Budując dom warto postawić na zawsze modną klasykę - cegłę

Budując dom warto postawić na zawsze modną klasykę - cegłę

W architekturze często najbardziej lubimy materiały, które już znamy. Potwierdzeniem tych słów jest niesłabnąca popularność cegły, zwłaszcza tej utrzymanej w klasycznym kolorze – odcieniach czerwieni i pomarańczy. Doskonały przykład to cegła klinkierowa Classic, która łącząc stylową barwę z wyjątkowymi właściwościami technicznymi, daje możliwość realizacji niezwykle klimatycznych i trwałych projektów. Czytaj dalej

 

Łacińskie określenie classicus oznacza coś doskonałego, pierwszorzędnego, wzorcowego. W architekturze i budownictwie na miano takiego materiału z pewnością zasługuje cegła klinkierowa Classic. Dzięki jej wyjątkowej urodzie – czerwonemu kolorowi z charakterystycznymi metalicznymi przypaleniami i odcieniami -  inwestycje nabierają szlachetnego blasku, zarówno wtedy, gdy są utrzymane w stylu tradycyjnym, jak i w przypadkach łączenia klasycznego materiału z bardziej nowoczesnymi elementami ze szkła czy aluminium. 


klasyczna cegła zawsze w modzie


Czytaj również: Przygotuj swój dom na zimę


Cegła Classic świetnie prezentuje się także w połączeniu z materiałami naturalnym, takimi jak drewno czy kamień. Nic dziwnego – klinkier to również surowiec całkowicie ekologiczny, powstający jedynie z odpowiednio dobranej mieszanki gliny i piasku. Dzięki temu jest odporny na korozję chemiczną i biologiczną, a także grzyby, glony i mchy mogące wywoływać alergie. Jako element zewnętrznej ściany trójwarstwowej zapewnia też wnętrzom dobry mikroklimat latem i komfort cieplny zimą.


klasyczna cegła zawsze w modzie


Czytaj również: Jakie domy najchętniej budujemy?


Ognista barwa cegły Classic w symboliczny sposób zwraca także uwagę na metodę produkcji materiału, który „rodzi się” w ogniu. Proces wypalania w temperaturze 1100 ºC sprawia, że spiek ceramiczny staje się niezwykle twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jego niska nasiąkliwość zapobiega osiadaniu zanieczyszczeń. To wszystko razem powoduje, że inwestycje wykorzystujące cegłę Classic nie tylko zyskują na wartości, ale przez długie lata zachwycają otoczenie swoją ponadczasową urodą.


Źródło: BUENA VISTA / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18063 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 982

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >