Domy modułowe – czemu warto w nie inwestować?

Domy modułowe – czemu warto w nie inwestować?

Posiadanie własnych czterech kątów to marzenie każdej młodej rodziny i podstawowa potrzeba człowieka. Jednak wybudowanie domu spełniającego nasze oczekiwania zwykle ciągnie się miesiącami, pociągając za sobą kolejne koszty i zszargane nerwy. Prostą i nowoczesną alternatywę stanowią domy modułowe. Czytaj dalej

 

W całej Polsce ceny mieszkań wciąż rosną, osiągając niewyobrażalne kwoty. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, sytuacji na rynku mieszkaniowym nie zmieniła pandemia i nie wygląda na to, by coś miało się zmienić. W tej sytuacji, dla wielu młodych ludzi wchodzących w życie, łatwiejszą (i znacznie tańszą opcją) na usamodzielnienie się jest budowa domu. Dom jednorodzinny, choć znacznie tańszy niż średniej wielkości mieszkanie w dużym mieście, także wymaga sporych nakładów pieniędzy i czasu. Dlatego coraz więcej osób uważnie przygląda się nowoczesnym domom modułowym, takim jak oferowane przez Erdol Haus https://www.erdolhaus.pl.

 

Domy modułowe – co to takiego?

Domy modułowe to konstrukcje wykonane z prefabrykatów, czyli gotowych elementów, takich jak stropy czy ściany. Na początku swojego powstania domy modułowe wykorzystywane były jako domy wypoczynkowe. Jako domy letniskowe mogły być stawiane bez trwałego połączenia z gruntem, w związku z tym nie było potrzebne uzyskanie pozwolenia na budowę takiego obiektu. Ze względu na niską cenę i krótki czas budowy, modułowe budynki wykorzystywane były do celów komercyjnych, np. jako obiekty małej gastronomii. Obecnie coraz częściej domy modułowe wybierane są jako całoroczne obiekty.

 

Czytaj również: Jak będą budowane domy w niedalekiej przyszłości w Polsce

 

Domy modułowe – czemu warto w nie inwestować?

 

Z czego budowane są domy modułowe?

Domy modułowe budowane są z prefabrykatów, które łączone są ze sobą na specjalnie przygotowanych fundamentach. Do budowy domów modułowych używa się dwóch rodzajów konstrukcji: szkieletowych (rdzeń wykonany jest z drewna lub stali) lub ramy z keramzytobetonu. Domy modułowe szkieletowe najczęściej ocieplane są wełną mineralną. Domy szkieletowe obudowywane są płytami gipsowo-kartonowymi lub płytami wiórowymi, zaś domy z keramzytobetonu – oblicówką drewnianą i tynkiem.

 

Ile trwa budowa domu modułowego?

Domy modułowe powstają bardzo szybko. W tym przypadku do prac budowlanych nie jest potrzebny inspektor nadzoru budowlanego, a sam proces budowy jest niezależny od warunków atmosferycznych. Producenci budynków zwykle oferują klientom gotowe projekty, co także usprawnia proces powstawania domu. Budowa całorocznego domu trwa dwa – trzy miesiące.

 

Jakie są zalety domów modułowych?

Domy modułowe charakteryzują się wysoką termoizolacją oraz dźwiękoszczelnością. Szczególnie cenionym atutem budynków modułowych jest zastosowanie w nich nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, które czynią dom energooszczędnym. Domy energooszczędne są coraz bardziej doceniane jako rozwiązanie proekologiczne i dbające o środowisko. Jednocześnie dom energooszczędny jest gwarancją oszczędności na rachunkach za prąd.

 

Ile kosztują domy modułowe?

Domy modułowe są o wiele tańsze niż tradycyjne budynki. Za dom modułowy o powierzchni 68 m² zapłacimy od 125 000 zł brutto, zaś budynek z powierzchnią 82 m² (bez poddasza) będzie kosztował od 145 000 zł brutto.

 

Czytaj również: Najmniejszy w Polsce dom niskoenergetyczny

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 196 Grupa: Nowości ara... Bardzo ciekawą ofertę edukacyjnych zabawek dla dzieci posiada sklep https://www.toyz.pl/ Z pewnością znajdziecie tam idealną propozycje dla każdego dziecka.
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 96 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 242

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >