Aranżacja łazienki - łazienka o industrialnym charakterze

Aranżacja łazienki - łazienka o industrialnym charakterze

Beton, cegła i inne „surowe” materiały, mało urozmaicona paleta barw… Czy industrial jest zimny i bezduszny? Zdecydowanie nie! Obejrzyjcie przykładowe aranżacje łazienkowe. Czytaj dalej

 

Industrial nawiązuje do fabrycznych hal i magazynów, a równocześnie kojarzy się z wolnością i nieograniczoną ekspresją – jak przystało na styl bliski nowojorskiej bohemie artystycznej połowy XX wieku. Choć upływają dekady, nie traci na popularności i niezmiennie przyciąga kolejne pokolenia swoich miłośników.

 

Betonowe szarości

Duże płytki w odcieniu imitującym beton, oszczędna w formie, czarna szafka o gładkim froncie i równie minimalistyczna czarna umywalka – to cechy charakterystyczne loftowej łazienki. Do tego oczywiście konieczna jest odpowiednia armatura. Można wybrać niemal ascetyczny model Bora Sensor Power-Safe, wykorzystany w przykładowej aranżacji.

 

Aranżacja łazienki - łazienka o industrialnym charakterzeFERRO, Bora Sensor Power-Safe bezdotykowa bateria umywalkowa ścienna

Czytaj również: Aranżacja łazienki - do jakiego stylu najbardziej pasują złote baterie?

 

Jest to bezdotykowa bateria elektroniczna, uruchamiana za pomocą wbudowanego sensora. Wystarczy zbliżyć dłonie do wystającej ze ściany cylindrycznej chromowanej wylewki. Pozostałe części urządzenia znajdują się w ścianie. Rozwiązanie to idealnie pasuje do loftowej łazienki, w której królują funkcjonalność i minimalizm. Nie wyklucza to jednak przytulności, podkreślonej na przykład ciepłym, żółtym światłem lampki, czy nastrojowości, którą wnoszą zapalone świece.

 

Cegła, metal, drewno

Wysoki sufit z odsłoniętymi belkami, widoczne instalacje, warsztatowe szafki i lampy, ceglane ściany, światło dzienne wlewające się przez wielkoformatowe okna – to kolejne elementy typowe dla nurtu industrialnego.

 

Aranżacja łazienki - łazienka o industrialnym charakterzeFERRO baterie Algeo Square

Wszystkie te motywy można zobaczyć w drugiej stylizacji. Najmocniejszym wyznacznikiem industrialu są tu jednak charakterystyczne drzwi, wykonane z desek, z wydatnymi okuciami i mechanizmem przesuwnym. Ciekawie korespondują z podłogą i obudową wanny (drewnopodobny gres). Poza tym mamy tu dwa duże lustra, minimalistyczne, podtynkowe baterie umywalkowe i wannową z kolekcji Algeo Square, dość ekstrawaganckie „złote” krzesło, a także czarno-białe grafiki. Całość jest energetyczna, nieco nonszalancka, na pewno z charakterem.

 

Inspirująca geometria

Co jeszcze – oprócz betonowych szarości – lubi industrial? Napisy na ścianie, żarówki żarnikowe, półki skonstruowane z rurek, motywy geometryczne. Jak w aranżacji z efektowną mozaiką w strefie prysznica.

 

Aranżacja łazienki - łazienka o industrialnym charakterzeFERRO Super Slim Pro - odpływ liniowy, czarny, matowy Zicco Black; baterie Squerto Lux Black zestaw natyskowy przesuwny z deszczownią

Czytaj również: Baterie podtynkowe wygodne w użyciu i estetyczne - jaki mamy wybór na rynku

 

Na takim tle dobrze wygląda imponujący zestaw natryskowy Squerto Lux Black z kwadratową deszczownią, jednofunkcyjną rączką prysznicową i praktyczną półką na kosmetyki. Czarny kolor ma bateria prysznicowa Zicco Black, której forma oparta jest na motywach prostokąta. Warto zwrócić też uwagę na zastosowany czarny odpływ liniowy Slim Pro.

 

Prostokątnej białej umywalce towarzyszy stojąca bateria umywalkowa Zicco Black, a wannie bateria wannowa z tej samej kolekcji. Oba modele baterii mają geometryczną formę i matowoczarną barwę. Do umywalki dopasowano dodatkowo czarny syfon butelkowy Quadro.

Źródło: AFIR Biuro PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18802 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 131

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >