Zmiana dostawcy prądu

Zmiana dostawcy prądu

Oszczędności w domowym budżecie to temat, który interesuje wszystkich właścicieli domowych gospodarstw. Mniejsze rachunki za prąd, wodę lub gaz wcale nie muszą być tożsame z niższym standardem życia. Niekiedy najszybszym krokiem do osiągnięcia stabilizacji domowego budżetu jest zmiana dostawcy prądu. O czym warto wówczas pamiętać? Jakich błędów nie popełniać? Czytaj dalej

 

Mniejsze wydatki, większe oszczędności w domowym budżecie. Jak to osiągnąć? Otóż najlepiej poprzez zmianę dostawcy prądu. Ta, wydaje się bardzo banalna. Przecież dostawców posiadających bardzo okazyjny cennik nie brakuje. A jednak pozostaje kilka ważnych elementów umowy, o których nie powinno się zapominać!

 

Jasna faktura czytelna informacja o tym, ile prądu zużyłeś?


Każdy klient, który otrzymał fakturę za prąd powinien mieć jasną informację o tym, w jakim okresie i ile prądu zużył. Jednocześnie powinien też mieć jasno określone, ile energii elektrycznej zużył i ile go ona kosztowała.

 

Na jakiej podstawie jest nam podłączany prąd?


Otóż jest to umowa na podstawie, której sprzedawca zapewnia swoich klientów o tym, że wystarczająca ilość prądu zostanie mu dostarczona w danym okresie czasu. Jednym słowem my, jako klienci takiej firmy wiemy, że otrzymamy tyle energii, ile rzeczywiście potrzebujemy.


Oferty różnych firm będących dystrybutorami prądu możemy z powodzeniem odnaleźć w Internecie. Dobrze szukając, możemy z powodzeniem trafić na takich, których ceny będą bardzo konkurencyjne. Kilkaset złotych mniej przy rocznym rozliczeniu wszystkich kosztów? To wydaje się całkiem ciekawa oferta.

 

 

Czytaj również: Inteligentny dom dla początkujących

 

 

 

Zmiana umowy łatwiejsza niż myślisz?


Czy zmieniałeś kiedyś operatora sieci komórkowej? Jeśli tak, to będziesz miał znacznie ułatwioną sprawę. Zmiana dostawcy prądu jest bowiem bardzo podobna do tej, która została wymieniona powyżej. To dostawca prądu zajmuje się bowiem całą dokumentacją oraz dogaduje się z dystrybutorem energii. Nam pozostaje zatem tylko… albo aż znalezienie takiej oferty w Internecie, która spełni nasze oczekiwania.


I tutaj bardzo często rozpoczyna się problem - którego dostawcę wybrać.

 

Zanim podpiszemy umowę z nowym dostawcą?


Skupmy się na dokładnym przeczytaniu umowy. Niestety to tam najczęściej można natrafić na wiele problemowych zapisów, których wcale nie musimy rozumieć.

 

W umowach kryje się też wiele niedomówień. Lepiej najpierw je wyjaśnić niż później nadziać się na nieuczciwego dostawcę.


Biorę ich bo mają tanią kilowatogodzinę! Czy aby na pewno będzie to dla nas interes życia? Uwaga, za niskimi kosztami energii mogą się ukrywać rozmaite opłaty, które zostaną nam naliczone jako tzw. koszty dodatkowe.

 

Umowa z dostawcą jak każda inna jest podpisywana na pewien określony czas. Nie mamy zatem pewności czy po jego upływie koszty otrzymania energii diametralnie nie wzrosną.

 

O tym wszystkim należy pamiętać, zanim umieścimy naszą imienną parafkę na każdej stronie umowy.

 

Czytaj również: Świetlna gra z geometrią w tle

 

 

Dlaczego korzystamy z nowych dostawców energii?


Wiadomo, że Ci którzy chcieli podbić rynek dostaw prądu musieli nas czymś do siebie zjednać. Najczęściej są to oczywiście niższe koszty energii. Taryfy tych operatorów są różnorodne i niejednokrotnie bardzo zmodyfikowane w porównaniu z obecnymi.

 

Samodzielne porównywanie ofert jest czynnością bardzo pracochłonną. To bowiem, ile zapłacimy zależy od wielu czynników. Niejednokrotnie, bardzo przydatnym narzędziem do weryfikacji oferty kierowanej od dostawcy prądu jest kalkulator energii elektrycznej Urzędu Regulacji Energetyki oraz KRS - czyli Krajowy Rejestr Sądowy, do którego wpisani są przedsiębiorcy, w tym także dostawcy energii elektrycznej.

 

 

Natalia Staśkowiak

 
Źródło danych: branża energetyczna w Manager.Money.pl.

Źródło: branża energetyczna w Manager.Money.pl. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 1042 Grupa: Ogrodzenia... A jeśli chcesz kupić wszystko w jednym miejscu, to doskonałym miejscem będzie https://posesjaplus.pl Tutaj poza ogrodzeniem panelowym czy siatkowym kupisz też o...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 238 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka firmy , która oferuję sprzedaż dozowników celkowych to polecam z całą pewnością zgłosić się do firmy https://www.filtrowent.com.pl/. Ja...
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 83 Grupa: Ogrody A myśle że w każdej porze roku ogród jest piękny! :) Wiadomo, że wiosna lato jest najpiękniej ale zima też ma swój klimat :) My z żoną juz patrzymy za jakimiś k...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 179 Grupa: Nowości ara... A ja zauważyłam ostatnio że w producent ubranek dla niemowląt gdzie zawsze zamawiałam tylko ciuszki dla moich potrzeb znajdę też inne produkty takie jak zabawki...
  • Odgrzybianie murów i konstrukcji drewnianych budyn... Liczba postów: 31 Grupa: Stawiamy śc... Juz dawno temu slyszalam wlasnie o porażonych grzybicą miejscach itp, wydaje mi sie ze taki budynek wymaga natychmiastowej interwencji ________________ https:...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 344 Grupa: Robimy stro... Fachową pomocą w doborze podłóg w tym również podłóg drewnianych jest hurtownia z panelami kalisz Z ofertą można zapoznać się na stronie: http://podlogi.kalisz....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17640 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 358

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >