Wystrój wnętrz: Drzwi wewnętrzne wyrazem stylu

Wystrój wnętrz: Drzwi wewnętrzne wyrazem stylu

Każdy chce, aby jego wymarzone lokum, było piękne i stylowe. Na wystrój mieszkania lub domu może wpłynąć wiele czynników. Jednym z tych, który ma coraz większy wpływ na architekturę wnętrz są drzwi. Dziś stanowią jeden z najważniejszych elementów wystroju mieszkania. Czytaj dalej

Ich wygląd, zastosowane zdobienia, materiały, z których je wykonano dają nam olbrzymią paletę możliwości. Dlatego każdy może przy ich pomocy podkreślić indywidualny styl i gust.

Inspiracja dla wnętrza
Drzwi niejednokrotnie trafiają do świeżo ukończonego mieszkania lub domu jako jeden z pierwszych elementów dekoracyjnych. Od ich wyglądu, stylu i wykończenia zależy klimat przyszłego wnętrza.
Najbardziej eleganckie są drzwi drewniane eksponujące dekoracyjną strukturę drewna. Można je świetnie wpasować w stylowe wnętrza. „Drzwi wykonane z drewna są po prostu naturalnie piękne, i pozwalają na ich dostosowanie do potrzeb konkretnego wnętrza. Można je wykończyć na kilka sposobów. W zależności od modelu pokrywamy je ręcznie dwiema warstwami wosku lub malujemy lakierami przezroczystymi lub transparentnymi, które zmieniają nieco kolor drewna, ale wciąż podkreślają jego rysunek „ - mówi Augustyn Zioło, technolog Stolbud Włoszczowa. Różne gatunki drewna, z których wykonujemy  drzwi, pozwalają na ciekawe stylistyczne kompozycje w zależności od indywidualnych preferencji.
Innym rozwiązaniem są drzwi wykończone płytą HDF lub płytą wiórową. Jeśli cenimy wygląd drewna, ale z różnych względów nie decydujemy się na zakup drzwi drewnianych, ciekawą alternatywą może być zakup drzwi do złudzenia przypominających te wykonane z  drewna. Na płytach wiórowych można wytłoczyć rysunek naturalnego materiału. Podobne rozwiązania proponujemy w przypadku drzwi wykończonych fornirowaną płytą HDF, które wyglądają jak drewniane - tłumaczy specjalista Stolbudu. Ich zaletą jest także fakt, że płyta HDF, wykonana z włókien drzewnych ma większą gęstość niż surowe drewno przez co w specyficznych warunkach jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.

                                                                                

      

Drzwi z płyty HDF dają bogate możliwości zdobienia powierzchni skrzydła: mogą być gładkie lub posiadać fakturę imitującą strukturę drewna. Do wykończenia skrzydeł drzwi można stosować okleiny naturalne, czyli cienkie warstwy drewna, nadające drzwiom elegancki wygląd lub sztuczne. Sztuczna okleina może bardzo wiernie odzwierciedlać rysunek drewna, jego fakturę i kolor. W przypadku naszych drzwi stosujemy m.in.  folie Deccor i Finish, które pozwalają każdemu klientowi wybrać coś dla siebie mówi Augustyn Zioło.
Ciekawą propozycją mogą być drzwi łączące tradycję z nowoczesnością, czyli drzwi szklane z drewnianą ościeżnicą. Skrzydło drzwi wykonane z hartowanego szkła udekorowanego prostą formą  lub wyszukanym ornamentem. Drzwi szklane ozdobią każde wnętrze, co więcej doda mu lekkości, polotu i piękna…

 

Funkcjonalność
Pamiętajmy jednak, że drzwi nie mogą stanowić jedynie ozdoby wnętrza - powinny być także funkcjonalne. Najczęściej we wnętrzach stosowane są drzwi rozwieralne, czyli takie, które otwierają się po naciśnięciu klamki. Są łatwe do zamontowania, wygodne w użytkowaniu, , ale żeby je otworzyć potrzeba trochę miejsca. Standardowo drzwi jednoskrzydłowe wykonujemy szerokie na 80, 90 lub 100 cm i wysokie na 205 cm. Niemniej jeśli klient ma inne wymagania możemy drzwi modyfikować mówi Augustyn Zioło. Niemal każde drzwi jednoskrzydłowe z naszej oferty można wykonać w wersji dwuskrzydłowej, nadającej się chociażby do reprezentacyjnego salonu.
Czasem konieczne jest zastosowanie niestandardowych rozwiązań, zwłaszcza gdy nie mamy zbyt wiele miejsca lub potrzebujemy drzwi do specjalnego pomieszczenia, jakim jest np. garderoba.  Wówczas sprawdzą się drzwi  nietypowe. Przykładowo specjalne łamane drzwi do garderoby nie zajmują wiele cennego miejsca. Ich skrzydło składa się na pół i przysuwa do ościeżnicy. Można je także stosować w spiżarniach, czy wnękach mówi technolog Stolbudu.
Idealnym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach i korytarzach są drzwi przesuwne. Rozsuwają się na boki po prowadnicy schowanej za maskownicą. Można je wykonać także w wersji dwuskrzydłowej. Praktycznie każde drzwi wewnętrzne z naszej oferty można wykonać w wersji przesuwnej. Nadanie im takiej funkcji znacznie ułatwia zagospodarowanie przestrzeni. W wersji dwudzielnej drzwi przesuwne mogą stanowić świetne reprezentacyjne wejście do ważnych pomieszczeń.

 

Osobną kwestią w drzwiach wewnętrznych są stosowane w nich przeszklenia.  W zależności od przeznaczenia można zdecydować się na drzwi pełne, które lepiej niż przeszklone izolują dźwięk. Nadają się zatem do gabinetów, pomieszczeń, w których mamy zamiar pracować oraz do pokojów nastolatków, które za ciszą zwykle nie przepadają. Drzwi z przeszkleniem powiększają nieco pomieszczenia oraz dają ciekawe możliwości dekoracyjne. Można w nich zastosować różne rodzaje szkła – szyby ornamentowe, szyby fusingowe (czyli z wtopionymi elementami zdobień) czy witraże. Zastosowane w drzwiach przeszklenia można wykonać z jednego rodzaju szkła, ale również, jak mówi Augustyn Zioło - w poszczególnych modelach drzwi można stosować kilka różnych opcji przeszkleń. Począwszy od niewielkich szyb, a skończywszy na przeszkleniu prawie całej powierzchni. Daje to olbrzymie pole manewru przy urządzaniu domu.
W zależności od naszych potrzeb i wizji możemy wybrać takie drzwi, które dodadzą wnętrzu uroku, stylu i charakteru lub takie, które wkomponowane w istniejącą aranżację będą niemal niewidoczne. Odpowiednio dobrane drzwi wyrażają nasze upodobania i potrzeby, podkreślają indywidualny charakter naszych wnętrz, dobre jakościowo zapewniają satysfakcję z użytkowania przez długie lata.  Bogata oferta jaką dysponuje firma Stolbud z Włoszczowy zaspokoi gusty każdego, nawet najbardziej wymagającego Klienta.  

Źródło: Times Square PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 179

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >