, cementowe lub cementowo-wapienne. Zwiększa ich przyczepność przed położeniem materiałów wykończeniowych, pełniąc rolę podkładu pod różnorodne warstwy wierzchnie (farby, tynki, tapety, płytki ceramiczne, kleje, jastrychy lub wylewki samopoziomujące). Grunt uniwersalny Tytan Professional znakomicie wyrównuje nierównomierną chłonność podłoży mineralnych oraz zmniejsza chłonność podłoży porowatych chroniąc je przed szkodliwym wpływem wilgoci. Emulsja likwiduje pylenie i nadmierne ścieranie powierzchni przeznaczonych pod płytki ceramiczne. W trakcie prac renowacyjnych środek ułatwia usuwanie tapet po nasączeniu nim powierzchni ścian. Jako powłoka ochronna dla wylewek zwiększa ich elastyczność i odporność na zarysowania. Grunt Uniwersalny Tytan Professional dodany do zapraw klejowych zabezpiecza przed ewentualnym pękaniem spoin. Dzięki uszczelnieniu struktury gruntowanego podłoża zwiększa ponadto wydajność materiałów użytych do wykonania kolejnych warstw - farb, gładzi i klejów.

Sposób aplikacji
Prosta w użyciu i wydajna emulsja może być nanoszona na podłoże za pomocą wałka, pędzla lub metodą natrysku. Należy jednak uprzednio sprawdzić, czy podłoże jest odpowiednio oczyszczone i osuszone. Grunt Uniwersalny Tytan Professional można stosować w postaci rozcieńczonej z wodą w proporcji 2:1 lub nierozcieńczonej – w zależności od chłonności podłoża. W przypadku podłoży bardzo nasiąkliwych zaleca się rozcieńczać środek w proporcjach 1:1. Przy płytach gipsowo-kartonowych stosuje się rozcieńczoną postać emulsji w stosunku 1:2/3. W miejscach narażonych na zwiększone ścieranie, jak np. naroża ścian, należy nanieść 2-3 warstwy Gruntu Uniwersalnego Tytan Professional stosując metodę „mokre na mokre”. W innych przypadkach nakładanie warstw powinno być wykonywane w odstępach 3-4 godzin. Po upływie dwóch godzin od aplikacji emulsja tworzy cienki film zapewniający długą żywotność wykańczanych powierzchni.
Źródło: E.C.H.O.Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17211 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 214

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >