Osprzęt do wózków widłowych - TOP 5 najbardziej popularnych elementów

Osprzęt do wózków widłowych - TOP 5 najbardziej popularnych elementów

Jeśli jesteś właścicielem wózka/ wózków widłowych i jeszcze nie zdarzyło Ci się korzystać z dodatkowych, wymiennych elementów osprzętu - najwyższy czas to zmienić! Niniejszy tekst przybliży Ci 5 najbardziej popularnych, a jednocześnie użytecznych części, które zamontowane na wózku widłowym pozwalają na jeszcze lepsze i bardziej wydajne wykonywanie pracy. Sprawdź, co potrafi osprzęt do wózków widłowych! Czytaj dalej

 

Czy osprzęt do wózka widłowego jest niezbędny?

Osprzęt nie stanowi niezbędnych konstrukcyjnych części wózka widłowego, przez co urządzenia unoszące mogą poruszać się bez niego. Jednak... pozostają one wtedy bezużyteczne, gdyż nie będą w stanie sprostać swojej głównej funkcji - czyli unoszeniu ładunków. Elementy osprzętu to nie tylko te, które wykorzystuje się zamiennie z widłami, ale również same widły.

 

Osprzęt do wózków widłowych - TOP 5 najbardziej popularnych elementów


Oznacza to, że wózki mogą przemieszczać się samodzielnie, jednak w celu obsługi palet, czy innego typu towarów konieczne jest zamontowanie osprzętu, który im to umożliwi.


Poniżej zaprezentujemy Wam TOP 5 najczęściej wybieranych elementów osprzętu, które sprawdzają się w różnych codziennych sytuacjach. Które z nich już znacie?


1.Widły i przedłużki

Osprzęt do wózków widłowych - TOP 5 najbardziej popularnych elementów

 

Czytaj również: Praktyczne zastosowanie wiertła do betonu SDS-Plus

 

Widły to najczęściej wykorzystywane i montowane na wózkach widłowych elementy. Ułatwiają one unoszenie oraz składowanie towarów umieszczonych głównie na paletach.

Na rynku dostępne są widły o różnorodnym sposobie montażu oraz różnych długościach, które można dopasować w zależności do tego, jakiego rozmiaru palety wykorzystuje się w magazynie.

A gdy trzeba mierzyć się z różnej wielkości ładunkami, dodatkową pomoc i ułatwienie stanowią przedłużki do wideł, które w oka mgnieniu zmieniają oryginalną długość widły.


2.Chwytaki

Gdy nie wszystkie ładunki transportowane w przedsiębiorstwie można umieścić na paletach, przydać się może innego typu osprzęt do wózków widłowych.


W przypadku beczek, rol papieru oraz innych ładunków o tym kształcie dobrze sprawdza się wykorzystanie chwytaków do wózków widłowych. Do transportu delikatnych towarów, warto wybrać te, których kleszcze pokryte są gumą wulkanizowaną.


3.Łyżki

Osprzęt do wózków widłowych - TOP 5 najbardziej popularnych elementów

 

A co w przypadku, gdy konieczne jest przewożenie ładunków sypkich? Czy to może się udać przy użyciu wózka widłowego? Zdecydowanie tak! Wystarczy, że widły w wózku czy ładowarce zamienisz na łyżki. Dzięki temu prostemu zabiegowi, wózek jezdniowy unoszący zamieni się w pojazd, który z łatwością może transportować:


 • zboża,

 • piasek,

 • ziemię/ gruz/ kruszywo,

 • oraz wszelkiego typu inne sypkie ładunki.

 

4.Kontenery

Z kolei, gdy potrzebne są akcesoria większego kalibru, które poradzą sobie z uniesieniem (oraz przewiezieniem) większej ilości sypkich produktów, należy sięgnąć po kontenery (określane inaczej po prostu pojemnikami).


Tak jak w przypadku innych elementów, także kontenery do wózków widłowych można zamówić w różnych rodzajach. W tym między innymi:

 • pojemniki przechylne,

 • kontenery z uchylnym dnem,

 • kontenery wysypowe,

 • czy pojemniki zamykane.

 

Wybór odpowiedniego osprzętu do wózka widłowego powinien opierać się przede wszystkim na specyfice materiałów, jakie będą nim transportowane.


5.Platformy i kosze

Osprzęt do wózków widłowych - TOP 5 najbardziej popularnych elementów

 

Czytaj również: W jakich pracach przyda się agregat malarski?

 

Tego typu akcesoria mogą być wykorzystywane jedynie na największych urządzeniach: wózkach teleskopowych oraz ładowarkach teleskopowych.


W przeciwieństwie do pozostałych wymienionych elementów osprzętu nie służą do unoszenia towarów, ale pracowników. Dzięki montażowi bezpiecznej, solidnej i posiadającej odpowiednie zabezpieczenia platformy, pracownicy firmy mogę wykonywać zadania na dużych wysokościach, bez konieczności rozstawiania rusztowań czy użycia podestów ruchomych.


Przydatne, pomocne i... niedrogie

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy Twój wózek widłowy potrzebuje dodatkowego osprzętu, spójrz na wszystkie plusy:


 • więcej możliwości wykorzystania urządzenia (dodatkowe funkcje),

 • brak konieczności inwestowania w zakup nowego sprzętu (kupujesz jedynie osprzęt, a nie nowy pojazd),

 • i niska cena w jakiej można nabyć dodatkowe, wymienne elementy.

 

Biorąc pod uwagę powyższe zalety tego rozwiązania, kupno osprzętu do wózków widłowych to naprawdę dobry i ekonomiczny wybór jeśli potrzebujesz transportować ładunki inne niż tylko tradycyjne palety.


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Przytulny, nowoczesny dom Liczba postów: 44 Grupa: Budowa i re... Szanowny Panie, Rekomenduję wybór Śnieżki Eko Plus. Farba jest wydajna (do 14 m²/l przy jednokrotnym malowaniu), lateksowa, przeznaczona do malowania ścian i su...
 • Farba fasadowa Liczba postów: 11 Grupa: Budowa i re... Szanowni Państwo, Do malowania elewacji rekomenduję wybór fasadowej farby silikonowej Foveo-Tech FN30. Farba jest dostępna w 318 kolorach. Jest wydajna, łatwa w...
 • Czujnik wypełnienia szamba Liczba postów: 6 Grupa: Moja budowa Ja ostatnio miałem problem z kanalizacją a mianowicie w bloku jak sąsiedzi spuszczali wodę w kuchni , myli naczynia to wszystko lądowało u mnie - wybijało ze zl...
 • Meble stylowe,antyki -Nysa Liczba postów: 27 Grupa: Firmy budow... Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowych mebli do Waszych wnętrz, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie - https://www.domostudio.pl , gdzie znajdziecie....
 • Pozycjonowanie zwraca się przy pozycjonowaniu firm... Liczba postów: 57 Grupa: Firmy budow... Cześć, prowadzisz biznes w Mielcu i szukasz sposobu na zwiększenie widoczności swojej strony internetowej? Jeśli tak, to znalazłem coś, co może Ci pomóc. Oto li...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18519 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 116

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >