Lubisz niebanalną kolorystykę? Wybierz białe drzwi z czarną klamką

Lubisz niebanalną kolorystykę? Wybierz białe drzwi z czarną klamką

Drzwi są nie tylko funkcjonalnym elementem domu, ale mogą - a nawet powinny - stanowić dodatkowy element ozdobny. Aby tak się stało, należy wybrać je rozważnie i dostosować do pozostałych elementów wystroju. Jeśli dodatkowo lubisz nietypowe połączenia, możesz zdecydować się na białe drzwi z czarną klamką. Czytaj dalej

 

Drzwi, które są prawdziwą ozdobą

Aby drzwi spełniały swoją ozdobną funkcję, powinny być utrzymane w tym samym stylu, w którym jest urządzony cały dom, aby nie stanowiły z nim dysonansu, a harmonijną całość. Innowacyjne, a jednocześnie skromne kolorystycznie będą doskonale sprawdzać się w połączeniach z minimalistyczną stylistyką domu. Z kolei klasyczne, drewniane lub drewnopodobne drzwi można wkomponować w tradycyjne budownictwo oraz „ciepłe”, rustykalne wystroje.

 

Lubisz niebanalną kolorystykę? Wybierz białe drzwi z czarną klamką

fot. materiały prasowe

Czytaj również: Dzięki dobrze dobranym drzwiom wnętrza będą bardziej spójne i funkcjonalne

 

Prawdziwą ozdobę zawsze stanowią te drzwi, które mają ponadczasowy charakter i zawsze przyciągają oko za sprawą swojego wyglądu. Warto przy tym zwracać uwagę na ich całościową kompozycję, na przykład na ładną oprawę zamka oraz zawiasów, które powinny być dostosowane do innych drobnych elementów, np. klamki czy oprawy szyby.

 

Do jakiego domu warto wybrać białe drzwi?

Białe drzwi będą doskonałym dodatkiem do wielu kolorów domów. Dzięki swojej uniwersalności świetnie sprawdzą się zarówno na tle klasycznej fasady, jak i w przypadku nowoczesnych ozdób. Ich cechą szczególną jest kolor, który przyciąga wzrok na tle ciemniejszych ścian, dlatego jeśli mają stanowić interesujący element, warto połączyć je między innymi z szarymi elewacjach. Co więcej, przy remoncie domu będzie można dopasować do nich bez problemu także każdy, inny kolor.

 

Czarna klamka przy białych drzwiach

Jeśli lubisz naprawdę nietypowe połączenia i rozwiązania, twoim ulubionym elementem wystroju mogą stać się białe drzwi z czarnymi klamkami. Dzięki takiemu połączeniu producent drzwi stworzył z nich wyjątkowy, minimalistyczny, a jednocześnie ozdobny element, który bez wątpienia przyciągnie spojrzenie każdego przechodnia. Jest to najlepszy sposób, by swój dom uczynić niebanalnym.

 

Czarna klamka pięknie będzie łączyć się z czarnymi okuciami zamków, zawiasów oraz oprawą szyby, jeśli ma ona znaleźć się w skrzydle. Dzięki temu stworzy harmonijkę wrażenie. Jednocześnie będzie elementem, który nie ulega łatwo zabrudzeniu, gdyż na gładkiej, czarnej powierzchni ślady rąk nie będą tak widoczne, jak na wielu innych kolorach.

 

Antaba zamiast klasycznej klamki

Ostatnia ciekawa propozycja, z jakiej możesz skorzystać, to umieszczenie na drzwiach antaby zamiast klasycznej klamki. Czarna, wyrazista antaba doda im jeszcze bardziej wyrazistego charakteru. Jej dodatkową zaletą jest wysoka odporność na uszkodzenia, a także łatwość w otwieraniu drzwi. Ostatecznie uzyskasz więc właśnie taki efekt, jaki może być najbardziej pożądany: wyrazistą elegancję połączoną z funkcjonalnością.

 

Czytaj również: Czym kierować się podczas zakupu drzwi wewnętrznych?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17887 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 112

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >