Nowoczesne drzwi zewnętrzne – wejście z klasą

Nowoczesne drzwi zewnętrzne – wejście z klasą

Wracamy do domu po pracy. Zamykamy za sobą drzwi, zostawiając na zewnątrz nieprzyjemny chłód. Zaparzamy ulubioną herbatę i rozkoszujemy się ciepłem… Aby taki przyjemny scenariusz mógł w pełni się zrealizować, niezbędnym elementem są właśnie dobrze dobrane drzwi zewnętrzne, które skutecznie chronią budynek przed stratami energii cieplnej. Czy w przypadku tego produktu atrakcyjny design może iść w parze z funkcjonalnością oraz bardzo dobrymi parametrami izolacyjności termicznej? Czytaj dalej

 

Drzwi wejściowe to prawdziwa ozdoba domu i jego wizytówka. Powinny być więc estetyczne, dopasowane do wyglądu budynku. Takie drzwi mają również za zadanie zapewniać nam bezpieczeństwo. W polskich warunkach klimatycznych bardzo ważną ich funkcją jest także ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i chłodem. Oszczędność energii wymuszają na nas przepisy (współczynnik przenikania ciepła drzwi zewnętrznych nie może być większy niż 1,3 W/m2K), ale i prosty rachunek ekonomiczny. Im mniej ciepła „ucieknie” na zewnątrz domu, tym mniejsze będą rachunki za jego ogrzewanie. Okres eksploatacji drzwi to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, więc oszczędności zyskujemy przez cały ten czas.


Nowoczesne drzwi zewnętrzne – wejście z klasą

 

Jeśli planujemy wymianę starych drzwi zewnętrznych lub ich montaż w nowym budynku, stoimy przed wyborem konkretnego produktu. Czy estetyka i bardzo dobre parametry użytkowe mogą w tym przypadku iść w parze? Jak najbardziej. Nie musimy wybierać drzwi tylko „pięknych” lub tylko „ciepłych”. Przykładem rozwiązania, które łączy w sobie te cechy są aluminiowe drzwi wejściowe ThermoSafe Decoral marki Hörmann. Posiadają one wyjątkowo atrakcyjną wizualnie powierzchnię, a przy tym zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną. – Ciepłe drzwi zewnętrzne to ważny, wręcz niezbędny element ciepłego domu. Model ThermoSafe osiąga współczynnik przenikania ciepła na poziome Ud ok. 0,87 W/m2K oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa dzięki klasie przeciwwłamaniowej RC 3, oferowanej w standardzie. Są to więc drzwi, które potwierdzają, że połączenie piękna, bardzo dobrej ochrony termicznej i wysokiego bezpieczeństwa jest jak najbardziej możliwe – mówi Krzysztof Horała, Prezes Zarządu Hörmann Polska, Partnera kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ – Zadbaj o ciepły dom”.

 

Nowoczesne drzwi zewnętrzne – wejście z klasąHörmann-cieple drzwi zewnetrzne-ThermoSafe Decoral-jasny cement

Czytaj również: Drzwi wejściowe - o niestandardowym rozwiązaniu w wielkim stylu

 

Nowoczesne drzwi zewnętrzne dają nam również możliwość personalizacji i dobrania wyposażenia dodatkowego, dopasowanego do naszych potrzeb. W przypadku drzwi ThermoSafe są to m.in. rozwiązania zapewniające łatwy, inteligentny i komfortowy dostęp do domu. Wystarczy wprowadzić kod, przyłożyć palec do czytnika lub po prostu użyć smartfonu.


Wybierz drzwi bez wychodzenia z domu

Liczba dostępnych na rynku modeli drzwi wejściowych oraz ich różnorodnych konfiguracji sprawia, że wybór odpowiedniego produktu nie jest łatwy. Jeśli chcemy zaoszczędzić cenny czas, zamiast wizyty w kolejnych punktach sprzedaży możemy skorzystać z wirtualnego konfiguratora. Dzięki temu, wystarczy kilka kliknięć myszką, aby dopasować wymarzone drzwi. Szybko wypróbujemy dostępne warianty na komputerze lub tablecie, dopasujemy wzór, kolor, wielkość oraz poznamy sugerowaną cenę produktu.

 

Nowoczesne drzwi zewnętrzne – wejście z klasąHörmann cieple drzwi zewnetrzne ThermoSafe Decoral-Attic Wood szary

Czytaj również: Decyzję o wyborze drzwi wejściowych do domu najlepiej jest podjąć na etapie jego budowy

 

W przypadku drzwi ThermoSafe Decoral marki Hörmann do wyboru jest 18 wyjątkowych wzorów dekoracyjnych, m.in. z powierzchnią w stylu zardzewiałej patyny, jasnego cementu czy imitującą szlachetne drewniane wykończenie. Nanoszone są one na malowaną proszkowo aluminiową płytę drzwiową opatentowaną metodą powlekania. Charakteryzuje się ona trwałością koloru i wiernym odwzorowaniem detali. Niezwykłej elegancji dodaje też drzwiom profil ramy oraz uchwyty zewnętrzne i aplikacje dostępne w modnym kolorze głębokiej czerni.

 

Drzwi zewnętrzne z ciepłym montażem

Ciepłe drzwi zewnętrzne zapewnią skuteczną ochronę przed chłodem tylko, gdy zostaną odpowiednio zamontowane. Prace montażowe najlepiej zlecić fachowej ekipie, rekomendowanej przez producenta, zgodnie z zasadą, że dobry montaż jest tak samo ważny, jak dobry produkt. Dzięki temu, w pełni wykorzystamy możliwości, jakie dają nam nowoczesne rozwiązania. Na wymianę drzwi zewnętrznych możemy pozyskać dotację np. z programu „Czyste Powietrze”. W nowej wersji programu, przy zakupie i montażu stolarki drzwiowej wysokość dofinansowania (czyli procent faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych) może wynieść nawet do 100%, przy najwyższym poziomie wsparcia. Zadbamy więc o ciepły dom, już od progu.

Źródło: AVEEX / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18793 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 77

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >