Dlaczego warto mieć w domu panele fotowoltaiczne?

Dlaczego warto mieć w domu panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika jest coraz popularniejszym źródłem energii w polskich domach. Przekonaj się, dlaczego warto mieć własną instalację PV! Czytaj dalej

Zielona energia, czyli prąd bez zanieczyszczeń

Podstawową zaletą systemów fotowoltaicznych jest fakt, że do produkcji prądu nie wykorzystują żadnych paliw - jedynie pobierają moc z promieni słonecznych. W czasie produkcji energii nie powstają ŻADNE zanieczyszczenia! Im więcej takich ekologicznych producentów prądu, tym mniej dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery. Wejdź na ekosun.pl i zobacz, jak łatwo być eko!

 

Dlaczego warto mieć w domu panele fotowoltaiczne?

 

Czytaj również: Odnawialne Źródła Energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków

 

Trzeba podkreślić, że wbrew powszechnym opiniom, fotowoltaika wytwarza prąd nie tylko w bardzo słoneczne dni. System pracuje nawet, gdy na niebie gromadzą się chmury i pada deszcz. Energia nie jest produkowana jedynie w nocy - wykorzystuje się wtedy prąd wytworzony przez cały dzień.

 

Inwestycja, która na pewno się zwróci

Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej kosztuje, i to niemało. Im większe zapotrzebowanie danego budynku na prąd, tym bardziej rozbudowana instalacja jest zalecana. Wydaje Ci się to kompletnie nieopłacalne? Mylisz się! Zdaniem ekspertów inwestycja w fotowoltaikę zwraca się całkowicie już w ciągu kilkunastu lat.

 

Nie masz wpływu na aktualne ceny paliw, a tym samym prądu - masz jednak możliwość uniezależnienia się od nich. Instalacja PV oznacza, że nie musisz już drżeć za każdym razem, gdy otrzymujesz rachunek z elektrowni. Większość prądu produkujesz samodzielnie. Tym samym każdy miesiąc użytkowania własnej instalacji to kolejne oszczędności.

 

Co jest istotne, na założenie fotowoltaiki we własnym domu można pozyskać dotacje - istnieje sporo funduszy związanych z rozwojem ekologicznej produkcji prądu. Dzięki temu nie musisz ponosić całych kosztów, lecz jedynie ich procent. Natomiast zyskami wynikającymi z oszczędności nie musisz się z nikim dzielić!

 

Warto podkreślić również, że instalacje fotowoltaiczne z zasady są wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, co oznacza bardzo niską awaryjność. Zresztą widać to już po długości gwarancji - większość producentów poszczególnych elementów systemu obejmuje swoje produkty kilkunastoletnią opieką. Może ona wynosić nawet 35 lat!

 

Wolność i niezależność od dostawców prądu

Kolejnym pozytywnym aspektem inwestycji w fotowoltaikę jest niezależność od lokalnych dostawców prądu. Już nie musisz płacić za energię elektryczną! Dobrze zaprojektowana instalacja jest dopasowana do potrzeb budynku, który ma zasilać. Gdy wytworzona zostanie za mała ilość prądu, to oczywiście zostanie ona pobrana z sieci - jednak będą to tak znikome ilości, że rachunek wystawiony przez elektrownię na pewno nie będzie już przyprawiał Cię o szybsze bicie serca. Jeśli natomiast instalacja wyprodukuje zbyt dużo energii... będziesz mógł ją odsprzedać swojemu dostawcy.

 

Czytaj również: Czym się różnią kolektory słoneczne od paneli fotowoltaicznych?

 

Posiadając instalację fotowoltaiczną, sami stajemy się producentami prądu - dlatego też stajemy się niezależni od tradycyjnych jego dostawców. Elektrownia ma awarię? Ty masz cały czas dostęp do energii. Znowu planowane są podwyżki cen prądu? Na szczęście to już nie Twój problem.

 

Cicho i bez problemów

Chcesz być eko i zastanawiasz się, na jaki zielony system najlepiej postawić? Fotowoltaika sprawdza się w niemalże każdym miejscu w Polsce - nie wymaga przecież niczego innego niż promienie słoneczne. Jest najmniej wymagająca, w porównaniu do innych ekologicznych sposobów wytwarzania energii. Działa bezobsługowo, nie jest potrzebny stały nadzór, a brak mechanicznie ruchomych części oznacza bardzo rzadkie (wręcz sporadyczne) naprawy. 

 

Nie musisz obawiać się również hałasu czy zapachów związanych z produkcją prądu - fotowoltaika jest bardzo nieinwazyjnym sposobem na pozyskiwanie energii. Nie wydaje głośniejszych dźwięków, nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, a panele umieszczone na dachu nie zagracają przestrzeni na podwórku. 

 

Stawiając na fotowoltaikę, wybierasz to, co najlepsze: dobro planety, świeże powietrze w swojej okolicy, oszczędności w kieszeni, brak stresu związanego z wysokimi rachunkami za prąd!

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 375 Grupa: Robimy stro... Osobiście uważam, że drewno naturalne na podłodze to najlepsza rzecz! To rozwiązanie zdrowe, bezpieczne i generalnie rekomendowane rodzinom z małymi dziećmi ;)....
  • Podłogi Liczba postów: 235 Grupa: Robimy stro... Estetyka i autentyczność: https://panele-podlogowe.eu Niektóre panele podłogowe imitują naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień, zachowując autentyczny...
  • Piece wolnostojace, kozy Liczba postów: 67 Grupa: Kominki od... duzy wybor tych piecow typu Koza ma firma Kratki. kupilismy taki dla babci bo poprzedni piec byl bardzo obciazajacy
  • Polecam sklep internetowy z materiałami budowlanym... Liczba postów: 76 Grupa: Firmy budow... Też muszę Wam polecić pewien sklep, który ostatnio znalazłem. Czytałem o nim na wielu forach, że można w nim kupić świetnej jakości żywice do zabezpieczenia pos...
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 176 Grupa: Domy szereg... W domu szeregowym minusem jest to że jednak słyszymy sąsiadów za ścianą. Mi się marzy dom nad jeziorem. Polecam ciekawy artykuł do przeczytania https://www.kurk...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 1053 Grupa: Ogrodzenia... Jeśli szukasz wysokiej jakości drewnianych listew do swojego projektu, warto zajrzeć na https://listwywplot.pl/kategorie/drewnia ne-listwy/. Oferują bogaty wybór...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19370 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >