Zmiana dostawcy prądu

Zmiana dostawcy prądu

Oszczędności w domowym budżecie to temat, który interesuje wszystkich właścicieli domowych gospodarstw. Mniejsze rachunki za prąd, wodę lub gaz wcale nie muszą być tożsame z niższym standardem życia. Niekiedy najszybszym krokiem do osiągnięcia stabilizacji domowego budżetu jest zmiana dostawcy prądu. O czym warto wówczas pamiętać? Jakich błędów nie popełniać? Czytaj dalej

 

Mniejsze wydatki, większe oszczędności w domowym budżecie. Jak to osiągnąć? Otóż najlepiej poprzez zmianę dostawcy prądu. Ta, wydaje się bardzo banalna. Przecież dostawców posiadających bardzo okazyjny cennik nie brakuje. A jednak pozostaje kilka ważnych elementów umowy, o których nie powinno się zapominać!

 

Jasna faktura czytelna informacja o tym, ile prądu zużyłeś?


Każdy klient, który otrzymał fakturę za prąd powinien mieć jasną informację o tym, w jakim okresie i ile prądu zużył. Jednocześnie powinien też mieć jasno określone, ile energii elektrycznej zużył i ile go ona kosztowała.

 

Na jakiej podstawie jest nam podłączany prąd?


Otóż jest to umowa na podstawie, której sprzedawca zapewnia swoich klientów o tym, że wystarczająca ilość prądu zostanie mu dostarczona w danym okresie czasu. Jednym słowem my, jako klienci takiej firmy wiemy, że otrzymamy tyle energii, ile rzeczywiście potrzebujemy.


Oferty różnych firm będących dystrybutorami prądu możemy z powodzeniem odnaleźć w Internecie. Dobrze szukając, możemy z powodzeniem trafić na takich, których ceny będą bardzo konkurencyjne. Kilkaset złotych mniej przy rocznym rozliczeniu wszystkich kosztów? To wydaje się całkiem ciekawa oferta.

 

 

Czytaj również: Inteligentny dom dla początkujących

 

 

 

Zmiana umowy łatwiejsza niż myślisz?


Czy zmieniałeś kiedyś operatora sieci komórkowej? Jeśli tak, to będziesz miał znacznie ułatwioną sprawę. Zmiana dostawcy prądu jest bowiem bardzo podobna do tej, która została wymieniona powyżej. To dostawca prądu zajmuje się bowiem całą dokumentacją oraz dogaduje się z dystrybutorem energii. Nam pozostaje zatem tylko… albo aż znalezienie takiej oferty w Internecie, która spełni nasze oczekiwania.


I tutaj bardzo często rozpoczyna się problem - którego dostawcę wybrać.

 

Zanim podpiszemy umowę z nowym dostawcą?


Skupmy się na dokładnym przeczytaniu umowy. Niestety to tam najczęściej można natrafić na wiele problemowych zapisów, których wcale nie musimy rozumieć.

 

W umowach kryje się też wiele niedomówień. Lepiej najpierw je wyjaśnić niż później nadziać się na nieuczciwego dostawcę.


Biorę ich bo mają tanią kilowatogodzinę! Czy aby na pewno będzie to dla nas interes życia? Uwaga, za niskimi kosztami energii mogą się ukrywać rozmaite opłaty, które zostaną nam naliczone jako tzw. koszty dodatkowe.

 

Umowa z dostawcą jak każda inna jest podpisywana na pewien określony czas. Nie mamy zatem pewności czy po jego upływie koszty otrzymania energii diametralnie nie wzrosną.

 

O tym wszystkim należy pamiętać, zanim umieścimy naszą imienną parafkę na każdej stronie umowy.

 

Czytaj również: Świetlna gra z geometrią w tle

 

 

Dlaczego korzystamy z nowych dostawców energii?


Wiadomo, że Ci którzy chcieli podbić rynek dostaw prądu musieli nas czymś do siebie zjednać. Najczęściej są to oczywiście niższe koszty energii. Taryfy tych operatorów są różnorodne i niejednokrotnie bardzo zmodyfikowane w porównaniu z obecnymi.

 

Samodzielne porównywanie ofert jest czynnością bardzo pracochłonną. To bowiem, ile zapłacimy zależy od wielu czynników. Niejednokrotnie, bardzo przydatnym narzędziem do weryfikacji oferty kierowanej od dostawcy prądu jest kalkulator energii elektrycznej Urzędu Regulacji Energetyki oraz KRS - czyli Krajowy Rejestr Sądowy, do którego wpisani są przedsiębiorcy, w tym także dostawcy energii elektrycznej.

 

 

Natalia Staśkowiak

 
Źródło danych: branża energetyczna w Manager.Money.pl.

Źródło: branża energetyczna w Manager.Money.pl. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 840 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Jak wybudować dom, który będzie tani w utrzymaniu?... Liczba postów: 99 Grupa: Ekologiczny... Przede wszystkim warto rozpocząć od wyboru technologii, która sprawi, że dom będzie mógł być pasywny. Istotny jest tu współczynnik przenikania ciepła przegród.....
  • Piece wolnostojace, kozy Liczba postów: 56 Grupa: Kominki od... Kominek w domu to bardzo fajna rzecz, która nie tylko ogrzewa ale nadaję super klimat zwłaszcza w mroźne, zimowe wieczory. My mamy kominek z firmy http://www.k...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 203 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Podłogi Liczba postów: 225 Grupa: Robimy stro... Może kogoś z was zainteresuję kontakt do firmy od podłóg http://pstudiopodlog.net.pl/. Ja podczas budowy domu korzystałem z pomocy firmy i bardzo mi pomogli jeż...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 178 Grupa: Robimy stro... Remont to dobry czas i moment, żeby pomyśleć o przerobieniu instalacji grzewczej na bardziej oszczędną. Wejdźcie i przeczytajcie informacje https://termoplaza.p...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >