System solarów - ogrzewanie słoneczne. Czym jest i gdzie można je zamontować?

System solarów - ogrzewanie słoneczne. Czym jest i gdzie można je zamontować?

Fondital wprowadził na polski rynek pełną gamę produktów do instalacji solarnych - kolektory słoneczne płaskie i rurowe, podgrzewacze oraz zasobniki.

Gama solarna jest kompletna we wszystkie akcesoria niezbędne do instalacji. Fondital, od zawsze na czasie z nowościami, opracował „kompletne pakiety solarów”, spełniające wymagania całej rodziny.

W zależności od sposobu montażu wyróżnia się kolektory płaskie do instalacji zewnętrznej np. na dachu oraz do zabudowy zintegrowanej z połacią dachu. W ofercie firmy Fondital znajdują się oba typy - model VC25 (przeznaczony do instalacji pionowej) oraz HC25 (instalacja w poziomie) to kolektory, które można zamontować zewnętrznie na dachu lub na południowej ścianie budynku, przy ścianie na ziemi, bądź jako wolno stojący. Do drugiej kategorii kolektorów płaskich należy model IRC 25 idealny do montażu w strukturze dachu. Kolektor zaopatrzony jest w odpowiednie przyłączenia hydrauliczne umieszczone w górnej części płytki, tak by mogły być schowane pod systemem mocującym do dachu po wykonaniu instalacji.

Kolektor rurowy, zwany także próżniowym zbudowany jest z rur wykonanych ze szkła o wysokim współczynniku przepuszczalności promieniowania słonecznego. Powierzchnia absorbująca znajduje się wewnątrz szklanych rurek, w których panuje próżnia. Dzięki izolowaniu absorbera próżnią, zmniejszane są straty energii do otoczenia. W modelu TC25/14 marki Fondital rury szklane wykonane są ze szkła boro-krzemowego doskonale przepuszczającego promieniowanie słoneczne. Ważną cechą kolektora TC25/14, która zwiększa jego wydajność jest zastosowanie technologii luster CPC (Compound Parabolic Concentrator – zespolony koncentrator paraboliczny), która dzięki specjalnej budowie ogniskuje padające na absorber promieniowanie słoneczne. Zestaw luster CPC skupia zarówno promieniowanie padające pod kątem, jak i promieniowanie rozproszone dzięki czemu dodatkowo wzrasta sprawność kolektora. W obu wersjach kolektorów znaleźć można absorber promieniowania słonecznego połączony z rurkami miedzianymi, w których płynie tzw. czynnik roboczy – niezamarzający roztwór glikolu. Ten zabieg umożliwia całoroczne użytkowanie kolektora.

Rozwiązania solarne marki Fondital nadają się znakomicie do połączenia z kotłami kondensacyjnymi. W celu zagwarantowania sprawnego funkcjonowania i bezpieczeństwa instalacji solarnych Fondital stworzył kotły kondensacyjne Madeira i Madeira Compact. Przy tych modelach  niepotrzebny jest zasobnik ponieważ urządzenia są kompletne we wszystkie części, tak hydruliczne jak i elektryczne, dlatego też wystarczy tylko podłączyć je do kolektorów słonecznych. Oba modele Madeira mogą być przystosowane do zarządzania dwoma strefami ogrzewania: wysokotemperaturową i niskotemperaturową. Natomiast, wszystkie modele kotłów Fondital osiągają jeszcze lepszą efektywność jeśli połączone są z grzejnikami przeznaczonymi do pracy na niskiej temperaturze.

Cały asortyment z gamy produktów firmy Fondital wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, z zastosowaniem najnowszych technologii tak, aby zapewnić niezawodność i niezmienność wydajności przez cały czas funkcjonowania.

Montaż urządzeń wykorzystujących energię słoneczną jest korzystny dla Ciebie, Twojej rodziny i dla środowiska naturalnego!
Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >