Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Kompletny dach energetyczny na hale magazynowe

Budynki magazynowe i zakłady produkcyjne cechują się prostą konstrukcją w pełni dostosowaną do swojej funkcji. Zwykle są zaplanowane na podstawie podłużnego prostokąta z płaskim lub nieznacznie nachylonym dachem. Taki budynek łatwo i szybko można postawić oraz dowolnie zaaranżować jego wnętrze. Minimalistyczna bryła obok licznych atutów konstrukcyjnych, posiada też swoje minusy w użytkowaniu. W przypadku tego typu obiektów problem stanowi m. in. doświetlenie wnętrz i utrzymanie w nich komfortowych warunków klimatycznych.

Fotowoltaika dedykowana przedsiębiorcom - dlaczego nie warto zwlekać z decyzją o montażu paneli fotowoltaicznych?

Prowadzenie biznesu w dzisiejszej rzeczywistości staje się sportem ekstremalnym. Przy tempie zmian jakich doświadczają przedsiębiorcy koniecznie jest poszukiwanie stabilności, by zagwarantować firmie pewność codziennych operacji. Jeśli szukasz rozwiązania na ciągle rosnące rachunki za prąd – sprawdź, jak fotowoltaika może zapewnić Twojemu biznesowi niezależność od sytuacji zewnętrznej oraz realne oszczędności.

Fotowoltaika – jak uzyskać niezależność energetyczną?

Panele fotowoltaiczne to popularne zjawisko nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, nie tylko w dużych miastach, ale także w okolicznych wsiach czy polach uprawnych. Coraz częściej, ludzie zastanawiają się nad tym, co będzie jutro i w jakim środowisku będą żyli. Fotowoltaika to zdecydowanie ekologiczne oraz innowacyjne rozwiązanie! Z tego właśnie powodu powstało zapotrzebowanie na własną produkcję energii odnawialnej. Panele fotowoltaiczne można zamontować na dachu bądź umiejscowić na własnym gruncie. Druga opcja określana jest jako farma fotowoltaiczna. Zastanawiasz się nad niezależnością energetyczną? Postaw na instalację fotowoltaiczną! Łatwy i szybki montaż przez profesjonalne firmy, a koszty na inwestycję z możliwych dofinansowań – to się nazywa praktyczna metoda.

Jakie są założenia rządowego programu Ciepłe Mieszkanie?

Ogłoszony pod koniec 2021 roku rządowy program dofinansowań Ciepłe Mieszkanie startuje już w drugim kwartale 2022. Na jakich zasadach będzie działał i kto może się starać o dotacje?

Dofinansowania do pomp ciepła – gdzie złożyć wniosek?

Pompy ciepła to oszczędne rozwiązanie. Na tle konwencjonalnych źródeł energii, wyróżniają się niskim kosztem wytworzenia 1 kWh energii cieplnej.

Poznajmy 10 zalet mieszkania na ekologicznym osiedlu

Baza Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego stale się powiększa – obecnie figuruje w niej 41 „zielonych” inwestycji mieszkaniowych. W obliczu postępującego kryzysu klimatycznego wydaje się oczywiste, że ekologicznych budynków na rynku będzie przybywać, a zrównoważone rozwiązania będą stale ewoluowały. Czy przyjazne środowisku mieszkania są rzeczywiście droższe? Jakie korzyści dla nabywców niesie certyfikacja BREEAM? I wreszcie – co tak naprawdę świadczy o ekologiczności budynków? Oto zestawienie 10 najważniejszych faktów o „zielonych” inwestycjach mieszkaniowych.

Co zmieniają nowe przepisy dotyczące fotowoltaiki? Co to są magazyny energii?

Nowe przepisy wchodzące w życie z dniem 01 kwietnia 2022 roku zmieniają rzeczywistość fotowoltaiczną. Do tej pory nadwyżki energii mogły być przekazywane do sieci energetycznych i odbierane bezkosztowo w momencie, kiedy produkcja fotowoltaiczna była zaburzona. Niedługo nadwyżki będą mogły być przekazywane do sieci, natomiast odbiór energii będzie już płatny.

Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i odliczyć VAT za zakup paneli fotowoltaicznych?

Nowe zeznania podatkowe, to również różnego rodzaju ulgi. Od 1 stycznia 2019 roku można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która pozwala na odliczenie od podatku dochodowego PIT kosztów poniesionych na przykład na fotowoltaikę czy pompę ciepła. Czym jest ulga termomodernizacyjna i na czym polega przypadku fotowoltaiki? Jak odliczyć fotowoltaikę od podatku i czy można odliczyć od niej również pompę ciepła?

Obniżenie temperatury w domu jest korzystne nie tylko dla naszego zdrowia i portfela, ale również dla klimatu

Badania wykazują, że Polacy nagminnie przegrzewają swoje mieszkania i domy, a zbyt wysoka temperatura nie jest korzystna dla zdrowia, klimatu, a także domowego budżetu. Dlatego Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie wraz z lokalnymi producentami ciepła systemowego już drugi rok z rzędu w akcji edukacyjnej „20 stopni dla klimatu” zachęca Polaków do niemarnowania ciepła i obniżenia temperatury w domu. Dzięki temu możemy zmniejszyć emisję CO2 nawet do 2 mln ton rocznie, zredukować domowe wydatki na ciepło, a także wzmocnić nasz układ odpornościowy.

Rośnie cena energii elektrycznej - jak możemy zmniejszyć rachunki za prąd?

Wzrost cen prądu wynika z obiektywnych czynników, na które firmy energetyczne nie maja wpływu - podkreśla Polski Komitet Energii Elektrycznej. Wskazuje wzrost cen uprawnień do emisji CO2, wzrosty na cenach surowców energetycznych oraz rosnące zapotrzebowanie na energię w związku z ożywieniem gospodarczym. Indywidualni odbiorcy mogą jednak zredukować dotkliwość podwyżek, zmniejszając zużycie prądu.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  10 11 12 13 14  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19950 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 333

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >