Deski sedesowe  z funkcją mycia

Deski sedesowe z funkcją mycia

Nowoczesna łazienka powinna być estetyczna, a zarazem funkcjonalna. Efekt taki możemy uzyskać dzięki zastosowaniu w jej wnętrzu uniwersalnego wyposażenia, które nie tylko będzie spełniać wiele zadań jednocześnie, ale też nada łazience ponadczasowy charakter. Czytaj dalej

 

Nowa wersja desek sedesowych SensoWash C marki Duravit z pewnością wpasuje się w stylistykę współczesnych trendów, stanowi bowiem idealne połączenie komfortu użytkowania z prostą, intuicyjną obsługą i najnowocześniejszym designem. Model SensoWash C to ulepszona wersja deski sedesowej z funkcją mycia SensoWash, która powstała przy współpracy Duravitu ze słynnym projektantem Philippe Starckiem. Nowy projekt, tak jak i jego poprzednik, charakteryzuje się znakomitym wzornictwem, jednak dzięki ukryciu wodnych i elektrycznych przyłączy we wnętrzu urządzenia, podnosi jego walory estetyczne. Zabieg taki powoduje również, że funkcja bidetu staje się prawie niezauważalna.

 

 

 

Ukryta funkcjonalność

Urządzenia stanowiące połączeni deski i bidetu zdobywają coraz większą popularność. Ważną kwestią przy wyborze tego elementu wyposażenia łazienki nie jest już tylko dbałość o higienę, ale także walory wizualne i subtelna konstrukcja. Dlatego Philippe Starck projektując deskę sedesową z funkcją mycia SensoWash C, postawił na maksymalną dyskrecję. Wszystkie podzespoły techniczne zostały zminiaturyzowane, aby można je było ukryć między ceramiką a deską. Funkcja bidetu SensoWash ujawnia się dopiero po podniesieniu pokrywy i zajrzeniu do środka.

 

Czytaj również: Jak ułatwić higienę osobom niepełnosprawnym?

 

 

Ramię dyszy, które wysuwa się po włączeniu odpowiedniej opcji na pilocie, może pracować w trzech różnych trybach: mycie tylne pozostawia uczucie czystości i świeżości; mycie komfort zapewnia dokładne mycie dzięki ruchom ramienia natryskującego oraz pulsującemu strumieniowi wody; tryb Ladywash jest przeznaczony specjalnie dla kobiet i służy do delikatnego podmywania. Wszystkie programy, a także temperaturę wody można regulować, w zależności od potrzeb i zapisać w pamięci urządzenia.

 

 

Technologia  i design

W desce sedesowej z funkcją mycia SensoWash C,  najnowsza technologia idzie w parze z niezwykłym designem. Nowe rozwiązanie z ukrytymi przyłączami jest szlachetnym połączeniem smukłych linii z unikalnym kształtem. To niezwykłe urządzenie dzięki schowanej we wnętrzu funkcjonalności zachowuje prostotę kształtów, a w komplecie z miskami toaletowymi z kolekcji  Starck 2, Starck 3 i Darling New tworzy elegancką i spójną całość. Philippe Starck dbając o estetykę każdego szczegółu modelu SensoWash C nie zapomniał również o pilocie, umożliwiającym bezprzewodowe sterowanie wszystkimi funkcjami urządzenia.

 

Czytaj również: Wyjątkowe umywalki o wyjątkowym wyglądzie


 

Trójwymiarowy układ pilota pozwolił na intuicyjne rozmieszczenie przycisków oznaczonych symbolami, które są krótko podświetlane po ich naciśnięciu. Użytkownik może samo dzielnie włączyć funkcję podmywania lub suszenia, a za pomocą przycisków +/- regulować zarówno ciśnienie wody i powietrza, jak też temperaturę wody oraz podgrzewanej deski. Indywidualne preferencje można również zapisać w dwóch profilach i  odtwarzać w zależności od potrzeb. Dodatkowo pilot uruchamia elektryczne siłowniki, które podnoszą, a także  opuszczają klapę i  deskę.

 

 

Komfort i bezpieczeństwo

W trakcie prac nad deską sedesową z funkcją mycia Duravit zadbał szczególnie o bezpieczeństwo użytkownika. Specjalne diodowe oświetlenie nocne ułatwia orientację w przestrzeni. System SensoWash jest również wyposażony w funkcję zabezpieczającą dziecko przed przypadkowym zamoczeniem, ponieważ wbudowany w urządzenie czujnik pozwala na włączenie funkcji bidetu tylko jeżeli waga użytkownika wskazuje na osobę dorosłą. Dodatkową ochronę zapewniają także czujniki temperatury i poboru wody oraz suszenia ciepłym powietrzem.

 

Czytaj również: Ceramika sanitarna o nowoczesnym odważnym designie


 

W celu zachowania komfortu i odpowiedniej higieny, deska oraz dysze zostały wyposażone w specjalne antybakteryjne zabezpieczenia. Ponadto dysze i ramię ze stali nierdzewnej jest automatycznie czyszczone przed i po użyciu funkcji bidetu. Nowoczesne rozwiązania Duravitu w zakresie higieny i komfortu użytkowania łazienek nie tylko spełniają najwyższe standardy, ale posiadają też wszelkie walory estetyczne. Stworzona przez Duravit i Philippe Starcka wielozadaniowa deska sedesowa z funkcją mycia SensoWash C jest doskonałym dowodem na to, że nawet z pozoru niewielki element wyposażenia łazienki, może całkowicie zmienić  charakter jej wnętrza.

 

 

 

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 86

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >