Wózek do przewozu ciężkich materiałów

Wózek do przewozu ciężkich materiałów

Siła ludzkich rąk, która wystarczy w sklepikach osiedlowych - w dużych centrach handlowych to zdecydowanie za mało. Wszystko za sprawą ton towarów dostarczanych do hipermarketów. W takim przypadku jednym z rozwiązań jest inwestycja w tzw. paleciaki, urządzenia do przewożenia i podnoszenia ciężarów.

 

Zgodnie z przepisami osoby zatrudnione na zapleczach dużych sklepów czy magazynów oraz dostawcy ciężkich towarów muszą mieć dostęp do „paleciaków”. A im będą one nowocześniejsze, tym łatwiejsza, szybsza, a przede wszystkim bezpieczniejsza stanie się ich praca.

 

Minister pracy i polityki społecznej w rozporządzeniu w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych, określił wprost: jedna osoba nie może ręcznie przenosić przedmiotów ważących więcej, niż 30 kg na odległość ponad 25 metrów.

 

– Oznacza to, że miejscach, gdzie transportowane są towary o większej wadze, wózek do transportu poziomego jest po prostu niezbędny – mówi Paweł Włuka z firmy STILL.

 

Czytaj również: Wielofunkcyjne klucze nasadkowe

 

Wózek sterowany jak komputer

 

„Paleciakiem” potocznie nazwano ręczny wózek służący do przewożenia i podnoszenia ciężarów. Jednak pierwszy tego typu sprzęt, który wyprodukowano w połowie XX w., zdecydowanie różni się od dzisiejszych maszyn do transportu.

 

– Pierwotnie „paleciaki” były sterowane wyłącznie siłą ludzkich rąk, z czasem pojawiły się pojazdy wspomagane elektrycznie – mówi Paweł Włuka. 

 


Firmy produkujące tego typu sprzęt prześcigają się w pomysłach, jak udoskonalić wózki, a co za tym idzie ułatwić pracę osobom zajmującym się transportem towarów. W zależności od potrzeb klientów, produkują np. małe i zwrotne ręczne wózki widłowe, które sprawdzają się w niedużych marketach i magazynach. Ich kółka z nylonu redukują opór, a specjalne rolki ułatwiają pracę na nierównym podłożu. W dużych centrach handlowych natomiast lepiej sprawdzą się nowoczesne, elektryczne wózki paletowe o udźwigu 1400-2000 kg.

 

Czytaj również: Profesjonalne odśnieżanie posesji

 

Sprzęt, który dba o pracownika

 

Najwyższej jakości elektryczne „paleciaki” wykonane są z tworzyw odpornych na odkształcenia czy pęknięcia, a ergonomiczny kształty uchwytu dyszla zapewnia łatwą obsługę zarówno prawo-, jak i leworęcznym osobom. Co więcej, dyszel „dba” o to, aby operator niepotrzebnie się nie męczył – po jego puszczeniu samodzielnie wraca na swoje pierwotne miejsce.

 

Nowoczesne wózki elektryczne charakteryzują się również silnikami, które pozwalają optymalnie korzystać z mocy potrzebnej podczas pracy z ładunkiem, jak i bez niego. Dzięki bezobsługowej technologii AC możliwe jest natomiast zmniejszenie kosztów zużycia energii oraz kosztów konserwacji.

 

Za bezpieczeństwo odpowiadają zaś najczęściej dwa niezależne systemy hamulcowe oraz np. przełącznik brzuszny, który znajduje się w główce dyszla. W sytuacjach awaryjnych samoczynnie przełącza się na jazdę w przód, dzięki czemu zapobiega ewentualnemu zakleszczeniu operatora. – Wszystkie te udoskonalenia mają jeden cel: zwiększyć bezpieczeństwo oraz wydajność pracy – kończy Paweł Włuka.

 

Źródło: Inplus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 1018 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 212 Grupa: Firmy budow... Użytkownik Gość: zdzisław11 napisał: Wywóz gruzu każdego rodzaju zawsze zlecam ekipie droprecykling.pl . W mgnieniu oka załatwiają ten kłopot. Powoli szykujemy....
  • Lampy do pokoju dziecka Liczba postów: 90 Grupa: Nowości ara... Użytkownik Gość: monika1980 napisał: swietne oswietlenie dla dzieci jest tu www.puchatkolandia.pl/oswietlenie/#wc Body Bardzo ładne :) Jakby ktoś szukał artyku...
  • Odgrzybianie murów i konstrukcji drewnianych budyn... Liczba postów: 28 Grupa: Stawiamy śc... [quote=domi.nika]odgrzybianie to dobra sprawa a znacie dobre srodki na to? https://www.kz-walbrzych.pl/swe dzace-stopy-pr oblem-podologiczny Znam y i polec...
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 78 Grupa: Ogrody A myśle że w każdej porze roku ogród jest piękny! :) Wiadomo, że wiosna lato jest najpiękniej ale zima też ma swój klimat :) My z żoną juz patrzymy za jakimiś k...
  • Jaka będzie łazienka przyszłości? Liczba postów: 7 Grupa: Wnętrza W takim razie jeżeli jesteście teraz na etapie poszukiwań ciekawych propozycji w zakresie baterii umywalkowych, kabin prysznicowych, czy wanien to koniecznie zw...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17310 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 326

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >