System CLICK & FIX – by łatwo i szybko połączyć puszkę z pistoletem aplikacyjnym

System CLICK & FIX – by łatwo i szybko połączyć puszkę z pistoletem aplikacyjnym

Mocowanie puszki piany montażowej w tradycyjnym gnieździe pistoletu aplikacyjnego nie należy do najłatwiejszych. Wystarczy niewielkie zabrudzenie gniazda, czy niedokładne nakręcenie by po uruchomieniu zaworu puszki wypuścić piankę zabrudzając pistolet.

Aby ustrzec się przed takimi sytuacjami  firma Soudal proponuje nowoczesne połączenie bagnetowe Click&Fix.  To system stworzony po to by usprawnić pracę montażystów.    

Innowacyjny system Click&Fix umożliwia łatwe i stabilne zamocowanie pojemnika z pianą w gnieździe pistoletu aplikacyjnego. Jednym ruchem ręki, przekręcając puszkę jedynie o jedną czwartą obrotu blokujemy ją w gnieździe pistoletu. A dzięki specjalnej konstrukcji połączenia podczas nakręcania puszki na pistolet nie dochodzi do otwarcia zaworu pianki, co skutecznie zabezpiecza przed niekontrolowanym wypływem zawartości. Dla porównania  - w przypadku zwykłego pistoletu dla pewnego zamontowania puszki potrzebne są aż dwa pełne obroty. Jednocześnie sam proces wymiany puszki może się zakończyć sukcesem tylko wtedy gdy gniazdo jest w 100% czyste, a puszkę nakręcamy na tyle energicznie by w momencie mocowania piana nie wydostała się z pojemnika. Brak należytej dokładności przy mocowaniu może przyczynić się do zabrudzenia pistoletu pianą montażową. Dla montażysty oznacza to konieczność oczyszczenia gniazda, co przy drobnym gwincie i jego skomplikowanym kształcie oznacza stratę cennego dla ekipy montażowej czasu. Pierścień mocujący zastosowany w systemie Click&Fix wykonany jest z gładkiego tworzywa sztucznego, które w razie zabrudzenia możemy łatwo wyczyścić nawet bez użycia płynów czyszczących.


Dzięki innowacyjnemu systemowi Click&Fix mocowanie puszki do pistoletu aplikacyjnego staje się niezwykle proste. Opracowane przez firmę Soudal nowoczesne połączenie bagnetowe nie tylko oszczędza czas, ale także wpływa na przedłużenie żywotności pistoletów aplikacyjnych, a jednocześnie umożliwia maksymalne wykorzystanie pianki zawartej w puszcze. W  unikalny system Click&Fix został wyposażony cały asortyment pianek poliuretanowych oferowanych przez firmę Soudal. W ofercie znajdziemy również specjalny preparat w aerozolu  przeznaczony  do  usuwania  zabrudzeń  z  nieutwardzonej pianki poliuretanowej oraz czyszczenia pistoletów aplikacyjnych ze złączem bagnetowym Click&Fix – Foam Cleaner Click&Clean.

 

Źródło: PEGASUS PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17355 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 290

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >