Budowa i remont – lista artykułów

Nowoczesne instalacje przeciwpożarowe stosowane w zakładach przemysłowych

Najczęstszymi przyczynami pożarów w Polsce były zaniedbania związane z urządzeniami elektrycznymi i grzewczymi, nieostrożność w obchodzeniu się z ogniem oraz podpalenia. Do takich zdarzeń przyczyniają się uszkodzone lub przeciążone instalacje elektryczne oraz niewłaściwe użytkowanie urządzeń grzewczych, szczególnie na paliwa stałe. Przyczyną pożarów może też być starzenie się infrastruktury przemysłowej. Wiele zakładów produkcyjnych w Polsce funkcjonuje od dziesięcioleci, a inwestycje w unowocześnienie nie zawsze są przeprowadzane w odpowiednim czasie.

Zrównoważone budownictwo to także efektywny recykling odpadów budowlanych

Segregacja odpadów budowlanych na placach budowy w Polsce stała się obowiązkowa z początkiem 2025 roku. Połączenie nowych regulacji z cyfrowymi rozwiązaniami może pomóc branży w bardziej efektywnym zarządzaniu zasobami i ochronie środowiska.

W jakich przypadkach lekki tynk cementowo-wapienny będzie najlepszym wyborem?

Tynki cementowo-wapienne są bardzo popularnym rozwiązaniem, stosowanym do wykańczania powierzchni ścian i sufitów. Można je spotkać w różnych odmianach. Oprócz standardowych rozwiązań, w sprzedaży są dostępne tzw. lekkie tynki cementowo-wapienne. Czym one są? Jakie korzyści pozwalają osiągnąć? Kiedy warto je stosować? Odpowiedź na te pytania już za moment.

Nowość na rynku: wiertarko-wkrętarka ABS 18V SUBCOMPACT M-CUBE®

Przedstawiamy wiertarko-wkrętarkę ABS 18V SUBCOMPACT M-CUBE® – nowoczesne narzędzie zaprojektowane dla profesjonalistów w branżach stolarskiej, montażowej i instalatorskiej. Kompaktowa, lekka i wszechstronna – spełnia oczekiwania wymagających użytkowników, szukających niezawodnego sprzętu do zadań w trudnych warunkach.

Jak siatki BHP minimalizują ryzyko wypadków na placach budowy i przy pracach na wysokości?

Prawidłowa organizacja pracy to klucz do ograniczenia liczby wypadków. Jest to szczególnie ważne w sektorze budowlanym i przy pracach montażowych na wysokości, gdzie ryzyko jest największe. Jednym z najlepszych zabezpieczeń chroniących przed upadkiem są siatki bezpieczeństwa.

Elastyczne otuliny chroniące instalacje sanitarne

Światowy lider w dostarczaniu bezpiecznych, ekologicznych i trwałych systemów do izolacji instalacji HVAC-R - stworzyła linię otulin ThermaCompact IS dedykowanych do zabezpieczenia instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz grzewczych w podłogach i ścianach. Otulina znajduje swoje zastosowanie zarówno w sektorze mieszkalnym i biurowym, jak i w obiektach przemysłowych. Nadaje się do izolowania nowych instalacji oraz tych, które poddawane są pracom renowacyjnym.

Dzięki dobrze wybranym drzwiom zewnętrznym można poprawić termoizolacyjność domu

Zima tuż za rogiem, więc myślimy o tym, jak ochronić nasze domy przed chłodem. Jednym z kluczowym elementów wpływających na temperaturę panującą wewnątrz budynku są drzwi zewnętrzne. Dobrze dobrane drzwi mogą stać się naszym sojusznikiem w walce o niższe rachunki za energię i komfort termiczny przez cały rok. Jak w prosty i szybki sposób wybrać najlepsze drzwi do domu?

Jak samodzielnie uszczelnić zadaszenie z poliwęglanu za pomocą taśm samoprzylepnych?

Płyty poliwęglanowe są szeroko stosowane do zadaszenia tarasów, wejść do budynków, wiat garażowych i przystankowych oraz tworzenia świetlików dachowych. To rozwiązanie lekkie, a jednocześnie trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością w nowoczesnym budownictwie. Żeby w pełni wykorzystać zalety tego materiału, potrzebny jest odpowiedni montaż konstrukcji i jej skuteczne uszczelnienie.

Top 10 błędów w projektowaniu instalacji elektrycznych – jak ich unikać?

Projektowanie instalacji elektrycznych to zadanie wymagające precyzji, doświadczenia i odpowiedzialności. Nawet najmniejsze uchybienie na etapie projektowania może prowadzić do poważnych konsekwencji – od kosztownych poprawek po zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników. Oto przegląd najczęstszych błędów, które popełniają projektanci, oraz wskazówki, jak ich unikać

Co jest lepszym wyborem dla budynków wielorodzinnych - jedno urządzenie o dużej mocy czy kaskada mniejszych pomp ciepła?

Wkrótce właściciele i zarządcy setek tysięcy budynków w Polsce mogą stanąć przed wyzwaniem zmiany sposobu ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Ta sytuacja związana jest ze zbliżającym się terminem uruchomienia systemu ETS2, który obejmie mniejsze ciepłownie. Wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie, które z myślą o uniknięciu rosnących kosztów zdecydują się wdrożyć ogrzewanie oparte o pompy ciepła, mogą stanąć przed dylematem: wybrać jedno urządzenie o dużej mocy czy kaskadę mniejszych pomp ciepła. Eksperci wyjaśniają dlaczego postawili na drugie rozwiązanie, wskazując na aspekty techniczne i ekonomiczne, które przemawiają za tym wyborem.


Stron: 1222 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  11 12 13 14 15  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19690 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 125

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >