Bramy garażowe – rodzaje i zastosowanie

Bramy garażowe – rodzaje i zastosowanie

Brama garażowa to wizytówka nieruchomości i szansa na lepsze zabezpieczenie pojazdu. Na jakie bramy garażowe warto zwrócić uwagę i w jaki sposób podchodzić do takiego zamówienia, żeby nie popełnić błędów jakościowych? Poniżej kilka praktycznych wskazówek dla osób przymierzających się do tej inwestycji.

Czym wyróżniają się bramy segmentowe?

Bramy garażowe segmentowe to jedna z najpopularniejszych propozycji na rynku ze względu na wygląd dopasowany właściwie do każdej struktury budynku. Producenci wprowadzają do bram segmentowych doskonałe ocieplenie poprawiające wskaźniki termoizolacyjne nieruchomości, a w czasie kryzysu energetycznego to jednak ważna, często niedoceniania zaleta. Do większości bram segmentowych można bez problemu wprowadzić techniki automatyzacji z funkcją ochrony przed przypadkowym zetknięciem z przeszkodą. Brama segmentowa w dużym stopniu oszczędza miejsce przed garażem i zapewniają szerokie światło wjazdu.

 

Komu warto zaufać w sprawie dostawy i montażu bram garażowych?

Ciekawą propozycją jest firma Parkan, która działa na rynku bram garażowych od 1995 roku i współpracuje na bardzo dobrych warunkach z marką Hormann. Dodatkowo w salonie firmowym można znaleźć rekomendowaną w branży stolarkę okienną od polskich producentów. Przed montażem specjaliści są w stanie wyjaśnić klientom wszystkie szczegóły techniczne związane z konkretnym rodzajem bramy garażowej.

 

Czytaj również: SMART brama garażowa - rozwiązanie dla amatorów nowinek technologicznych

 

Bramy garażowe – rodzaje i zastosowanie

 

Czym wyróżniają się bramy uchylne?

W katalogu Parkan wyróżniają się również bramy uchylne od marki Hormann. To stosunkowo proste konstrukcje, bezproblemowe w długoterminowym serwisie, występujące w wielu wersjach kolorystycznych, dopasowanych idealnie do struktury nieruchomości. Bramy uchylne to ciekawa propozycja dla właścicieli nieco szerszych samochodów. Bramy uchylne uruchamia się ręcznie albo na zasadzie automatyzacji w zależności od preferencji inwestora. Wszystkie bramy uchylne posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed przeciążeniem.

 

Czy warto postawić na bramy garażowe rolowane?

Kolejne interesujące rozwiązanie to bramy garażowe rolowane, niezwykle żywotne i proste w obsłudze. Takie bramy pasują do nowoczesnych aranżacji nieruchomości, także komercyjnych i nie ograniczają w żaden sposób miejsca. Brama rolowana to bardzo płynny mechanizm, który trudno uszkodzić, nawet po zetknięciu z przeszkodą. Podczas montażu stosuje się jakościowe zabezpieczenia przeciw przeciążeniu, dzięki temu nie trzeba martwić dodatkowymi problemami technicznymi.

 

Na jaką bramę postawić?

●       brama segmentowa, duża uniwersalność i oszczędność miejsca,              

●       brama uchylna, głównie dla właścicieli szerszych samochodów,

●       brama rolowana, duża prosta i stosunkowo niska cena.

 

Wybierając bramę, warto skontaktować się z ekspertami w dziedzinie montażu i dostawy bram garażowych, która dysponuje technologiami różnych, docenianych w branży marek. Dobrze wybrać firmę, która przed nawiązaniem współpracy oferuje bezpłatne konsultacje, wycenę i skieruje do  działu dotychczasowych realizacji.

 

Czytaj również: Męskie królestwo urządzone w garażu

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Gdzie zamówić projekt domu? Liczba postów: 73 Grupa: Moja budowa Jak już projekt domu będzie to warto pomyśleć gdzie będzie stała wiata garażowa?
 • Budowa stalowej hali Liczba postów: 7 Grupa: Moja budowa Cześć hala stalowa w wersji wiata garażowa to idealne miejsce przed dom żeby dopełnić walory estetyczne i chronić pojazdy przed warunkami atmosferycznymi.
 • panele fotowoltaiczne Liczba postów: 20 Grupa: Moja budowa Oczywiście że jak już stoi wiata garażowa to idealnie do niej nadaje się panel fotowoltaiczny wszystko jest tak zaprojektowane aby wytrzymała te obciążenia.
 • Rekuperatory Liczba postów: 19 Grupa: Moja budowa wiata garażowa to nie jest miejsce na rekuperator nigdy nie będzie zresztą.
 • Malowanie Liczba postów: 67 Grupa: Moja budowa wiata garażowa zwykle pomalowana jest proszkowo a wcześniej ocynkowana żeby nie rdzewieć.

Ostatnio na forum

 • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
 • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
 • Pokój dla dziecka Liczba postów: 194 Grupa: Nowości ara... Gdzie szukaliście inspiracji podczas aranżacji pokojów Waszych dzieci? W moim przypadku zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego mi sklepu internetowego....
 • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
 • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
 • Komputerowe projektowanie domów - polska wersja na... Liczba postów: 7 Grupa: Budowa i re... W mojej opinii zdecydowanie warto wziąć pod uwagę w takim razie ZwCAD-a i oczywiście w wersji 2020 ale i najnowszej aktualizacji 2021 który jak na razie prezent...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >