Budowa i remont – lista artykułów

Porównanie systemów Inteligentnego Domu – część I

Dotychczasowe instalacje elektryczne sterujące oświetleniem, ogrzewaniem roletami działają jako samodzielne i niezależne. Nadszedł czas by to zmienić. Wszystkie instalacje powinny działać razem, współpracować ze sobą, komunikować się, lepiej służyć potrzebom domowników.

Jaka jest kolejność robót budowlanych?

Budowa domu jest dużym przedsięwzięciem finansowym i wymaga ogromnego zaangażowania od przyszłego właściciela nieruchomości. Zdobycie odpowiedniego finansowania inwestycji, zatrudnienie wykonawców i kierownika budowy, to najważniejsze obowiązki inwestora.

Ściany budynku z keramzytobetonu

Keramzytobeton to beton wzbogacony, w którym żwir i gruby piasek zastąpiono granulkami spieczonej gliny, czyli keramzytem. Keramzyt jest bardzo lekki, i lekkość charakteryzuje produkty z jego dodatkiem. Ponieważ materiał ten ma jednocześnie bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, znakomicie nadaje się na ściany budynków nawet bez dodatkowego ocieplenia. Z keramzytobetonu produkuje się również wielkowymiarowe elementy domów prefabrykowanych, na przykład płyty ścienne i stropowe.

10 kroków do świadectwa energetycznego

Jeżeli sprzedajesz dom, budynek, mieszkanie; jeżeli przeprowadziłeś remont domu, mieszkania, budynku i przypuszczasz, że wskutek tego zmieniła się ich charakterystyka energetyczna jesteś na początku drogi do uzyskania pełnej informacji o ich efektywności energetycznej.

Dlaczego dom z certyfikatem jest lepszy?

Jako jedną z ostatnich ustaw w V kadencji, Sejm przyjął nowelizację ustawy Prawo budowlane wdrażającą zapisy europejskiej Dyrektywy 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (ang. EPBD).

Audytor energetyczny - nowy zawód

Certyfikację może przeprowadzić jedynie uprawniony do tego audytor energetyczny. Z powodu konieczności wyszkolenia kilku tysięcy takich specjalistów w nowelizacji ustawy zapisano, że wchodzi ona w życie dopiero za kilkanaście miesięcy.

Czym różni się certyfikat od audytu energetycznego?

Certyfikacja i auditing mają ze sobą bardzo mało wspólnego...

Nowe zasady certyfikacji energetycznej

Za kilkanaście tygodni każdy notariusz w Polsce będzie wymagał - w trakcie podpisywania umowy notarialnej dotyczącej obrotu nieruchomościami - kopii certyfikatu energetycznego nieruchomości (domu, budynku, mieszkania).

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Coraz częściej jako źródło ciepła w budynkach stosowane jest ogrzewanie podłogowe. Wybór tego typu systemu związana jest przede wszystkim z oszczędnościami energetycznymi jakie za sobą niesie. W większości przypadków stosowane jest jako dodatkowe idące w parze z grzejnikami.

Wykonanie instalacji grzewczej budynku

Jedną z najistotniejszych kwestii przy budowie domu jest wybór systemu ogrzewania oraz dobór odpowiednich urządzeń grzewczych. Przy wyborze systemu ogrzewania należy dokładnie przemyśleć podstawowe kryteria, którymi są: koszty eksploatacji, dostępność nośnika energii, koszty inwestycyjne, oraz łatwość i wygoda obsługi.


Stron: 1184 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  1025 1026 1027 1028 1029  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 129

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >