Luksus tkwi w szczegółach

Luksus tkwi w szczegółach

To, co wyróżnia luksusowe nieruchomości, to nie tylko prestiżowa lokalizacja i unikatowa architektura budynku, to także szlachetne materiały i dbałość o najdrobniejsze detale. Dlatego architekci i deweloperzy, by sprostać wysokim oczekiwaniom swoich klientów coraz częściej sięgają po włoskie marmury, szlachetne piaskowce czy naturalne drewno. Czytaj dalej

 

Dziś w cenie są mieszkania, które oferują zupełnie nowy styl życia w mieście. Takie, które dzięki swojej lokalizacji i architekturze dają poczucie zamieszkania w miejscu wyjątkowym, dalece różnym od klasycznego m2 w wielkiej płycie. Najbardziej pożądanymi udogodnieniami we współczesnych prestiżowych kompleksach mieszkaniowych są elektroniczne systemy wspomagające komfort codziennego życia, całodobowa ochrona, obecność konsjerża oraz dobrze wyposażone centrum rekreacyjne ze SPA na terenie obiektu.

 

Ponadczasowy standard

 

Trendy w budownictwie i wyposażeniu wnętrz idą w kierunku przenikania się różnych stylów  i łączenia ze sobą wielu, z pozoru niewspółgrających ze sobą materiałów - drewna, metalu, skóry i szkła. Co ważne, istotna jest funkcjonalność i oszczędność formy. W inwestycjach o podwyższonym standardzie nieprzerwanie dominuje styl klasyczny, który cechuje ponadczasowa elegancja połączona z komfortem. Umiejętne operowanie tymi pojęciami podczas projektowania wnętrz ekskluzywnych to podstawowe zadanie każdego architekta wnętrz.

 

Autorem aranżacji części wspólnej w jednym z najbardziej luksusowych kompleksów mieszkaniowych w Polsce, Angel Wawel, jest Ami Szmelcman z paryskiej pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. - Cała zabytkowa część, na którą składa się m.in. dawny klasztor sióstr Koletek i XIX-wieczna kaplica, przekształcone w część mieszkalną z Apartamentem Królewskim, znajduje się pod ścisłym nadzorem konserwatorskim. W nowo wybudowanych segmentach inwestycji zachowujemy styl klasyczny, który koresponduje z historią miejsca i nawiązuje do części zabytkowej – komentuje Magdalena Jaroszewska, koordynatorka realizacji projektu. W klasycznym i jasnym wnętrzu kompleksu, położonego u stóp Wawelu, doskonale prezentują się portale drzwi wykonane ze szlachetnego drewna orzechowego. Na uwagę zasługuje też recepcja, gdzie podłogi z czarnego bazaltu zostały zestawione ze szlachetnym drewnem ścian i ladą z corianu. Inwestorzy postawili także na liczne rozwiązania oparte na najnowocześniejszych technologiach, jak na przykład czytnik linii papilarnych, który chroni dostępu do strefy SPA, fitness i basenu w Angel Wawel. Tym samym zapewniając mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo.

 

 

Czytaj również: Wykończenie domu w dobrym tonie

 

Nowoczesna oszczędność


Drogie mieszkania wcale nie muszą, a nawet nie powinny, być drogie w eksploatacji. Obecnie deweloperzy inwestują w nowoczesne technologicznie rozwiązania, które nie tylko podnoszą komfort codziennego życia, ale też gwarantują niższe rachunki i są przyjazne dla środowiska. Największą popularnością cieszą się rozwiązania energooszczędne i proekologiczne. Muszą one jednak spełniać jeden warunek - uwzględniać warunki klimatyczne i efektywność ekonomiczną. Zamożni klienci z wyższą świadomością ekologiczną są gotowi zapłacić więcej za produkt „odpowiedzialny społecznie”.

 

Dzisiejszym standardem jest stosowanie ekonomicznych rozwiązań, służących zmniejszeniu zapotrzebowania na energię i zagwarantowaniu jej racjonalnego wykorzystania. Służą temu budynki pasywne - coraz popularniejsze w Europie, wciąż rzadko spotykane w Polsce. Powoli jednak obserwujemy ukłon w stronę rozwiązań energooszczędnych stosowanych w  budownictwie wielorodzinnym, takich jak: turbiny wiatrowe, nowoczesne materiały izolacyjne czy kolektory słoneczne. Szczególnie te ostatnie cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na brak ograniczeń co do miejsca ich wykorzystania. Kolektory słoneczne mogą być zastosowane praktycznie wszędzie, niezależnie od wielkości budynku czy warunków zabudowy. Im większa instalacja słoneczna, tym wyższa jej efektywność. Te argumenty przemawiają do rozsądku i do kieszeni – według najnowszych danych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Polska awansowała na trzecie miejsce w rankingu sprzedaży kolektorów słonecznych w Europie.

 

Innym przykładem oszczędnego podejścia w projektowaniu budynków mieszkalnych są rozwiązania, takie jak np. Logotermy, które usprawniają regulację centralnego ogrzewania i  ciepłej wody. Dzięki nim woda podgrzewana jest tylko wtedy, kiedy jest akurat potrzebna. – Logotermy są wyposażone także w system ogrzewania z elektronicznym programatorem, który pozwala klientowi decydować na jakim poziomie ma się utrzymywać temperatura w jego mieszkaniu. Natomiast najnowocześniejsze modele - stacje LogoActiv - umożliwiają zdalne sterowanie centralnym ogrzewaniem i ciepłą wodą użytkową, przez Internet albo za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne. To nie tylko podnosi komfort życia, ale też pozwala nawet o 20 procent obniżyć koszty eksploatacji. Takie rozwiązanie wdrożyliśmy już w Polsce, m.in. w krakowskiej inwestycji Angel Wawel – komentuje Michał Woźny, dyrektor handlowy firmy Meibes, producenta systemów Logoterm.

 

 

Czytaj również: Izolacja akustyczna stropów. Jak wybrać najodpowiedniejszy?

 

 

 Wyjątkowość w zasięgu ręki


Oprócz najwyższej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz nowoczesnych technologicznie rozwiązań, potencjalni nabywcy mieszkań o podwyższonym standardzie, chcą mieć wszystkie udogodnienia w zasięgu ręki. Stąd tak ważna jest aranżacja i rozplanowanie części wspólnej. Do dyspozycji mieszkańców nowoczesnych kompleksów mieszkaniowych deweloperzy najczęściej oddają strefę wellness, basen, sauny czy studio fitness. Inwestorzy prześcigają się w swoich ofertach, dotyczących udogodnień i korzystają z rozwiązań od wiodących na rynku producentów. Liczy się jakość, ale też niepowtarzalny charakter miejsca. Czego świadomość mają inwestorzy Angel Wawel, którzy podobnie jak topowe siłownie i hotele klasy premium, zdecydowali się postawić na współpracę z dostawcą sprzętu odpowiadającego na potrzeby wymagającego odbiorcy. – Cieszymy się, że luksusowe obiekty decydują się na wybór sprzętu fitness z najwyższej półki. Urządzenia Technogym wyróżniają się nie tylko bardzo dobrą jakością materiałów i solidnym wykonaniem, ale również niepowtarzalnym, włoskim designem. Pozwalają na przeprowadzenie efektywnego treningu siłowego oraz wydolnościowego, z wykorzystaniem nowinek technologicznych. Na przykład, dzięki kodom QR, umieszczonym na poszczególnych maszynach, użytkownik może pobrać instruktażowe ćwiczenia i samodzielnie wykonać bezpieczny trening - komentuje Michał Ryters, doradca klienta w ITP S.A., oficjalnego przedstawiciela Technogym w Polsce.

 

Rynek mieszkaniowy oferuje coraz więcej inwestycji sprofilowanych pod zróżnicowanych odbiorców. Potencjalni nabywcy mają coraz wyraźniej sprecyzowane potrzeby, rośnie też grupa klientów zamożnych, celujących w segment premium. Zauważalnie wzrasta też  poziom świadomości ekologicznej nabywców mieszkań. Deweloperzy muszą umiejętnie połączyć wszystkie te elementy przygotowując swoje inwestycje. Myślenie w kategoriach - Czy kompleks mieszkaniowy odpowiada na potrzeby wymagającego odbiorcy? Czy będzie tani w utrzymaniu? Czy zastosowane w nim rozwiązania są przyjazne dla środowiska? – to podstawa dla deweloperów, którzy chcą z sukcesem sprzedać swoje inwestycje, szczególnie jeśli celują w klienta myślącego perspektywicznie.

Źródło: 990pr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Dom z bali Liczba postów: 3 Grupa: Firmy budow... Teraz jest tak wiele możliwości zarabiania pieniędzy w Internecie i jestem pewien, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wybrałem zakłady sportowe na platformie...
  • Czas na remont Liczba postów: 106 Grupa: Budowa i re... Każda budowa czy też remont to zdecydowanie duże przedsięwzięcie. Warto więc wiedzieć, gdzie kupić wszystkie niezbędne akcesoria - także takie jak chemia budowl...
  • podnośniki Liczba postów: 69 Grupa: Firmy budow... Poszukuje sprawdzonej firmy, która posiada w swojej ofercie podesty teleskopowe Poznań. Ważny jest dla mnie szeroki wybór podestów w korzystnej cenie. Głównie c...
  • Jak pozbyć się grzyba w mieszkaniu? Liczba postów: 9 Grupa: Budowa i re... W sumie tak jak już ktoś powyżej napisał to na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem jest również to aby przede wszystkim wiedzieć jakie jest źródło wilgoci. W każdy...
  • Stropodachy wentylowane Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re...

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18304 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 89

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >