Meble przyjazne naturze

Meble przyjazne naturze

Dzień Ziemi inspiruje do zmian w naszym otoczeniu, ale też do refleksji nad nim. Moda na ekologię nie przemija, a świadomość właściwych zachowań wobec środowiska rośnie. Zgodnie z tym trendem przypominamy o świadomym wybieraniu produktów, które pochodzą z zaufanych źródeł i są wyprodukowane z przyjaznych naturze surowców.

Logika w stylu EKO

Zaprojektowanie ekologicznego, przyjaznego środowisku mieszkania, to nie lada wyzwanie. Nie chcąc rezygnować z funkcjonalności i wygody, coraz częściej szukamy rozwiązań, które poza oczywistymi zaletami, posiadają również wartości dodane. Taką wartością jest otaczanie się meblami, wykonanymi z naturalnych surowców – opowiada Paweł Pawełkiewicz, brand manager Bydgoskie Meble. - Nasze kolekcje tworzymy, czerpiąc z ponadczasowej potęgi przyrody. Naturalne okleiny łączymy z różnorodnymi fakturami i tworzywami, kreując w ten sposób nowoczesne, przyjazne środowisku kolekcje. Przyjemne w dotyku, solidne w użytkowaniu, przyjazne również dla oka w ciepłych odcieniach orzecha lub czereśni, w głębokim kolorze dębu   wenge, czy w nowym wybarwieniu jesionu czekoladowego.

 

Czytaj również: Montaż kolektorów słonecznych

 

 

Nowe aranżacje nie tylko na wiosnę

Dbałość o otaczający nas świat, uszlachetnia ofertę Bydgoskich Mebli. Wytworne linie kolekcji Firenze, luksusowy styl Venus czy secesyjny zestaw Villa to propozycje dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie dostojne, klasyczne wnętrza. W nowoczesne aranżacje najlepiej wkomponują się oszczędna, designerska Filadelfia, asymetryczny zestaw Arcus, czy kubistyczna formuła mebli Kassel. Decydując się na wymianę mebli, czy też na zupełnie nowe zaaranżowanie przestrzeni, należy brać pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale trwałość, wytrzymałość, odporność na ślady codziennego użytkowania. Dzięki wysokiej jakości surowców, przez lata będziemy mogli cieszyć się nowym wnętrzem, bez obaw o jego szybką zmianę.

 

Czytaj również: Oszczędzanie energii z promiennikami wodnymi

 

 

Ekologia to odpowiedzialność

Dzień Ziemi jest dobrym pretekstem do rozważań na temat ekologii i odpowiedzialności społecznej firm. Wiemy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają lasy. Dlatego Bydgoskie Meble posiadają certyfikat FSC, Forest Stewardship Council, przyznawany wyłącznie firmom korzystającym z zaufanych źródeł surowców. Dodatkowo, współpracujemy tylko z partnerami, których polityka uwzględnia wysokie standardy ochrony środowiska, a także aspekty społeczne i ekonomiczne. Co w praktyce oznacza szacunek nie tylko do przyrody, ale i żyjącego i pracującego w niej człowieka. W ten sposób, wspieramy odpowiedzialną gospodarkę leśną. – podkreśla Paweł Pawełkiewicz.

 

Czytaj również: Budowa domów pasywnych

 


 

Aranżacje nie ograniczają się jedynie do efektów estetycznych czy ergonomicznych. Dziś powinny sprostać nowym, ekologicznym wyzwaniom. Decydując się na zmianę wystroju wnętrza, pamiętajmy, że nasze wybory mogą przyczynić się do ochrony środowiska i odpowiedzialnego działania na jego korzyść.

Źródło: Toolbox Creative Communications / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >