Wejście w pałacowym stylu

Wejście w pałacowym stylu

Drzwi drewniane stanowią współczesny pokaz tradycyjnej sztuki stolarskiej. Zostały zaprojektowane i ręcznie wykonane według klasycznych wzorów pałacowych, z dbałością o najdrobniejszy szczegół.

 


“Horacy” jest głównym bohaterem w salonie. Skutecznie “kradnie” uwagę gości i wywołuje zazdrość wśród elegankich mebli i dekoracyjnych obrazów. Są one autorskim projektem Krzysztofa Wirchomskiego.  

Z jednej strony spotyka się z podziwem, z drugiej zaś budzi uzasadniony respekt wśród odwiedzających. Ponad 3-metrowe skrzydło drzwiowe sprawia, że nawet postawny mężczyzna w towarzystwie “Horacego” jest lekko zakłopotany. 

 

 


Czytaj również: Funkcjonalne i trwałe drzwi panelowe dla wymagających klientów


“Horacy” nie czuje się dobrze w każdym wnętrzu. Potrzebuje dużej przestrzeni i asysty wysokiej klasy materiałów wykończeniowych, w tym naturalnego kamienia i drewna. Kto raz skorzysta z jego usług zapragnie zaprosić go do własnego domu. “Horacy” jest również dowodem na to, że w polskich manufakturach powstają wysublimowane rzeczy na światowym poziomie o wysokiej klasie tak artystycznej, jak i użytkowej.
 

 

Czytaj również: Klasyczne drzwi z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi
Pomysłodawcą i wykonawcą drzwi “Horacy” jest manufaktura Krzysztofa Wirchomskiego, która realizuje najbardziej ambitne projekty związane z drewnem, w tym gabinety, garderoby, kuchnie czy meble na zamówienie. Drzwi ”Horacy” wykonane zostały z litego drewna dębowego, a następnie zaokleinowane dwoma rodzajami forniru. Dzięki temu, przy wejściu “Horacy” urzeka rysunkiem bielonego klonu, a przy wyjściu zapada w pamięć koniakowym czarem palisandru. Głównym elementem dekoracyjnym drzwi jest bogato rzeźbiony gzyms z przewodnim motywem liści akantu. Ościeżnicę zdobi delikatny ornament, a oba skrzydła drzwiowe prezentują typowe dla drzwi klasycznych kasetony. Na uwagę zasługują wymiary “Horacego”, który ma 350 centymetrów wysokości i 120 centymetrów szerokości. Aby skrzydło drzwiowe było stabilne zamocowane zostało na potrójnych zawiasach. Całość uzupełnia starannie dobrana złocona klamka, której stylistyka zgrana jest z charakterem “Horacego”.

 
Drzwi “Horacy” to ilustracja przykładowego projektu realizowanego w manufakturze Wirchomski. Projektanci marki mogą przygotować autorski wzór drzwi zgodny z wytycznymi klienta. Prace nad zamówieniem rozpoczyna przygotowanie odręcznych szkiców uwzględniających wszelkie detale. Po wstępnej akceptacji klienta opracowywane są rysunki wykonawcze 3D oraz trójwymiarowe wizualizacje gotowego projektu. Zamawiając drzwi klient ma do wyboru ponad 15 rodzajów drewna. Mogą być one malowane natryskowo, ręcznie, uszlachetniane powierzchniowo płatkami złota czy srebra. Nawet okucia wykonane zostaną według koncepcji klienta i projektantów marki Wirchomski.

Źródło: Wirchomski / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17313 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >