Budowa i remont – lista artykułów

Izolacja ścian - jak zaizolować poddasze, strych

Istotnym elementem etapu budowy budynku jest wykonanie prawidłowego systemu ocieplenia nie tylko spełniającego wymagania normy cieplnej, lecz również trwale zabezpieczającego właściwy poziom izolacyjności cieplnej oraz pozwalającego na uzyskanie oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń. Największe straty ciepła mogą wystąpić poprzez źle zaizolowane warstwy dachu. Stąd wiele uwagi należy poświęcić dokładnej realizacji poszczególnych etapów wykonywania systemu ocieplenia dachu.

Izolacja ścian zewnętrznych - mur warstwowy

Udział strat cieplnych przez ściany zewnętrzne budynku może sięgać nawet 32% całkowitych strat. Izolacja ściany zewnętrznej może te straty wielokrotnie zredukować. Stąd też ta metoda ocieplana – chociaż mniej popularna niż metoda lekka mokra jest również powszechnie stosowany na polskich budowach.

Izolacja akustyczna pomieszczeń

Wyroby z wełny mineralnej są stosowane zarówno do wytłumiania pomieszczeń i korekcji pogłosu, jak i do izolacji akustycznej. W ustrojach dźwiękochłonnych, takich jak sufity podwieszane płaskie i przestrzenne lub boazerie, płyty z wełny mineralnej spełniają funkcję wkładek pochłaniających.

Klasyfikacja ogniowa wyrobu budowlanego - wyroby izolacji cieplnej: mineralne w klasie A1

Bezpieczeństwo pożarowe jest traktowane w krajach Unii priorytetowo, wyroby budowlane mają wyznaczone zakresy zastosowań odpowiednio do uzyskiwanej przez nie klasyfikacji ogniowej.

Wełna mineralna i zdrowie

Wełna mineralna jest masowo produkowana i sprzedawana od ponad 60 lat. Przez ten czas stała się jednym z podstawowych materiałów używanych przez człowieka do izolacji budowlanej i przemysłowej.

Wełna mineralna - produkcja

Proces technologiczny produkcji wełny mineralnej to kopia najbardziej imponującego zjawiska przyrody jakim jest wybuch wulkanu.

Konstrukcja ogrodu zimowego - Najważniejszy jest fundament

Ogrody zimowe stają się coraz bardziej popularnym elementem konstrukcji polskich domów.

Mostki termiczne – straty ciepła w budownictwie mieszkaniowym

Zawilgocone ściany w mieszkaniach i domach, a co po tym następuje – rozwój pleśni i grzybów to często efekt powstawania mostków termicznych. Powodują one także niekontrolowaną utratę ciepła – dochodzącą nawet do 30% oraz uszkodzenia mechaniczne konstrukcji. Kiedy powstaną, są bardzo trudne do zlikwidowania. Dlatego warto zapobiegać mostkom termicznym, już na etapie projektowania, choćby poprzez zastosowanie gotowych elementów nośnych izolacji termicznej.

Grzejniki dekoracyjne Purmo

Wybór grzejnika kuchennego jest zadaniem niełatwym, zwłaszcza gdy pomieszczenie to, jest niemal całkowicie zabudowane szafkami i sprzętem AGD. Trudno w nim znaleźć miejsce na dodatkowe urządzenie, a umieszczenie grzejnika w zalecanym miejscu pod oknem, często jest niewykonalne. Jakie rozwiązania najlepiej zastosować do ogrzania kuchni?

Pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego - jak je uzyskać

Przed rozpoczęciem budowy domu trzeba poświęcić dużo czasu na zgromadzenie i uzyskanie niezbędnych pozwoleń i dokumentów. Zawsze trwa to kilka miesięcy. Dlatego jeżeli planujesz rozpocząć budowę swojego domu z początkiem wiosny, lepiej zacząć załatwiać formalności już na jesieni.


Stron: 1184 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  1014 1015 1016 1017 1018  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 303

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >