Drzwi nowej technologii

Drzwi nowej technologii

Pozbud T&R S.A. od lat słynie z wysokiej jakości okien i drzwi zewnętrznych. Od 2011 do tych produktów dołączyły także drzwi wewnętrzne, przy produkcji których firma czerpie z bogatych tradycji rzemieślniczych wspartych zaawansowaną technologią Czytaj dalej

 

Sojusz technologii i surowców

 

W 2011 roku w fabryce Pozbud została uruchomiona nowa linia do produkcji drzwi wewnętrznych. Wykorzystano w niej maszyny renomowanych firm Weinig, Bürkle, Reichenbacher oraz Cefla.

 

-"Inwestycje w nowe technologie pozwalają nam sprostać oczekiwaniom klientów, przyzwyczajonych do dotychczasowej jakości produktów, także w przypadku drzwi wewnętrznych" - mówi Tadeusz Andrzejak, Prezes Pozbud T&R S.A.

 

 

Nawet najlepsze linie produkcyjne same z siebie nie odpowiadają w całości za jakość produktu. Równie istotnym elementem układanki, której efektem są doskonałe drzwi wewnętrzne, jest surowiec, z którego wykonuje się drzwi.

 

-"Staramy się wyróżniać jakością materiałów, z których wykonujemy nasze drzwi. Surowiec musi gwarantować dokładność w procesie produkcji oraz stabilność i estetykę w trakcie użytkowania" – dodaje Prezes Pozbud T&R S.A.

 

Konstrukcja – klucz do dobrych drzwi

 

Oferta drzwi wewnętrznych Pozbud T&R obejmuje drzwi o konstrukcji płytowej - także frezowane i rzeźbione, ramiakowo-płyciniowe oraz szklane.

 

Czytaj również: Współczesny design drzwi wewnętrznych

 

Drzwi płytowe oparte są na rdzeniu z drewna litego klejonego, na którym umieszczana jest twarda i odporna płyta HDF, która usztywnia konstrukcję i niweluje naprężenia. Drzwi wykańczane są okleiną wykonaną do wyboru z krajowych gatunków drewna (dąb, buk, jesion, klon i inne), gatunków egzotycznych (meranti, sucupira, heban, orzech amerykański, palisander, wenge) lub modyfikowanych jak: dąb bielony, zebrano, teak, dąb czarno-srebrny i inne.

 

 

-"Ostateczna kolorystyka drzwi zależy od wyboru lakieru, z bardzo szerokiej palety. Wykańczamy drzwi lakierem wodnym - dwuwarstwowym i ekologicznym, utwardzanym promieniami UV, w wersji transparentnej lub kryjącej" – mówi Tadeusz Andrzejak

 

Konstrukcja drzwi płytowych umożliwia wyfrezowanie na ich wierzchniej warstwie dowolnego wzoru, który będzie stanowić o ich wyjątkowości i nietuzinkowości. Ciekawą, wizualnie oryginalną, propozycją są także drzwi płytowe rzeźbione, które zamieniają drzwi w interesującą kompozycję przestrzenną.

 

Czytaj również: Drzwi całoszklane o oryginalnym wzornictwie

 

-"Wewnętrzne drzwi frezowane i rzeźbione mogą stać się unikalnym akcentem stylistycznym we wnętrzu, pozwalają nadać mu unikalny i niepowtarzalny charakter. Prezentują się naprawdę wyjątkowo" – opowiada Prezes Pozbud T&R S.A.

 

Drugim rodzajem drzwi wewnętrznych są drzwi ramiakowo-płycinowe. Ich konstrukcja opiera się na ramie i wypełniających ją płycinach, wsuwanych w wyfrezowane w ramiaku szczeliny. Układ ramy i płycin stanowi o formie drzwi. Ramiak wykonany jest z drewna klejonego i pokrywany okleiną drewnianą o grubości ok. 1,5 mm. Płyciny to wytrzymała płyta MDF pokryta drewnianą okleiną o grubości 0,6 mm. Przestrzeń pomiędzy płycinami wypełniona jest dźwiękochłonnym materiałem, który zapewnia mieszkańcom odpowiedni komfort.

 

 

-"Podobnie jak w przypadku drzwi o konstrukcji płytowej ostateczny wygląd drzwi ramiakowo-płycinowych zależy od zastosowanego lakieru natomiast ich unikalną cechą i istotnym elementem kształtującym ich wygląd jest dobór frezów, którymi wykańczane są ramiaki" – mówi Tadeusz Andrzejak

 

Czytaj również: Drzwi wewnętrzne w budynkach użyteczności publicznej

 

W drzwiach wewnętrznych Pozbudu stosowane jest także szkło - jako przeszklenie w drzwiach ramiakowo-płycinowych lub jako główny materiał, z którego drzwi są wykonane. Dzięki temu szklane drzwi, o bardzo zróżnicowanym wzornictwie, mogą stać się ciekawym elementem wnętrza.

 

 

Źródło: Timessquare / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17892 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 123

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >