Wybór projektu domu, to ważna decyzja

Wybór projektu domu, to ważna decyzja

Wielu inwestorów zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest budowa domu parterowego, czy budynku z poddaszem użytkowym. To prawda, nie jest to łatwy wybór, ponieważ każda z opcji ma swoje dobre strony. Jest wiele rzeczy, o których warto pomyśleć przed ostateczną decyzją o wyborze projektu.

 

Jak duża jest działka, ile osób będzie mieszkać w budynku na stałe, w jakim są wieku? Nie bez znaczenia będą tu również preferencje estetyczne wszystkich domowników. Przygotowaliśmy wygodne porównanie domów parterowych oraz z poddaszem użytkowym. Przejrzyste zestawienie plusów obu koncepcji pomoże w podjęciu przemyślanej decyzji, której nie pożałuje żaden z mieszkańców domu!

 

 

Jak widać, domy parterowe są lepszą opcją dla rodzin z małymi dziećmi i seniorów. Łatwy dostęp do wszystkich pomieszczeń usprawnia dostęp upraszcza komunikację. Pomaga również na etapie aranżacji wnętrz – pomieszczenia mają jednakową wysokość.

 

Czytaj również: Uciec od miejskiego zgiełku


- Rodziny ze starszymi dziećmi mogą wybrać projekt domu z poddaszem użytkowym. W takim budynku bardzo wyraźnie oddziela się strefę dzienną i nocną, zostawiając dużo przestrzeni na część sypialną domowników – komentuje architekt z pracowni Dobre Domy Tomasz Flak.

 

 

Czytaj również: Dom przyjazny dla czworonoga


Z takiego projektu ucieszą się również posiadacze niewielkich działek – dom z poddaszem zajmuje mniej miejsca niż parterówka o tej samej powierzchni użytkowej.  Zapraszamy do zapoznania się z infografiką. Mamy nadzieję, że chociaż trochę pomoże ono w podjęciu ostatecznej decyzji o wyborze projektu domu.

Źródło: they / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16548 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 222

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >