System płyt spadkowych - do hydro i termoizolacji dachów płaskich

System płyt spadkowych - do hydro i termoizolacji dachów płaskich

Nowoczesna architektura lubi płaskie dachy. Pasują do oszczędnej, czasem wręcz ascetycznej, formy. Dach musi być jednak funkcjonalny. Nie mogą na nim zalegać woda, śnieg czy lód, ale nie jest to już problem. Obecne technologie budowalne umożliwiają wykonanie praktycznej i skutecznej izolacji dachu, nawet płaskiego. Czytaj dalej

 

Dach, który wygląda na płaski, w rzeczywistości musi mieć lekki spadek. To jest kluczowe, by prawidłowo była z niego odprowadzana woda. Zamiast jednak wykonywać spadek w samej konstrukcji dachu, można go uzyskać dzięki zastosowaniu specjalnych, przeznaczonych do izolacji dachów płaskich, płyt styropianowych. System płyt spadkowych produkowany przez firmę Styropmin składa się m.in. z płyt Styrolamin NRO oraz płyt Dachomin RE 15 i RE 30, które mogą występować w postaci klinów spadkowych o zmiennym nachyleniu powierzchni do 15 stopni. 


- Profilowanie dachu płaskiego uzyskujemy właśnie dzięki płytom spadkowym, które są przygotowywane na potrzeby konkretnej budowy. Klient dostarcza nam rysunek techniczny dachu z zaznaczonym sposobem odwodnienia. Na tej podstawie powstaje profesjonalna dokumentacja techniczna wraz z elementami systemu płyt spadkowych. Klient otrzymuje gotowe, wycięte i oznakowane elementy wraz z opisem dotyczącym sposobu ułożenia ich na dachuopisuje Arkadiusz Zdybel, projektant spadków dachowych i doradca techniczny w firmie Styropmin.


System płyt spadkowych - do hydro i termoizolacji dachów płaskich

Czytaj również: Jak zabezpieczyć dach przed skraplaniem się wody?


System Styropmin zapewnia skuteczne odprowadzanie wody. Nie dochodzi do jej spiętrzenia. Woda trafia do rur spustowych albo od razu poprzez wpusty dachowe albo rynnami biegnącymi wzdłuż krawędzi dachu. Co ważne, rozwiązanie zaprojektowane przez Styropmin zapobiega również zaleganiu kurzu i mułu, a dzięki temu nie ma ryzyka, że zaczną się rozwijać np. glony. 


Montaż przez cały rok

System Styropmin ma jeszcze jedną, bardzo wygodną zaletę, która realnie ułatwia budowę. Można go bowiem stosować przez cały rok, niezależnie od pogody. 


- Dla wielu wykonawców to bardzo ważna cecha, mogą elastycznie planować pracę, nie patrząc nerwowo w kalendarz – podkreśla Arkadiusz Zdybel. 


Istotne jest również to, że izolacja termiczna wykonana ze styropianu nie jest dużym obciążeniem dla konstrukcji. Styropian jest przecież lekki. Ponadto płyty styropianowe są poręczne w transporcie. Łatwo i szybko się je montuje. Styrolamin NRO można układać na wszelkiego rodzaju nieodkształcalnych podłożach np. betonowych, drewnianych, z blachy trapezowej, z zaprawy cementowej, a także na istniejących już pokryciach dachowych. Istotnym ułatwieniem jest także to, że dzięki zastosowaniu papy montażowej możliwe jest układanie kolejnych warstw. 


System płyt spadkowych - do hydro i termoizolacji dachów płaskich


Czytaj również: Jak izolować od wilgoci stropodachy w dużych obiektach przemysłowych


- Nie bez znaczenia jest też kwestia kosztów. Zastosowanie systemu Styropmin pozwala na ich znaczne obniżenie, co wielokrotnie liczyliśmy z projektantami i wykonawcami, z którymi pracujemy – dodaje Arkadiusz Zdybel.

Źródło: Best Brands PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15966 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 118

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >