Modne i funkcjonalne rolety dzień noc  [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Modne i funkcjonalne rolety dzień noc [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Każdy człowiek ma swoje własne upodobania, jeśli chodzi o urządzenie domu czy mieszkania. Jedni ludzie preferują bardzo dekoracyjne, kolorowe wnętrza, inni cenią minimalizm i ascetyzm formy. Niektórzy wolą styl klasyczny, inni modernistyczny. Rozmaite są też gusty dotyczące rodzajów osłon okiennych, wybieramy zatem firany, zasłony, ewentualnie żaluzje lub rolety. Czytaj dalej

 

Innowacyjne rozwiązania

 

Zwłaszcza rolety dzień noc, bardzo ostatnio popularne, dają ogromne możliwości w zakresie aranżacji wnętrz, doskonale nadają się bowiem zarówno do mieszkań o wystroju klasycznym, jak i każdym innym. Tego typu rozwiązanie z powodzeniem zastępuje firanki, zasłony, żaluzje, czy nawet tradycyjne rolety. Atrakcyjna kolorystyka i tekstura sprawia, że można je dopasować stylu każdego wnętrza, bez względu na to, czy mamy do czynienia z nowoczesnym surowym minimalizmem, wnętrzem w stylu klasycznym czy ekologicznym, designem kolonialnym bądź egzotycznym.


Innowacyjne rozwiązanie zastosowane w roletach dzień noc polega na naprzemiennym ułożeniu dwóch typów materiału o różnej przepuszczalności światła, co pozwala w dogodny sposób regulować jego natężenie od pełnego oświetlenia, poprzez stany pośrednie, do pełnego zaciemnienia. Całą strukturę tworzą poziome, równoległe pasy materiału transparentnego przeplatane pasami z cienkiej siatki. Są one zamontowane w ten sposób, że obie warstwy przesuwają się miedzy sobą umożliwiając swobodną regulację światła.

 

 

Czytaj również: Ogród Zimowy - własny, wypielęgnowany kawałek natury

 

 

 

Czytaj również: Czym się kierować, wybierając okna?

 

 

Jak działa roleta dzień noc?

 

Dzięki zastosowaniu dwóch warstw materiału o różnej przepuszczalności światła, rolety dzień noc pozwalają na płynną regulację poziomu naświetlenia w pomieszczeniu, w tym znaczeniu działają więc bardzo podobnie do żaluzji poziomych. Jednak w roletach pasy  efektownie nachodzą na siebie i umożliwiają płynną regulację ilości światła, które wpada do pokoju, począwszy od przytłumionego, rozproszonego światła aż do półmroku czy całkowitej ciemności. To wszystko można osiągnąć bez konieczności podnoszenia lub opuszczania rolety. 


Tego rodzaju mechanizm idealnie funkcjonuje w najróżniejszych sytuacjach życiowych, w nocy, kiedy potrzebujemy zupełnej ciemności, podczas poobiedniej drzemki, gdy wystarczy nam półmrok czy też w trakcie nauki lub pracy, kiedy słońce zbyt jaskrawo świeci do środka. Jeśli dołożymy do tego atrakcyjną kolorystykę i wzornictwo rolet dzień noc, które pod wpływem oświetlenia nabierają dodatkowych walorów wizualnych,staje się jasne, że rolety dzień noc to nie tylko rozwiązanie funkcjonalne, ale i dekoracyjne.

 

Rodzaje rolet

 

Do różnych otworów okiennych możemy zastosować rozmaite rozwiązania odmienne pod względem konstrukcyjnym i sposobów montażu. I tak na przykład do niewielkich okien doskonale nadadzą się rolety bez obudowy, montowane bezpośrednio do stolarki okiennej, nawet bez wiercenia. W przypadku okien o większych gabarytach mamy specjalną odmianę rolet dzień noc na szynie montażowej, bez obudowy, mocowanej do ściany, sufitu lub stolarki okiennej nowego typu.


Bardziej skomplikowaną konstrukcję mają rolety w obudowie z kwadratową kasetą przyklejaną lub owalną przytwierdzaną na śruby do listwy przyszybowej. Dostępne są także ekskluzywne rolety z aluminiową osłoną karniszową.

 

Autor artykułu:Tekst powstał we współpracy z firmą Rolsun

Źródło: Rolsun / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19250 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >