System automatyki domowej

System automatyki domowej

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, rozpoczynamy weekendowe wyjazdy za miasto. Zapewne spędzimy je spokojniej, kiedy mimo naszej nieobecności w domu, będziemy go mogli w każdej chwili skontrolować. Dzięki automatyce domowej wyposażonej w funkcje zdalnego dostępu sprawdzimy naszą nieruchomość z każdego miejsca na świecie. Zarządzając nią według indywidualnych potrzeb, będziemy mogli symulować naszą obecność, sprawdzić kto chciał nas odwiedzić, czy też podlać rośliny w ogrodzie.

 

- Obecne systemy automatyki domowej zyskują realny wpływ na stopień wykorzystania urządzeń w domu i dopasowanie ich do swojego stylu życia. Stały się dużym udogodnieniem, ułatwiającym optymalizację wykorzystania pewnych urządzeń i zwiększającym poziom bezpieczeństwa – podkreśla Tomasz Koziarek, Product Marketing Manager Somfy Sp.zo.o.

 

 

Zaprogramowane czasowo urządzenia pozwalają symulować obecność w domu, podczas gdy nikogo w nim nie ma. Dzięki nowoczesnym programatorom czasowym użytkownik może różnorodnie zaprogramować godzinę odsłaniania i zamykania rolet, czy też innych osłon w zależności od dnia tygodnia, pogody, czy też innych czynników.

Czytaj również: Digital signage, czyli nowoczesność na każdym kroku

 

Poprzez logowanie się do swojego indywidualnego konta, właściciele mają możliwość sprawdzenia aktualnego położenia w jakim znajdują się rolety, bramy, czy inne osłony. Za pośrednictwem tego samego urządzenia mogą również sterować klimatyzacją i ogrzewaniem, włączyć zraszacze w ogrodzie, czy światło w salonie. Na bieżąco mogą monitorować większość urządzeń znajdujących się w domu, nawet jeżeli aktualnie przebywają kilkaset kilometrów dalej.

 

 

- To, na co niewątpliwie należy zwrócić uwagę przy wyborze systemu sterującego to  funkcja precyzyjnych komunikatów zwrotnych, podawanych w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień. Jest to tym bardziej istotne kiedy sterujemy domem na odległość, chcąc na przykład symulować obecność mieszkańców. Ponadto, podczas naszej nieobecności, w razie włamania czy uruchomienia na przykład alarmu pożarowego, system połączony z kamerą od razu nas o tym powiadomi, a na smartfona otrzymamy zdjęcie – dodaje Tomasz Koziarek. 

Czytaj również: Brama z napędem automatycznym

 

 

Funkcja precyzyjnych komunikatów zwrotnych informuje nie tylko o wykonaniu lub niewykonaniu polecenia, ale także o przyczynie niepowodzenia wywołanej akcji. Komunikaty te mogą być różnorodne. Niezależnie również od informacji zwrotnej, w każdej chwili można poznać aktualny stan urządzenia. Dzięki temu, że informacja pochodzi bezpośrednio z urządzenia wykonawczego, podaje ona rzeczywisty stan, a nie tylko teoretyczny według przyjętych założeń, co ma miejsce przy zewnętrznych modułach sterujących. W przypadku zamknięć typu drzwi, zamki, okna, rolety, bram ma to zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa.

Źródło: Somfy / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17307 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 150

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >