Jakie energooszczędne okna wybrać?  Okna z zespolonymi szybami.

Jakie energooszczędne okna wybrać? Okna z zespolonymi szybami.

Firma Vetrex wprowadziła do oferty unikalne okna produkowane na profilach firmy Veka, wyposażone w termoizolacyjne szyby zespolone o najniższym współczynniku przenikania ciepła Ug=0,3 W/m2K oraz Ug=0,4 W/m2K.

Duże straty ciepła uciekającego przez okna i wysokie przez to rachunki za ogrzewanie domów i mieszkań, to już przeszłość. Współczynniki przenikania ciepła okna (Uw) i szyby (Ug) to podstawowe parametry decydujące o energooszczędności okien i całych budynków. Im niższe współczynniki przenikania ciepła, tym niższe rachunki za ogrzewanie, dlatego wybierając okna koniecznie należy upewnić się, jakie są ich wartości. Energooszczędne szyby zespolone Ug=0,3 W/m2K o grubości pakietu 36 mm i Ug=0,4 W/m2K o grubości pakietu 48 mm, to nowy standard w energooszczędności okien. Możliwość wyposażenia okien Vetrex w szyby o tak niskich współczynnikach przenikania ciepła, to odpowiedź firmy na rosnące zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju produkty. Wysoki poziom energooszczędności nowych szyb sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem do zastosowania nie tylko w mieszkaniach i domach o standardowych rozmiarach przestrzeni okiennych, ale także w nowoczesnych budynkach z dużymi przeszkleniami, które są o wiele bardziej narażone na straty ciepła. 

Szyby zespolone Ug=0,4
 
Okna z pakietem szybowym Ug=0,4 W/m2K, w którym przestrzenie między szybami wypełnione są kryptonem, zapewniają użytkownikom wymierne korzyści w postaci mniejszej straty ciepła w porównaniu do tego samego okna przy zastosowaniu szyby o wyższym współczynniku przenikania ciepła. W praktyce oznacza to zmniejszenie  wydatków na ogrzewane budynków. Dwukomorowe szyby zespolone Ug=0,4 W/m2K można zastosować w oknach Vetrex Perfectline (VP), Vetrex Swingline (VS), Vetrex Roundline (VR) oraz Vetrex Alphaline 90C (VA90C) i Vetrex Alphaline 90+ (VA90+). Zamontowanie szyb Ug=0,4 W/m2K w oknach Vetrex Perfectline, Swingline i Roundline przekłada się na ograniczenie strat ciepła aż o 38% w porównaniu do szyb Ug=1,0. W przypadku zastosowania szyb Ug=0,4 W/m2K w oknie jednoskrzydłowym Vetrex Alphaline 90+ o wymiarach 1465mm x 1435mm, korzyści w postaci ograniczenia strat ciepła w porównaniu do okna z szybami Ug=0,7 wynoszą 22%. 

 

Jeszcze więcej ciepła i… mniejsze wydatki na ogrzewanie
 
Klienci, którzy wybiorą okna Vetrex Alphaline 90C lub Vetrex Alphaline 90+ mogą pokusić się o trzykomorowe szyby zespolone o najniższym na rynku współczynniku przenikania ciepła Ug=0,3 W/m2K. Zespolenia te złożone  z 4 szyb znacznie zmniejszają współczynnik przenikania ciepła całego okna Uw, zapewniając użytkownikom jeszcze większą izolację przed zimnem. Unikalne na rynku szyby zespolone Ug=0,3 W/m2K zastosowane w oknie Vetrex Alphaline 90+ o wymiarach 1465mm x 1435mm, przełożą się na zmniejszenie strat ciepła w granicach 33% w porównaniu do tego samego okna z szybami Ug=0,7 W/m2K. 

Tak jak w przypadku szyb Ug=0,4 W/m2K, przestrzenie między szybami w zespoleniach Ug=0,3 W/m2K wypełnione są kryptonem. Dodatkowa zaletą tych pakietów szybowych jest zastosowanie w dwóch środkowych szybach szkła hartowanego ESG, które zwiększa bezpieczeństwo domowników. 

Decydując się na zakup okien z szybami Ug=0,3 W/m2K i Ug=0,4 W/m2K, należy zwrócić szczególną uwagę na ich prawidłowy montaż. Jak wyjaśnia Krzysztof Smolnik, Dyrektor ds. technicznych i rozwoju Vetrex Sp. Z o.o.: „Należy pamiętać, że energooszczędne szyby zespolone dwu i trzykomorowe są bardzo ciężkie. Jeśli więc ich waga wraz ze skrzydłem okna przekroczy 80kg, należy zastosować wzmocnioną wersję okucia Roto NT Designo z nośnością do 130 kg”.

Więcej informacji na temat firmy Vetrex i jej produktów można znaleźć na stronie www.vetrex.eu. 
 
Źródło: Sigma International / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >