Imitacja drewna na elewację. Dlaczego warto ją wybrać?

Imitacja drewna na elewację. Dlaczego warto ją wybrać?

Sztukateria elewacyjna przez pewien czas była mało popularna, jednak w ostatnim czasie wraca do łask. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie desek elewacyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty, które wyglądają jak naturalne drewno, lecz są znacznie trwalsze. Dowiedz się więcej o deskach elewacyjnych z włókna szklanego, które cechują się atrakcyjną ceną i długą żywotnością.

 

Deska elewacyjna z włókna szklanego

Elewacyjne listwy, które imitują naturalne drewno, to dobry wybór dla inwestorów szukających eleganckich i trwałych rozwiązań. Deska elewacyjna z kruszywa kwarcowego jest odporna na warunki atmosferyczne, dlatego nawet po wielu latach prezentuje się nienagannie. Co więcej, cechuje ją wiele możliwości wykorzystania. Sztukateria wewnętrzna i sztukateria zewnętrzna z deski z włókna szklanego jest równie solidna i stylowa. Jej trwałość jest porównywana do tynku. 

 

Imitacja drewna na elewację. Dlaczego warto ją wybrać?

 

Czytaj również: Mineralne płytki klinkierowe - aranżacje elewacji

 

Deski z włókna szklanego doskonale sprawdzą się w przypadku wielu budynków. Materiał jest odporny na pękanie, nawet gdy wygina się go w łuk. Jest to dodatkowym atutem w przypadku remontu elewacji w starszych budynkach, w których mury zewnętrzne są nierówne i mają łukowate kształty Stare elementy sztukateryjne i inne ozdoby na murze można bez przeszkód zakryć bez skuwania tynku. 

 

Profil stosowany w deskach elewacyjnych tworzy mikrozbrojenie, które uzupełnia masa akrylowa wraz z wypełniaczami mineralnymi. Dzięki niemu deska jest twarda, elastyczna i odporna na wodę. Może być zatem stosowana w regionach, w których budynki są narażone na szybkie niszczenie z powodu uciążliwych opadów atmosferycznych i dużych wahań temperatury. Pod tym względem deska z włókna szklanego jest znacznie trwalsza niż listwy elewacyjne styropianowe. Listwy styropianowe słabo radzą sobie również w kontakcie z silnymi promieniami słonecznymi. Deska jest pomalowana bezbarwnym lakierem UV, dzięki któremu zabezpieczone nią ściany są niepodatne na utratę kolory pod wpływem słońca. 

 

Deski na elewację to produkt, który pozwala uzyskać przestrzenny efekt. Wykończenia z nich wykonane są sfazowane i pomalowane, choć jednocześnie mają niewielką grubość. Dzięki temu deska nie wychodzi poza obrys budynku. 

 

Zamów próbkę wybranych desek 

Listwy zewnętrzne dostępne w naszym sklepie internetowym są doskonałym rozwiązaniem, jednak przed ich zamówieniem warto dobrać odpowiedni kolor deski. Dzięki temu zastosowane profile elewacyjne będą w pełni odpowiadać oczekiwaniom inwestora. Zamawiając na początek próbki desek, można później świadomie wybrać listwy elewacyjne o konkretnej barwie i usłojeniu. 

 

Czytaj również: Jak się sprawdzi ceramiczna dachówka na elewacji? Przykład realizacji

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17761 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >