Budowa i remont – lista artykułów

Sucha zabudowa - ściana wewnętrzna

Projektowanie rozmieszczenia ścianek działowych w systemie suchej zabudowy z wypełnieniem z wełny mineralnej nie ma żadnych granic. Można je projektować i ustawiać niezależnie od konstrukcji nośnej. Podział pomieszczeń może być ustalony praktycznie w ostatniej minucie przed rozpoczęciem montażu. W wypadku zmiany wykorzystania pomieszczeń, ścianki można w sposób łatwy zdemontować.

Stropy izolacyjne. Jakie stropy zastosować w liku kondygnacjach budynku?

Współczesne budynki mieszkalne wykonywane są w różnych technologiach. Stropy w nich mogą być wykonane z drewna, betonu i żelbetonu a ich konstrukcja musi być spójna z konstrukcją całej bryły budowli. Ogólne wymagania odnośnie izolacyjności cieplnej, ogniowej i akustycznej zależą w dużej mierze od wymagań stawianych przez funkcje poszczególnych pomieszczeń rozdzielanych stropami.

Budowa domu w technologii lekkiego szkieletu drewnianego

Połączenie nowoczesnych technologii budownictwa drewnianego, wysokiej jakości materiałów wykończeniowych (okładziny ścienne, sufitowe, wykładziny podłogowe itp.) i materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej z wykonawstwem na wysokim poziomie technicznym, pozwala stworzyć warunki zapewniające bezpieczeństwo użytkownikom budynków wykonanych w konstrukcji "szkieletu kanadyjskiego".

Ocieplenia budynków - metoda lekka sucha

Metoda ociepleń budynków, zwana lekką suchą - po wielu modyfikacjach i zmianach technologicznych - przeżywa obecnie swój prawdziwy rozkwit. Podstawową zaletą tej metody jest wyeliminowanie procesów mokrych (nie używa się w niej zapraw klejących i tynkarskich), co pozwala na prowadzenie prac ociepleniowych przez cały rok, także i w temperaturach ujemnych.

Ocieplenia budynków - metoda lekka mokra

Metoda lekka mokra jest obecnie najchętniej stosowaną technologią ocieplania ścian zewnętrznych. Decydują o tym przede wszystkim - prostota wykonywanych robót, konkurencyjny w porównaniu z pozostałymi metodami koszt i duża trwałość, sprawdzona przez wiele lat stosowania.

Wełna mineralna - ocena produktu budowlanego

Rozwój technologii wykorzystywanych w budownictwie wywiera coraz większą presję na konsumentów, którzy gubią się w powodzi certyfikatów i atestów.

Środowisko naturalne

Tempo rozwoju gospodarczego oraz zmian zachodzących w środowisku naturalnym zmusza współczesnego człowieka do rozumienia zasad eksploatacji otoczenia w którym żyjemy w skali makro i perspektywie długoterminowej.

Ocieplenie dachu - błędy wykonawcze

Najważniejsze błędy przy wykonywaniu ocieplenia dachu skośnego wełną mineralną to przede wszystkim montaż za krótko przyciętych lub zbyt długich odcinków wełny.

Przenikanie ciepła - poddasze użytkowe

W przegrodach budowlanych (ścianach, stropach, połaciach dachowych) zjawiska cieplne i wilgotnościowe są ze sobą ściśle związane, stąd powinniśmy rozpatrywać je łącznie. Grubość izolacji cieplnej należy obliczyć za każdym razem dla poszczególnych przegród (sufitu, połaci dachowej, stropu i ścianki oddzielającej przestrzeń nieprzełazową).

Jakie ocieplenie stropu na poddaszu nieużytkowym?

Konstrukcja stropu poddasza nieużytkowego (o odpowiedniej odporności ogniowej) powinna umożliwiać w przyszłości jego ewentualną zmianę na użytkowe. Ocieplając strop poddasza, musimy pamiętać, że w pierwszej kolejności wykonujemy konstrukcję więźby dachowej wraz z pokryciem, a dopiero potem układamy materiał termoizolacyjny, jednocześnie z rusztem pod pomost komunikacyjny lub podłogę.


Stron: 1184 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  1013 1014 1015 1016 1017  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 268

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >