Dysk ścierny do obróbki

Dysk ścierny do obróbki

W trakcie obróbki metalu używamy głównie krawędzi dysków ściernych, a te zużywają się wyjątkowo szybko i nierównomiernie przez co dysk jest mniej wydajny.

 

Innowacyjna technologia trójkątnychziaren ściernych Cubitron II od 3M gwarantuje większą szybkość szlifowania, trwalsze krawędzie, a przede wszystkim dłuższą żywotność dysków. Wraz z rozwojem technologii obróbki ściernej system ziarnistości podlegał ciągłym zmianom. Zaprojektowane przez inżynierów 3M trójkątne ziarna 3M podlegają procesowi elektrostatycznego nanoszenia, dzięki czemu ustawione są pionowo, tworząc tym samym bardzo ostrą i jednorodną powierzchnię ścierną dysku. Ziarna są zdecydowanie większe, wydajniejsze i bardziej żywotne od innych ziaren występujących występujących na rynku. Dyski 984F z ziarnem Cubitron II posiadają wyjątkowo trwałe krawędzie przez co pracują dłużej i są odporne na rozerwanie nawet podczas obróbki najwytrzymalszych metali.

 

Czytaj również: Zestaw do bezpyłowego szlifowania gładzi szpachlowych

 

- "Testy porównawcze przeprowadzone u klientów wykazały, że dyski Roloc cechuje nawet czterokrotnie dłuższa żywotność od dysków z ziarnem cyrkonowym. Odpowiednio dobrany podkład dysku i ziarno Cubitron II zapewniają imponującą trwałość. Dyski takie szlifują szybciej i pracują dłużej na stali zwykłej, nierdzewnej a także aluminium. Nawet podczas obróbki tytanu pracują bardzo wydajnie i nie przegrzewają obrabianych elementów"- mówi Kamil Babski, inżynier serwisu technicznego z firmy 3M Poland.

 

Czytaj również: Taśmy dwustronne i błony


Dodatkowo komfort i efektywność pracy zapewnia szybka i łatwa wymiana narzędzi bez użycia kluczy. Aby w pełni wykorzystać możliwość dysków 984F rekomendowane jest używanie kompletnego systemu 3M, czyli dysków Roloc wraz ze szlifierkami 3M Roloc. Takie połączenie zapewnia optymalną moc i prędkość.

 

 

Źródło: Euro RSCG / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18793 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >