Chemia budowlana – lista artykułów
Jak malować drewniane drzwi i okna?
Drewno to materiał wytrzymały i wdzięczny w obróbce, dlatego chętnie jest wykorzystywany do produkcji np. okien i drzwi. Jednak od czasu do czasu wymaga renowacji. Doradca marki Tikkurila podpowiada, jak
i czym malować drewniane drzwi czy okna, aby służyły nam przez długie lata.
Plastelina do odbudowywania bardzo obciążonych części
W przypadku nawet najlepiej wykonanych części, z czasem istnieje ryzyko wystąpienia ubytków, pęknięć czy wycieków. Celem każdej naprawy tego typu uszkodzeń jest zapobiegnięcie w przyszłości ich ponownym odkształceniom.
Jak unikać błędów przy klejeniu płytek?
Dobrej jakości zaprawa klejowa do płytek to dopiero połowa sukcesu. Równie istotne jest prawidłowe ułożenie ceramiki, które wymaga fachowej wiedzy i umiejętności. Niedoświadczeni montażyści często popełniają błędy wpływające na wytrzymałość okładziny. Co należy wiedzieć, by ich uniknąć?
Nowoczesny klej stolarski typu wikol
Najnowszy produkt serii BESTON zachwyca wszechstronnością. Nowoczesny klej stolarski typu wikol znajdzie swoje zastosowanie podczas codziennych czynności.
Chemia budowlana w nowych opakowaniach
Od początku roku sukcesywnie zmieniane są opakowania zapraw, tynków
i klejów marki SOLBET. Odświeżona szata graficzna opakowań tworzy wspólny wizerunek produktów chemii budowlanej z elementami murowymi z betonu komórkowego oraz firmowymi materiałami technicznymi.
Czego użyć by fugi w łazience były śnieżnobiałe? Silikon sanitarny
Gama silikonów sanitarnych Soudal została poszerzona o nowy produkt o podwyższonej odporności na działanie wilgoci, grzybów i pleśni - Silikon Sanitarny Extra Biały.
Jak idealnie położyć fugę?
Idealnie położona fuga czy uszczelnienie to nie tylko kwestia estetyki, ale też brak problemów z przeciekającą wodą czy brudem, zbierającym się pomiędzy kafelkami.
Jaki tynk mineralny wybrać?
Firma Lakma Sat, wiodący producent chemii budowlanej, rozszerzył swoją ofertę lekkich tynków z grupy Porolit. Na rynku pojawił się tynk mineralny Porolit QM, który przy nakładaniu metodą natryskową charakteryzuje się nawet dwukrotnie wyższą wydajnością niż tradycyjne cienkowarstwowe tynki mineralne.
Jak wymienić pękniętą płytkę ceramiczną?
Nawet najtrwalsze płytki ceramiczne narażone są na pęknięcia. Przypadkowo opuszczony ciężki przedmiot lub silniejsze uderzenie powodują ich nieodwracalne uszkodzenia. Do wymiany płytki nie trzeba jednak wzywać fachowca – wystarczą narzędzia odpowiedni klej oraz fuga.
Samopoziomujący podkład podłogowy na trudne podłoża
Na rynek wchodzi weber.floor 4310 - samopoziomujący podkład podłogowy na „trudne podłoża”. Dzięki wzmocnieniu włóknami polipropylenowymi charakteryzuje się podwyższoną wytrzymałością i niskim skurczem.