Budowa i remont – lista artykułów
Sterowanie oświetleniem w inteligentnym domu
Innowacyjny system sterowania oświetleniem to podstawa w nowoczesnym domu. Pozwala tworzyć świetlne scenariusze, kreować nastrój, a także sprawiać, że w domu żyje się wygodniej. Inteligentne światło zwiększa komfort domowników o każdej porze dnia i w każdej sytuacji.
Jaki wpływ na projekt mają wymiary oraz kształt działki?
Przed rozpoczęciem prac budowlanych potrzebujesz działki, na której postawisz swój przyszły dom. Jej parametry mają duży wpływ na projekt budynku, dlatego warto zwrócić uwagę na konkretne wymiary i kształt. Dlaczego jest to ważne?
Kotły Gazowe Kondensacyjne: Energooszczędność i Ekologia w Polskich Domach w 2024 roku
W dynamicznie ewoluującym krajobrazie energetycznym Polski, kotły gazowe kondensacyjne wyróżniają się jako nowoczesne i ekologiczne źródło ciepła. W roku 2024, te zaawansowane technologicznie urządzenia stają się kluczowym elementem transformacji energetycznej, łącząc efektywność, ekonomiczność i troskę o środowisko. W niniejszym artykule przyjrzymy się, dlaczego kotły gazowe kondensacyjne są atrakcyjnym rozwiązaniem dla polskich domów, zwracając szczególną uwagę na ich ekologiczność, dostępność paliwa oraz wsparcie finansowe w postaci dotacji.
Zastosowanie drewna konstrukcyjnego w budownictwie
Drewno konstrukcyjne to wszechstronny materiał, łączący korzyści ekonomiczne z ekologicznymi. Jego wytrzymałość i zdolność do przenoszenia obciążeń sprawiają, że doskonale nadaje się do budowy trwałych budynków. Jakie są główne zalety drewna jako materiału konstrukcyjnego? Jakie rodzaje tego materiału dostępne są na rynku?
Magazynowanie nadmiaru wyprodukowanej energii przez panele fotowoltaicze
Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie magazynów energii. Zabezpieczają one przed przerwami w dostawie prądu, gwarantują odporność na wszelkie awarie zasilania spowodowane prowadzonymi pracami czy silnym wiatrem lub burzami. Co wiemy o magazynach energii i jak umożliwiają one oszczędność kosztów? Dlaczego dają niezależność energetyczną?
Drzwi zewnętrzne z przesuniętą osią obrotu
Jak podkreślić wejście do budynku i sprawić, by było reprezentacyjnym elementem elewacji? Służyć temu mogą designerskie, wielkogabarytowe drzwi. Skupiając się na ich wyglądzie i rozmiarze, nie można jednak zapominać o funkcjonalności. Sposobem na pogodzenie atrakcyjnej formy i bardzo dobrych parametrów może być najnowsza propozycja marki Aluprof – drzwi MB-86N Pivot Door z przesuniętą osią obrotu.
Jak dopasować drzwi zewnętrzne i bramę garażową, aby były zgranym duetem?
Jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Ważne więc, żeby było jak najlepsze. W przypadku budynku za pierwsze wrażenie odpowiedzialne są jego elewacja, drzwi zewnętrzne, okna oraz brama garażowa. To właśnie ich wygląd często decyduje o tym, w jaki sposób postrzegany jest dom. Dzięki dostępnym dziś rozwiązaniom, możemy dopasować te elementy w jednym, spójnym stylu. Jak stworzyć z drzwi zewnętrznych i bramy garażowej zgrany duet?
Co można zmienić we własnym domu, aby zapobiegać zimowym infekcjom?
Jak większość z nas pewnie zauważyła, gdy nadchodzi okres jesienny czy zimowy, częściej przytrafiają nam się różnego rodzaju infekcje wirusowe i przeziębienia. Zazwyczaj za taki stan rzeczy winimy kapryśną pogodę oraz towarzyszące jej niskie temperatury, jednak warto wiedzieć, że to w budynkach dochodzi do większości zakażeń. Jak zadbać o bezpieczną przestrzeń w domu? O tym już za chwilę.
Dachy polderowe (niebiesko - zielone ), jak działa ich system retencyjno-rozsączający
Inteligentne i nowoczesne systemy retencyjno-rozsączające umożliwiają gospodarowanie wodą deszczową nie tylko zebraną na poziomie gruntu, ale także na dachach miast. Dzięki takim rozwiązaniom, jak system Wavin AquaCell Up, możliwe jest nie tylko zazielenienie, ale przede wszystkim tworzenie niebiesko-zielonych dachów, tzw. dachów polderowych (ang. Polder Roof). W ten sposób na szczytach miejskich budynków powstają inteligentne i kontrolowane magazyny wody.
Co to są szyby zespolone i jak się je produkuje?
Szyby mają zazwyczaj największy udział w powierzchni okna. W przypadku dużych przeszkleń fasadowych mogą stanowić nawet 90% elewacji. Są one transparentne, ale mają wiele istotnych funkcji, które wpływają na komfort użytkowania pomieszczeń. Jak powstają szyby zespolone? Zapraszamy do pierwszej części cyklu z procesu produkcji szyby zespolonej.