Surowy klimat wnętrza

Surowy klimat wnętrza

Zimny, surowy klimat północy sprawił, że Skandynawowie swoje domy uczynili azylem, miejscem bezpiecznym, ciepłym i przytulnym. Miejscem, w którym przyjemnie spędza się czas i do którego chce się wracać.

 

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów stylu skandynawskiego jest wszechobecna biel – spotkamy ją na ścianach, podłogach, meblach i dodatkach. Jej zadaniem jest rozświetlenie wnętrza i nadanie mu lekkości. Dopełniają jej nasycone kolory takie, jak amarant, czerwień czy też fiolet. Przeplatają się w różnych kombinacjach na miękkich kocach, pledach i niedbale rozrzuconych poduchach.

 

Czytaj również: Drzwi pełniące ważną rolę w mieszkaniu

 

 

Widoczne są także silne inspiracje naturą – surowość drewna, kamieni i wikliny doskonale równoważy ciepły klimat skandynawskich wnętrz. Niezwykle istotne są umiar i prostota. Nie ma tu miejsca na zbędne dekoracje, masywne meble lub ciężkie zasłony. Wszystko jest przemyślane i, co ważne niezwykle funkcjonalne.

 

Czytaj również: Drzwi w bieli

 

 

To właśnie funkcjonalność w połączeniu z przyjazną estetyką zdecydowały o popularności stylu skandynawskiego, który obecnie możemy spotkać nie tylko na północy Europy, ale praktycznie na całym świecie.  W Polskich domach pojawia się m.in. w formie dodatków i elementów wykończenia takich, jak jasne podłogi, białe listwy i drzwi.  Ciekawą propozycję łączącą styl skandynawski z klasycznym wzornictwem stanowi kolekcja drzwi Bianco firmy INVADO. 

 

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 335

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >