Budowa domu - jakie okna wybrać

Budowa domu - jakie okna wybrać

Okna to nieodłączny element architektury. Mają istotny wpływ na wygląd budynków oraz mieszkań. Stolbud Włoszczowa, producent stolarki okiennej i drzwiowej, oferuje szereg rozwiązań, dzięki którym możliwe jest idealne dopasowanie okien zarówno do wyglądu fasady, jak i wystroju wnętrza. Czytaj dalej

Okna wykonane z drewna cieszą się niesłabnącą popularnością. Nadają wnętrzom eleganckiego, stylowego wyglądu. Dzięki coraz nowszym technologiom możliwe jest ich wykonanie niemal w każdym kształcie i rozmiarze. Jeśli jednak chcemy dopasować stolarkę okienną zarówno do architektury  budynku, jak i do indywidualnego klimatu wnętrz, warto zastosować dodatkowe zdobienia. Firma Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) oferuje  elementy dekoracyjne, które nadadzą oknom indywidualnego stylu.

 

 

Szprosy
Dawniej ich stosowanie było nieodzowne, były bowiem elementem konstrukcyjnym, tworzącym podziały okien. Szprosy konstrukcyjne są dziś używane stosunkowo rzadko. Częściej wybieramy rodzaje szprosów nowocześniejsze i łatwiejsze do utrzymania w czystości. W ofercie włoszczowskiego producenta znajdują się ozdobne szprosy międzyszybowe, nakładane i wiedeńskie (naklejane). Pozwalają one uatrakcyjnić wygląd  okien a tym samym fasady, nadając im niepowtarzalnego charakteru. To także doskonały sposób na zachowanie oryginalnego wyglądu obiektów poddanych renowacji. Ponadto szprosy mają różne szerokości i można formować je w różnorodne kształty, co jest szczególnie istotne w przypadku okien nietypowych. Dostępne są zarówno w kolorach metalicznych (ołów, stare złoto, złoto), lazurowanych (złoty dąb, jasny dąb, średni dąb, mahoń i średni bagienny), jak i barwach RAL.

- Zastosowanie szprosów to doskonały sposób na zachowanie oryginalnych podziałów starych okien w budynkach rewitalizowanych. Znajdują one także szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Dzięki nim możemy idealnie dopasować styl okien  do wystroju wnętrza i zewnętrznego wyglądu budynku. Najczęściej stosowane są szprosy międzyszybowe, które nie wymagają konserwacji i czyszczenia  – mówi Augustyn Zioło technolog firmy Stolbud Włoszczowa.

 

Ozdobne listwy
W zależności od potrzeb mogą nadać oknom nowoczesny lub rustykalny wygląd. Montowane są zazwyczaj na dzielącym okna ślemieniu, ale możliwe jest również ich użycie w przypadku przymyku i okapników. Firma Stolbud Włoszczowa oferuje kilkanaście rodzajów ozdobnych listew w barwach z palety RAL, a także dopasowanych do kolorów ram okiennych kolorach lazurowanych. Zwolennicy okien stylizowanych mogą dodatkowo zastosować eleganckie, ozdobne główki.

 

Piękne nie tylko wewnątrz
 W ofercie Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) oprócz klasycznych elementów dekoracyjnych znajdują się również okiennice. Doskonale sprawdzą się one jako element, który uatrakcyjni wygląd fasady.  Wykonywane są ze sklejki bądź litego drewna sosnowego, dębowego lub meranti. Dostępne są w formie lamelkowej (do wyboru lamele stałe lub ruchome), albo z poszyciem deskowym czy sklejkowym. Okiennice deskowe doskonale sprawdzą się w przypadku okien o nietypowych kształtach ze względu na nieograniczone możliwości wykonania. Pokryte są farbami wodorozcieńczalnymi lub transparentnymi tak, aby były dopasowane nie tylko do wyglądu fasady, ale i koloru ram okiennych. Okiennice doskonale chronią przed przegrzewaniem się pomieszczeń, intensywnymi opadami, wiatrem, hałasem oraz  podnoszą poziom bezpieczeństwa budynku.

Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 70

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >