Izolacje przeciwwilgociowe – lista artykułów

Jak izolować fundamenty i piwnice, aby skutecznie zabezpieczyć je przed wilgocią?

Prawidłowo wykonana hydroizolacja to gwarancja skutecznej i długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Nie można pomijać tego kroku, szczególnie że skuteczną izolację można położyć nawet jesienią i zimą.

Sposoby na wilgoć, pleśń i grzyby w remontowanej kamienicy

Mieszkanie w pięknie zrewitalizowanej kamienicy może okazać się dużym kłopotem. Następstwem uszczelnienia okien w tego typu budynkach jest pojawienie się grzybni i pleśni na świeżo wyremontowanych ścianach. Jak z tym walczyć?

Hydroizolacje bitumiczne fundamentów – konieczna ochrona przed wilgocią

Hydroizolacja fundamentów to absolutna konieczność. Niezabezpieczone piwnice i fundamenty niezwykle szybko nasiąknęłyby wilgocią, która powędrowałaby w górę budynku, atakując kolejne pietra. Nasiąknięte wilgocią ściany i podłogi to idealne warunki do rozwoju grzybów, pleśni i porostów.

Zabezpieczmy miejsca w kuchni szczególnie narażone na wilgoć

W kuchni nie brakuje miejsc, które należałoby zabezpieczyć przed wilgocią i wnikaniem wody. Trwałe i precyzyjnie wykonane uszczelniania wokół sprzętów kuchennych czy blatu są konieczne w pomieszczeniu, które ma posłużyć w dobrej kondycji przez kilka lat. Zapytaliśmy specjalistę jak wykonać spoiny uszczelniające, które w trudnych, kuchennych warunkach będą stanowić skuteczną zaporę dla wody i innych płynów.

Niezawodna izolacja pomieszczeń mokrych, balkonów i tarasów taśmami uszczelniającymi

Płytki ceramiczne wciąż nie wychodzą z mody, królując w polskich kuchniach, łazienkach, a także na balkonach i tarasach. Tego typu okładziny, same nie chronią ścian i podłóg przed szkodliwym działaniem wody - chyba, że wykonamy przeciwwilgociową warstwę izolacyjną. Aby skutecznie izolować powierzchnie popularnymi foliami w płynie czy zaprawami uszczelniającymi, konieczne są dodatkowe akcesoriach jak taśmy, narożniki i mankiety. Choć często niedoceniane, to właśnie one zapewniają szczelność powłoki wodochronnej w miejscach, newralgicznych, w których sama folia może sobie nie poradzić.

Czy istnieje skuteczny sposób na pozbycie się wilgoci z murów?

System wykonywania i odtwarzania izolacji poziomej poprzez iniekcję pozwala nie tylko na łatwe, ale przede wszystkim definitywne usunięcie problemu wilgoci w murze, bez konieczności naruszania konstrukcji budynku przez podcinanie ścian czy fundamentów. Na czym polega ta metoda i kiedy można ją zastosować?

Jakie materiały należy użyć do hydroizolacji pomieszczeń szczególnie narażonych na wilgoć?

Oczekiwanie coraz wyższej jakości budowanych domów wiąże się między innymi z ich odpowiednią hydroizolacją. Jest ona możliwa dzięki rozwiązaniom technologicznym i materiałowym o coraz lepszych parametrach i łatwiejszej aplikacji. Wewnątrz budynku sprawdzony system do prawidłowego uszczelniania należy zastosować przede wszystkim w pomieszczeniach mokrych, strefach szczególnie narażonych na zawilgocenia.

Silikon niezastąpiony w uszczelnianiu - jak zrobić to samodzielnie i prawidłowo?

Uszczelnianie przy pomocy silikonowych preparatów stanowi stosunkowo proste zadanie, dlatego bardzo często decydujemy się na wykonywanie tych czynności samodzielnie, bez konieczności wzywania fachowców. Specjalista podpowiada, w jaki sposób pracować z silikonem, aby uszczelnienie było trwałe, estetyczne i wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.

Prawidłowa izolacja posadzek

Budowa wymarzonego domu lub gruntowny remont to okazja do zastosowania odpowiednich, energooszczędnych materiałów, które wpłyną nie tylko na komfort mieszkania, ale także na koszty utrzymania. Jednym z najważniejszych etapów prac budowlanych jest zadbanie o właściwą izolację. Gdy o niej myślimy, nasze myśli najczęściej skupiają się na ścianach. Równie ważna jest jednak izolacja posadzki, do wykonania której należy wybrać tylko najlepsze materiały.

Dwukomponentowa hydroizolacja odporna na starzenie się i warunki atmosferyczne.

Nowy produkt do hydroizolacji – dwukomponentowa polimerowo-bitumiczna masa uszczelniającą. Wyrób charakteryzuje bardzo dobra elastyczność i wysoka pozostałość masy suchej po związaniu (80 proc.). Właściwości masy pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie hydroizolacyjne zagłębionych w gruncie części budynków - wysoce elastyczna powłoka wykonana z produktu mostkuje rysy powyżej 2 mm, a dzięki wiązaniu w wyniku reakcji chemicznej, po krótkim czasie staje się odporna na deszcz.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >