Bramy garażowe – rodzaje i zastosowanie

Bramy garażowe – rodzaje i zastosowanie

Brama garażowa to wizytówka nieruchomości i szansa na lepsze zabezpieczenie pojazdu. Na jakie bramy garażowe warto zwrócić uwagę i w jaki sposób podchodzić do takiego zamówienia, żeby nie popełnić błędów jakościowych? Poniżej kilka praktycznych wskazówek dla osób przymierzających się do tej inwestycji.

Czym wyróżniają się bramy segmentowe?

Bramy garażowe segmentowe to jedna z najpopularniejszych propozycji na rynku ze względu na wygląd dopasowany właściwie do każdej struktury budynku. Producenci wprowadzają do bram segmentowych doskonałe ocieplenie poprawiające wskaźniki termoizolacyjne nieruchomości, a w czasie kryzysu energetycznego to jednak ważna, często niedoceniania zaleta. Do większości bram segmentowych można bez problemu wprowadzić techniki automatyzacji z funkcją ochrony przed przypadkowym zetknięciem z przeszkodą. Brama segmentowa w dużym stopniu oszczędza miejsce przed garażem i zapewniają szerokie światło wjazdu.

 

Komu warto zaufać w sprawie dostawy i montażu bram garażowych?

Ciekawą propozycją jest firma Parkan, która działa na rynku bram garażowych od 1995 roku i współpracuje na bardzo dobrych warunkach z marką Hormann. Dodatkowo w salonie firmowym można znaleźć rekomendowaną w branży stolarkę okienną od polskich producentów. Przed montażem specjaliści są w stanie wyjaśnić klientom wszystkie szczegóły techniczne związane z konkretnym rodzajem bramy garażowej.

 

Czytaj również: SMART brama garażowa - rozwiązanie dla amatorów nowinek technologicznych

 

Bramy garażowe – rodzaje i zastosowanie

 

Czym wyróżniają się bramy uchylne?

W katalogu Parkan wyróżniają się również bramy uchylne od marki Hormann. To stosunkowo proste konstrukcje, bezproblemowe w długoterminowym serwisie, występujące w wielu wersjach kolorystycznych, dopasowanych idealnie do struktury nieruchomości. Bramy uchylne to ciekawa propozycja dla właścicieli nieco szerszych samochodów. Bramy uchylne uruchamia się ręcznie albo na zasadzie automatyzacji w zależności od preferencji inwestora. Wszystkie bramy uchylne posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed przeciążeniem.

 

Czy warto postawić na bramy garażowe rolowane?

Kolejne interesujące rozwiązanie to bramy garażowe rolowane, niezwykle żywotne i proste w obsłudze. Takie bramy pasują do nowoczesnych aranżacji nieruchomości, także komercyjnych i nie ograniczają w żaden sposób miejsca. Brama rolowana to bardzo płynny mechanizm, który trudno uszkodzić, nawet po zetknięciu z przeszkodą. Podczas montażu stosuje się jakościowe zabezpieczenia przeciw przeciążeniu, dzięki temu nie trzeba martwić dodatkowymi problemami technicznymi.

 

Na jaką bramę postawić?

●       brama segmentowa, duża uniwersalność i oszczędność miejsca,              

●       brama uchylna, głównie dla właścicieli szerszych samochodów,

●       brama rolowana, duża prosta i stosunkowo niska cena.

 

Wybierając bramę, warto skontaktować się z ekspertami w dziedzinie montażu i dostawy bram garażowych, która dysponuje technologiami różnych, docenianych w branży marek. Dobrze wybrać firmę, która przed nawiązaniem współpracy oferuje bezpłatne konsultacje, wycenę i skieruje do  działu dotychczasowych realizacji.

 

Czytaj również: Męskie królestwo urządzone w garażu

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18069 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 1075

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >