Nowoczesne zarządzanie pozyskiwania i oszczędzania energii

Nowoczesne zarządzanie pozyskiwania i oszczędzania energii

Podczas jubileuszowych targów Intersolar w Monachium, firma Schüco prezentuje nowatorskie rozwiązania technologiczne w dziedzinie pozyskiwania i oszczędzania energii oraz efektywnego zarządzania jej zasobami.

 

W dniach od 8 do 10 czerwca na stoisku 310 w hali B można się przenieść w przyszłość zrównoważonego budownictwa, zasilanego głównie energią solarną. Rozpoczyna się właśnie 20 odsłona targów Intersolar, największego na świecie wydarzenia poświęconego nowoczesnym technologiom w branży OZE. W tym roku ekspozycja odbywa się w piętnastu halach, które zajmują ponad 165 000 m2. Firma Schüco przygotowała na tą okazję imponującą ekspozycję o powierzchni ponad 1000 m2, pokazującą przełomowe rozwiązania do pozyskiwania darmowej energii z promieni słonecznych i inteligentnego zarządzania nią w ramach budynku.

 

 

Na stoisku firmowym zaprezentowano pełną gamę rozwiązań zintegrowanej fotowoltaiki dla różnych sektorów budownictwa, w tym domów jednorodzinnych, obiektów komercyjnych i budynków przemysłowych. Z pewnością duże zainteresowanie wzbudzą innowacyjne moduły okienne i fasadowe z ogniwami Schüco ProSol TF, które otwierają nowe horyzonty projektowania powłok energooszczędnych budynków. Imponująco prezentuje się również pokaz nowych rozwiązań fotowoltaicznych Schüco dla budownictwa mieszkaniowego, w tym wysokowydajne ogniwa cienkowarstwowe Schüco Blackline wraz z systemem niewidocznego montażu w dach skośny Schüco MSE 100.

 

Czytaj również: Unijne plany redukcji emisji CO2 a budowa domu

 

Wydajne moduły fotowoltaiczne na każdy dach

Na jubileusz targów Intersolar firma Schüco przygotowała nowatorskie moduły z ogniwami w technologii cienkowarstwowej Blackline z zastosowaniem krzemu mikromorficznego. Wraz z premierowym systemem montażu MSE 100 w dach skośny wyznaczają nowe standardy w dziedzinach efektywności pozyskiwania energii słonecznej i designu. Zastosowany w modułach fotowoltaicznych Schüco z serii Blackline krzem mikromorficzny pozwala na zmniejszenie zależności uzysków od temperatury i całoroczne korzystanie z darmowej energii. Zwiększona czułość ogniw cienkowarstwowych na światło umożliwia skuteczne wykorzystywanie również jego krótkiego spektrum, widzialnego w czasie zachmurzenia czy zmierzchu.

 

 

Panele o niewielkiej grubości i eleganckim, czarnym kolorze mogą być harmonijne dopasowywane do każdego rodzaju wykończenia dachowego. Nowy system montażu MSE 100 w dach umożliwia estetyczną integrację modułów z dachem skośnym za pomocą zaledwie kilku elementów montażowych, które pozostają zupełnie niewidoczne. Lekka, bezramowa konstrukcja posiada wygląd jednolitej szklanej tafli wbudowanej w połać dachową. Całość harmonijnie komponuje się z dowolnym pokryciem dachowym – gontami ceramicznymi, blachodachówką czy nawet klasyczną dachówką holenderską. Szczelny system złożony z zachodzących na siebie modułów nie wymaga stosowania dodatkowej wodoodpornej membrany dachowej a ponadto ulega samoczyszczeniu pod wpływem wody deszczowej.

 

Czytaj również: Energooszczędne budownictwo i efektywność energetyczna

 

Nowe horyzonty projektowania fasad

Odwiedzający targi architekci i inwestorzy mogą również zobaczyć przyszłościowe rozwiązania fotowoltaiki zintegrowanej ze stałymi i ruchomymi elementami fasadowymi. Ogniwa ProSol TF są wysoko cenione przez projektantów za indywidualne możliwości kreowania ich wyglądu i szerokie opcje integracji z różnymi elementami powłoki budynku, takimi jak fasady, świetliki dachowe, osłony przeciwsłoneczne czy nawet balustrady. Na targach pokazano trzy nowe zastosowania modułów ProSol TF w zewnętrznej architekturze budynku. Na przykładzie fasady wentylowanej z modułami ProSol TF zaprezentowano efektywną integrację cienkowarstwowych ogniw z wielko powierzchniowymi, nieprzeziernymi powłokami budynków.

 

 

Fasada niewentylowana z wbudowanymi modułami ProSol TF pokazuje możliwość wykorzystania fotowoltaiki do tworzenia półprzeziernych, termoizolowanych przeszkleń w oknach i drzwiach aluminiowych z serii Schüco AWS i ADS. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzać energię do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, pozyskiwać darmową energię elektryczną zasilającą urządzenia a ponadto nie ogranicza dostępu światła do wnętrza budynku. Natomiast w sektorze budownictwa przemysłowego firma Schüco proponuje gotowe rozwiązanie okładziny fotowoltaicznej z Schüco ProSol TF, umożliwiającej efektywne energetycznie zagospodarowanie niewykorzystanych powierzchni ścian hal magazynowych.

 

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 252 Grupa: Firmy budow... Długo szukałem nowoczesnego i szybkiego sposobu na zamawianie jakościowych kruszyw. Znajomy podpowiedział mi, że na tej stronie internetowej https://schuettflix...
  • Akryl sposobem na idealną ścianę Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re...
  • Skup wierzytelności i windykacja Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeśli interesuje Cię temat windykacji i chcesz dowiedzieć się więcej o tzw. twardej windykacji, zapoznaj się z artykułem dostępnym na https://www.pentor.pl/fina...
  • Własna firma Liczba postów: 211 Grupa: Firmy budow... Jestem niezwykle zadowolony z decyzji o wykorzystaniu kolektora danych Lecom N60U https://www.lomag.pl/sklep/kolektory-dan ych/162-terminal-lecom-n60u-z-uchwytem.. .
  • Wiata Garażowa Liczba postów: 12 Grupa: Moja budowa Ważne jest, żeby wiata garażowa była wykonana z możliwie najlepszych komponentów. Wszystko powinno być ocynkowane i pomalowane. Polecam tę firmę oni zrobię wsz...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19105 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >