Sypialnia jak ze snu....

Sypialnia jak ze snu....

Lato rozpieszcza nas wysokimi temperaturami i słoneczną aurą. Po upalnym dniu czas na zasłużony odpoczynek i relaks w komfortowych warunkach. Wbrew pozorom taki luksus może na nas czekać nie tylko w zagranicznym kurorcie, ale także we własnym domu. Pod warunkiem, że na aranżacyjny celownik obierzemy domową sypialnię. Odpowiednio urządzona będzie… jak ze snu! Czytaj dalej

 

Każdy, kto choć raz obudził się niewyspany wie, że zdrowy, niezakłócony sen to najlepsza rekomendacja dobrze urządzonej sypialni. Nadmiar światła i hałas dobiegający z innych kondygnacji lub też z zewnątrz uniemożliwi nam zasłużony odpoczynek. Zaburzyć sen może również niewygodne łóżko, materac, poduszki, ale też źle ustawione meble czy zbyt jaskrawa kolorystyka, w której utrzymane są dodatki we wnętrzu. Ekspert z Homebook.pl wyjaśnia, dlaczego każdy z tych elementów ma znaczenie i jak, zwłaszcza latem, warto urządzić sypialnię.

 

Czytaj również: Ultranowoczesne wnętrze

 

„Kluczową kwestią jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Róbmy to, mając na uwadze metraż i układ pokoju, ale też jego umiejscowienie w całym planie mieszkania lub domu. Jeśli dopiero planujemy przeprowadzkę i mamy możliwość wyboru pomieszczenia, które przeznaczymy na sypialnię, warto zadać sobie pytanie, od której strony najlepiej ją urządzić. Po wschodniej będzie ona bardziej słoneczna, po zachodniej snem cieszyć będziemy się znacznie dłużej. Kolejnym krokiem do zapewnienia sobie wymarzonego odpoczynku każdej nocy, jest zakup odpowiedniego materaca. By należycie spełnił on swoją funkcję powinien być wręcz „uszyty na miarę”. Liczy się zarówno jego wielkość, twardość, jak i jakość włókien, z których jest wykonany. Warto zatem zainwestować więcej, bo ten element wyposażenia, będzie naszej wygodzie służyć przez lata.” – mówi ekspert z Homebook.pl.

 

 

Kolejnym krokiem jest określenie charakteru dekoracji, a co za tym idzie mebli, dodatków i dominującej w pomieszczeniu kolorystyki. Osią projektu powinno być łóżko, które stanowić będzie wyznacznik stylu dla całego wnętrza.

 

 

Czytaj również: Pokój przyjazny dla ucznia

 

 

„Łóżko, a dokładnie jego rama może być wykonana z metalu lub drewna. To wersja klasyczna. Bardziej niestandardowe są modele z zagłówkiem, który obudowany jest np. materiałem o wytłaczanej lub gładkiej fakturze. Opcji do wyboru jest wiele. Jeśli chcemy, by było oryginalnie sięgnijmy po odważniejsze i bardziej niekonwencjonalne zestawienia. Bawiąc się aranżacją wnętrz zachowajmy jednak umiar, zwłaszcza w przypadku doboru kolorystyki. Latem wykorzystajmy sprzyjającą aurę i dosłownie wpuśćmy słońce do wnętrza. W tym celu zdecydujmy się na jaśniejszą paletę barw, urozmaiconą jednym lub dwoma kolorami. Efektownie prezentować będą się zwłaszcza lekkie, półprzeźroczyste zasłony wykonane ze zwiewnych materiałów. Zwolennicy bardziej nowoczesnego, nowatorskiego stylu mogą oczywiście zdecydować się na wersję „dark room”, ale wtedy należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, które stworzy intymny, przytulny nastrój. W pomieszczeniach pozbawionych klimatyzacji dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie rolet typu „blackout”, które rozwijane są tylko w razie potrzeby. Doskonale zacienią pokój, pozwalając nawet w środku dnia na przyjemną sjestę i wytchnienie od intensywnego słońca.” – wskazuje ekspert z Homebook.pl i podkreśla uniwersalną zasadę, którą warto się kierować przy urządzaniu domowej sypialni – „Nie zastawiajmy pokoju niepotrzebnymi meblami. Jeśli mamy odpowiednie warunki lokalowe to nie róbmy tam biura czy mini salonu z salą kinową. Ograniczmy się do podręcznego stolika ustawionego przy łóżku i szafy na ubrania lub toaletki. Subtelną i gustowną ozdobą może być wazon ze świeżymi kwiatami, fantazyjna lampa czy ciekawe grafiki na ścianie lub też bardzo modne w tym sezonie trójwymiarowe panele dekoracyjne. Pamiętajmy, że w umiejętnie zagospodarowanym pomieszczeniu przepływ świeżego powietrza będzie znacznie lepszy. Nic też nie będzie nas niepotrzebnie absorbować, odciągając uwagę od snu.”

 

 

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. Służyć ma wyciszeniu i odpoczynkowi. Znaczenie ma zatem sposób, w jaki pokój ten został zaaranżowany. Poczynając od wyboru materiałów wykończeniowych i ich wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie, aż po kwestie estetyczne, które również będą oddziaływać na nas sprzyjając lub też przeciwnie, uniemożliwiając odprężenie. Warto zatem zaprowadzić nowe porządki w domowej sypialni. Udekorujmy ją w zgodzie z naszymi upodobaniami, ale też korzystajmy z ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Bogatą bazę inspiracji dostarczy nam portal Homebook.pl. Znajdziemy tam zarówno przykłady gotowych projektów, adresy sklepów z efektownymi materiałami wykończeniowymi i dodatkami, ale też wykaz pracowni architektonicznych, z których usług możemy skorzystać przy urządzaniu własnej, wręcz wyśnionej sypialni. 

Źródło: gutpr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19239 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >