Domek drewniany to tylko moda?

Domek drewniany to tylko moda?

Różnorodne trendy sprawiają że często nasze życie, zakupy czy wiele innych dziedzin naszego życia do nich dostosowujemy. Jeśli chodzi o budownictwo również widać pewne zmiany i trendy, które sprawiają że budynki zmieniają swój wygląd, wielkość czy nawet stosowane rozwiązania technologiczne wykorzystywane w ich wznoszeniu czy urządzaniu. Czytaj dalej

 

Domy drewniane modne od lat

Często można usłyszeć, że obecnie domy z drewna są modne i dlatego coraz więcej osób się na nie decyduje. Nie można jednak zapominać że wiele lat temu to właśnie drewno było jedynym dostępnym materiałem do ich budowy, w związku z czym większość domów była właśnie drewniana. Wraz ze wzrostem rozwoju gospodarczego wymyślano nowe materiały budowlane, co sprawiało rosnące nimi zainteresowanie i tym samym zwiększenie ilości stawianych domów murowanych. Obecnie domek drewniany to coraz częściej widywana konstrukcja, zwłaszcza jak mowa o tych niewielkich rozmiarów. Drewniany domek letniskowy to nie tylko moda, ale rozwiązanie znane od lat.

 

Domek drewniany to tylko moda?

 

Dlaczego właśnie drewno

Drewniane domki na działkach rekreacyjnych zawsze były bardziej popularne niż murowane. Jednym z powodów jest to, że koszt postawienia domków z drewna jest znacznie niższy niż domku murowanego. Na działkach rekreacyjnych wiele domków drewnianych, zwłaszcza tych starszych wykonanych jest tak, iż nie posiadają dostępu do łazienki czy wody, co sprawia że nie ma konieczności wykonywania ławy fundamentowej. Dlatego są one po prostu konstrukcją zestawioną wprost na przygotowanych gruncie. Dzięki temu można je było stawiać nie tylko znacznie szybciej, ale również o wiele taniej. Obecnie również bardzo często drewniane domki nie wymagają wykonania fundamentów, co obniża koszt ich wykonania. W niektórych sytuacjach wystarczy jedynie kilkanaście tysięcy, aby stać się właścicielem domku z drewna. Wykonanie podobnej budowli w technologii murowanej byłoby znacznie droższe i na pewno bardziej czasochłonne.

 

Czytaj również: Domy do 35m2 cieszą się coraz większą popularnością. Skąd takie nagłe zainteresowanie wśród Polaków małymi domkami?

 

Domek drewniany to tylko moda?

 

Ciekawe modele i ich różnorodność

Jeśli mówić o modzie na domki drewniane, na pewno można zauważyć, że pewne trendy wpływają na to, które modele są najbardziej popularne. Coraz częściej klienci wybierają letniskowy domek z tarasem, chcąc zapewnić sobie możliwość bezproblemowego wypoczynku na nim w każdej sytuacji. Dlatego bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tarasy, które posiadają bezpośrednie wyjście z domu i są dobrze zadaszone, dzięki czemu można z nich korzystać również w czasie nieco gorszej pogody. Producenci domków doskonale zdają sobie sprawę, iż najważniejsze jest przede wszystkim zapewnienie klientom takich domków, jakich najbardziej poszukują. Ze względu na to, iż jakiś czas temu zmieniły się przepisy, obecnie nieduże domki mogą być stawiane bez konieczności uzyskania zezwolenia na budowę. To także spowodowało rosnącą popularność niewielkich domków, bowiem ich postawienie wiąże się z niższymi kosztami a ponadto zajmuje znacznie mniej czasu. Tutaj także można powiedzieć, iż takie nimi zainteresowanie jest swoistą modą, na którą wpływ miały zmiany przepisów. 

 

Czytaj również: Coraz częściej Polacy decydują się na domy drewniane. Jakie są zalety domu drewnianego?

 

Domek drewniany to tylko moda?

Domek drewniany to tylko moda?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17761 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >