Lakierowane schody drewniane

Lakierowane schody drewniane

Wielopoziomowe lokale, w których zamontowane zostały drewniane schody, zyskują wyjątkowy charakter. Połączenie kondygnacji przy użyciu stopni wykonanych z naturalnego surowca wymaga jednak zastosowania wysokiej jakości środków do drewna. Czytaj dalej

 

Zadbają one na długo nie tylko o jego wygląd, ale także o bezpieczeństwo użytkowników.  Drewniane schody montowane w lokalach mieszkalnych lub użytkowych są zazwyczaj przygotowywane na zamówienie i dzięki temu zyskująindywidualne kształty. Często zaprojektowane są przez architektów wnętrz i stanowią ciekawy element dekoracyjny.

 

Czytaj również: Miedziane schody we Florencji

 

 

Ich podstawowa funkcja to jednak umożliwienie przemieszczania się między poziomami. Muszą być zatem solidnie wykonane, stabilne i trwałe. Duże znaczenie odgrywa w tej sytuacji także rodzaj środka nawierzchniowego, jakim są pokryte. Wykorzystanie wysokiej jakości produktu (np. Domalux Super Gold), który tworzy wytrzymałą powłokę, gwarantuje podkreślenie walorów estetycznych, a w odpowiedniej wersji (połysk) także antypoślizgowość.

 

 

Gradacja estetyki

Decydując się na drewniane schody możemy wybrać bogato zdobione z balustradami bądź stosunkowo proste i surowe. Obok nich stosowane są także jedynie obicia betonowych stopni, czasami montowane tylko na powierzchniach poziomych. Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań oraz projektu wnętrza. Schody wykonywane są zazwyczaj z wysokojakościowych gatunków drewna, które zapewniają im trwałość oraz gwarantują stabilność całej konstrukcji.

 

Czytaj również: Jak zamontować schody? Instrukcja montażu schodów

 

 

Aby odpowiednio podkreślić ich wygląd, należy pokryć je lakierem poliuretanowym odpornym na ścieranie. Domalux Super Gold dostępny jest w dwóch wersjach: połysk i półmat. Dzięki zróżnicowanym efektom można z łatwością dopasować wygląd schodów do charakteru wnętrz, w których są zamontowane.

 

 

Bezpieczeństwo na każdym kroku

Bez względu na to, czy całe stopnie wykonane są z drewna, czy tylko pokryta jest nimi powierzchnia pozioma, warto zadbać o bezpieczeństwo poruszających się po nich użytkowników. Szczególnego znaczenia nabiera to w sytuacjach, kiedy różnica poziomów jest znaczna bądź schody zamontowane są pod dużym kątem. Dzięki właściwościom antypoślizgowym lakieru Domlaux Super Gold w wersji połysk, powłoka, którą tworzy produkt, skutecznie zabezpiecza przed utratą przyczepności. Preparat posiada atest antypoślizgowy DIN V 18032-2:2001, który dodatkowo potwierdza jego przydatność do profesjonalnych technologii lakierowania. Twarda i wytrzymała warstwa powierzchniowa pozwala na stosowanie środka także w obiektach użyteczności publicznej, gdzie eksploatacja schodów jest bardzo intensywna.

 

Czytaj również: Schody w mieszkaniu - jak odpowiednio dobrać schody do naszego wnętrza

 

 

 

Źródło: Toolbox Creative Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 55

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >