Regulacyjne zawory kątowe - oszczędzają wodę i energię

Regulacyjne zawory kątowe - oszczędzają wodę i energię

W kontekście ekologicznych technologii umożliwiających oszczędzanie wody często pomija się ważny element instalacji wodnej, jakim jest regulacyjny zawór kątowy. Przy odpowiedniej nastawie można zmniejszyć zużycie wody nawet o 40%. W ofercie SCHELL znajduje się ponad 200 wersji zaworów, co pozwala na dobór najlepiej dopasowanego rozwiązania.

 

Rozważania dotyczące rozwiązań oszczędzających wodę i energię najczęściej dotyczą baterii ze specjalnymi perlatorami i sterowanymi na podczerwień czy inteligentnych urządzeń wyposażonych w odpowiednie funkcje i programy. Tymczasem niewielki element, jakim jest regulacyjny zawór kątowy, oferuje ogromny potencjał oszczędzania sięgający nawet 40%. Zawory SCHELL pozwalają na indywidualną regulację natężenia przepływu ciepłej i zimnej wody, co wpływa wprost na ograniczenie ich zużycia. Odróżnia je to od zwykłych zaworów kulowych, które umożliwiają jedynie odcinanie dopływu medium np. w razie awarii. Mniejsze zużycie ciepłej wody wiąże się również z niższymi rachunkami za energię potrzebną do jej podgrzewania oraz redukcją związanych z tym emisji CO2. Ponadto możliwość wstępnego ustawienia odpowiednich proporcji między wodą zimną i ciepłą przekłada się na większy komfort użytkowania.

 

Oszczędzaj wodę i energię dzięki regulacyjnym zaworom kątowymZawory regulacyjne SCHELL mogą zapewnić aż do 40% oszczędności wody Fot. SCHELL

Jak ustawić optymalne natężenie przepływu wody?

Największym źródłem marnotrawstwa wody może być nieprawidłowa obsługa baterii jednouchwytowych. W większości przypadków użytkownicy otwierają je na najszerszy strumień, nawet jeśli chcą tylko opłukać ręce. Z drugiej strony mechanizm regulacyjny w tego typu armaturze nie umożliwia precyzyjnego ustawienia objętości wypływającej wody, zwłaszcza jeśli bateria jest wyeksploatowana. Dlatego zwłaszcza w takich przypadkach wstępna regulacja objętości przepływu za pomocą zaworów kątowych zarówno na przyłączu zimnej, jak i ciepłej wody, pozwala uzyskać doskonałe efekty. Wstępne nastawy zaworów SCHELL można ustawić w kilku prostych krokach. Wystarczy otworzyć baterię umywalkową na maksymalny strumień, a następnie regulować przepływ za pomocą pokręteł zaworów aż do uzyskania pożądanej objętości i temperatury wody. W ten sposób można mieć pewność, że od tej pory każde następne uruchomienie będzie wiązało się z oszczędnościami. Zawory regulacyjne SCHELL można łatwo i w każdym momencie zamontować w miejsce tradycyjnych kulowych.

 

Czytaj również: Kostka brukowa a deszcz – w jaki sposób możemy zapobiec zniszczeniu kostki brukowej?

 

Oszczędzaj wodę i energię dzięki regulacyjnym zaworom kątowymW asortymencie SCHELL można znaleźć także stylowe zawory kątowe Fot. SCHELL

Zróżnicowane i komfortowe pod każdym względem

Szeroka gama zaworów kątowych SCHELL obejmuje ponad 200 różnych wersji różniących się miedzy sobą budową i funkcjami, co sprawia, że zawsze można wybrać rozwiązanie idealne do danego zastosowania. Oprócz klasycznej wersji z poręcznym pokrętłem Comfort dostępne są również designerskie wykonania, które mogą stanowić atrakcyjny, wizualnie akcent np. w przypadku umywalek bez zabudowy. Natomiast tam, gdzie potrzebna jest ochrona wrażliwych mechanizmów armatury elektronicznej, można wybrać zawór kątowy z trwałym i dokładnym filtrem wyłapującym zanieczyszczenia z wodociągu. W ofercie SCHELL znajduje się również zawór kątowy COMFORT PT z czujnikiem temperatury PT 1000 przeznaczony do pracy w systemie zarządzania wodą SCHELL SWS. Rozwiązanie to stale monitoruje temperaturę wody i w razie wykrycia jej zbyt niskiego poziomu, umożliwia aktywację automatycznego płukania antystagnacyjnego. Wszystkie zawory kątowe SCHELL wyróżniają się ponadto wysoką kulturą pracy ze względu na niski poziom dźwięków < 20 dB(A), co odpowiada I klasie emisji hałasu. Wysokiej jakości armatura zachowuje swoje właściwości i jest łatwa w regulacji nawet po wielu latach eksploatacji. Najlepszym dowodem na zaufanie, jakim darzą ją instalatorzy i użytkownicy indywidualni jest fakt, że do tej pory zamontowano już 700 milionów egzemplarzy zaworów SCHELL na całym świecie. 

 

Czytaj również: Zatkany odpływ – czy musisz wzywać hydraulika?

Źródło: Echo PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18797 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >