Drewniane okna, czy to już przeżytek?

Drewniane okna, czy to już przeżytek?

Polska podzieliła się na dwa obozy. I nie chodzi tu bynajmniej o zwolenników Tuska z jednej strony i Kaczyńskiego z drugiej, ale tych, którzy uważają, że okna drewniane nie mają sobie równych, i na tych, którzy twierdzą, że okna z PCV są zupełnie dobre i, co ważniejsze, o wiele tańsze od tych wykonanych z orzecha czy dębu.

Co więcej, ten drugi  obóz utrzymuje nawet, iż okna drewniane to przeżytek, że zupełnie nie pasują one do nowoczesnych mieszkań i domów, więc ich instalowanie w nich  to obciach estetyczny i należy tego unikać jak ognia.

 

To raczej gruba przesada, nie oznacza to jednak, że okna z drewna nie posiadają wad…

 

Wady okien drewnianych

O jednej ich wadzie i to dość istotnej już wspomnieliśmy. Okna drewniane są znacznie droższe niż te wykonane z PCV. Po drugie, wystawione na działanie negatywny czynników atmosferycznych jak opady czy mrozy mogą ulec poważnym uszkodzeniom, co ich plastikowym odpowiednikom raczej nie grozi.

 

Dużą niedogodność w użytkowaniu okien drewnianych stanowi także konieczność ich malowania przynajmniej raz na kilka lat. Dla wielu jest to dodatkowa praca, której nie maja ochoty brać na swoje barki. Do tego dochodzi możliwość zmiany ich wymiarów pod wpływem wilgoci, co może powodować problemy z otwieraniem i zamykaniem.    


 

Nie są idealne, ale…

Przeciwnicy mają mocne argumenty przeciw oknom drewnianym, nie oznacza to jednak, że ich zwolennikom pozostaje tylko spuścić głowę i przemyśleć jeszcze raz kwestię, czy wybór, którego dokonali, był właściwy. Zdecydowanie nie.

 

Okna drewniane nie są idealne, ale… to w końcu drewno, naturalny materiał, który z jednej strony jest estetyczny, a z drugiej pozwala oddychać mieszkaniu. Poza tym w wypadku uszkodzenia można je bez problemu naprawić, czego nie da się z pewnością o powiedzieć o produktach z PCV. Nie zapominajmy również o tym, że jeśli będą dobrze konserwowane, mogą pozostać na wyposażeniu naszego mieszkania nawet siedemdziesiąt lat…

 

A cena? Są droższe od tych z PCV, to fakt, ale wystarczy zerknąć do zakładki okna na Nokaut.pl, by stwierdzić, że nie aż tak bardzo. Wniosek? Okna z drewna na pewno nie są przeżytkiem.

Źródło: nokaut.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19247 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >