W jakie narzędzia ręczne warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac remontowo - budowlanych

W jakie narzędzia ręczne warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac remontowo - budowlanych

Właśnie wchodzimy w najlepszy moment na przeprowadzanie prac remontowych i budowlanych. Łagodniejsze warunki atmosferyczne sprzyjają rozpoczęciu działań zaplanowanych zimą. Do tego z pewnością przydadzą się narzędzia, które wesprą pracę maszyn budowlanych. W trakcie czynności remontowo-budowlanych warto uzbroić się w solidne produkty, które poradzą sobie z różnorodnymi zadaniami związanymi z budową. Począwszy od stawiania fundamentów czy ścian poprzez układanie podłóg, montaż konstrukcji wspierających prace na wysokości, kończąc na układaniu rur i instalacji elektryki oraz centralnego ogrzewania. W tym wypadku warto postawić na jakość i wytrzymałość, tak aby wybrane produkty mogły znaleźć zastosowanie również do innych prac, drobnych napraw czy nowych projektów. Czytaj dalej

 

- Każdy profesjonalista, jak i pasjonat, który samodzielnie podejmuje się wykonywania prac budowlanych, remontowych czy stolarskich może skorzystać z bogatej oferty produktów dostępnych na rynku. Przed zakupami należy jednak dokładnie ocenić przeznaczenie przyrządów, pozwoli to łatwiej dopasować ich parametry techniczne do potrzeb. Warto też pomyśleć o narzędziach jak o inwestycji na przyszłość, dlatego cena powinna w tym przypadku stanowić kwestię drugorzędną, decydująca zaś jest jakość. Renomowany dostawca sprzętu i narzędzi ręcznych stanowi solidną gwarancję, że produkty zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi wymaganiami technicznymi i przepisami bhp, co stanowi o ich wytrzymałości i bezpieczeństwie użytkowania – tłumaczy Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

 

W jakie narzędzia ręczne warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac remontowo - budowlanych

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie narzędzi budowlanych?

Na liście produktów niezbędnych przy każdej budowie nie może zabraknąć taczki, miarki, poziomicy, kątomierz z poziomicą czy łopaty i szpadla. W przypadku tych ostatnich wybór nie jest taki oczywisty, bo choć wyglądają bardzo podobnie, to po dokładnym przyjrzeniu się widać znaczące różnice w kwestii budowy, a ta przekłada się na sposób użytkowania. Łopaty częściej znajdują zastosowanie w rolnictwie i przydomowych pracach, np. do przenoszenia i podgarniania różnych materiałów, w tym sypkich. Natomiast szpadel jest niezastąpionym narzędziem na budowie i w ogrodnictwie. Użyjemy go do kopania i rozbijania grud ziemi, w czym pomoże nam jego konstrukcja. Szpadel budowlany z trzonkiem typu T marki Würth wyposażony jest w wygodny, drewniany trzonek, wzmocnioną końcówkę oraz hartowane i polerowane ostrze ułatwiające zagłębianie go w ziemi.

 

W jakie narzędzia ręczne warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac remontowo - budowlanychSzapadel budowlany (nr art. 0695943030)

- Istotnym aspektem wpływającym na wybór narzędzi jest wygoda własnej pracy, dlatego należy z dystansem podchodzić do uniwersalności niektórych produktów. Za przykład może posłużyć młotek, którego klasyczny model składa się na wyposażenie podstawowej skrzynki narzędziowej. Jednak w przypadku specjalistycznych prac wymagane jest również zastosowanie dedykowanego narzędzia. Z tego powodu wyróżnia się m.in. młotki murarskie, brukarskie, stolarskie, gumowe czy miedziane — komentuje Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

 

W jakie narzędzia ręczne warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac remontowo - budowlanychMłotek murarski (nr art. 071573304)

Czytaj również: Gdzie kupować profesjonalne narzędzia budowlane

 

Wśród tych najbardziej przydatnych na budowie znajduję się młotek murarski. Niezbędny do wbijania gwoździ i kołków w murze oraz do łamania cegieł i kamieni. Młotek typu berlińskiego wykonany jest z najwyższej jakości stali i posiada ergonomiczny uchwyt, który zapewni jego wygodną i skuteczną obsługę. Innym wariantem, który lepiej sprawdzi się przy montażu drewnianych elementów i konstrukcji, będzie młotek ciesielski. Model PREMIUM znajdujący się w ofercie Würth służy do precyzyjnego wbijania gwoździ i mocowania elementów. Wyposażony w dłuto w kształcie klinu, umożliwia precyzyjne cięcie i formowanie drewna, a zastosowanie bezpoślizgowego uchwytu z tworzywa sztucznego, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas pracy.

 

Precyzyjne, solidne i trwałe

Innym przykładem narzędzia, które stanowi niezbędne wyposażenie firm remontowo-budowlanych, jak i warsztatów są szczypce zbrojarskie. Sprawdzą się podczas budowy fundamentów, ścian i podłóg, gdzie wymagana jest precyzyjna obróbka licznie występujących elementów stalowych. Szczypce zbrojarskie POWER użyjemy do cięcia drutu zbrojeniowego i innych materiałów, związanych z pracami w betonie. Produkt wyposażony jest w specjalne ostrza, które zapewniają łatwe i precyzyjne cięcie, a ich smukła konstrukcja ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach. Szczypce umożliwiają optymalną efektywność cięcia przy użyciu małej siły.

 

W jakie narzędzia ręczne warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac remontowo - budowlanychSzczypce zbrojarskie (nr art. 071502101)

Budowa niezmiennie wiąże się z pracą na wysokościach, gdzie nawet profesjonalna drabina z pomostem roboczym okazuje się niewystarczająca. O ile wewnątrz sprawdzi się podest lub mobilne składane rusztowanie, o tyle na zewnątrz potrzebna jest solidna konstrukcja, która posłuży do wzniesienia budynku czy wykonywania prac elewacyjnych. Na powierzchni rusztowań przez wiele godzin przemieszczają się pracownicy wraz z towarzyszącym im ciężkim sprzętem, dlatego konstrukcja musi być dokładnie przygotowana. Odpowiedni do skutecznego i bezpiecznego montażu będzie klucz z grzechotką, która pozwala na szybkie i solidne dokręcanie śrub. Model marki Würth wykonany jest ze stali chromowo-wanadowej, zapewnia wysoką wytrzymałość. Produkt ma możliwość regulacji obrotów w prawo i lewo, a trzpień stożkowy ułatwia pozycjonowanie i wyrównanie otworów przy skręcaniu.

 

W jakie narzędzia ręczne warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac remontowo - budowlanychKlucz z grzechotką do rusztowań (nr art. 0713851192)


Niepozorne, choć wszechstronne narzędzia do drewna

Z pozoru małe rzeczy potrafią znacznie przyspieszyć wykonywaną pracę. W szczególności, jeżeli dotyczą niezwykle często używanych podczas pracy narzędzi takich jak śrubokręty i wiertarki. Wtedy szybkość i wygoda podczas wymiany bitów staje się kluczowa. Z tego powodu warto zainwestować w magnetyczny uchwyt do bitów 1/4 cala z funkcją szybkiej wymiany jedną ręką od firmy Würth, który usprawni pracę każdemu specjaliście. Wyposażony jest w przycisk mechanizmu szybkomocującego, którego wciśnięcie powoduje wypchnięcie bitu z uchwytu oraz magnetyczną końcówkę, co uchroni nas przed wypadnięciem bitu podczas pracy.

 

W jakie narzędzia ręczne warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac remontowo - budowlanychZestaw bitów (nr art. 0614400302)

Oczywiście, niezbędny będzie również zestaw bitów, zawierający elementy przydatne przy różnych zadaniach. Szukając dla siebie odpowiedniego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na możliwość przenoszenia poszczególnych listew z bitami w miejsce użycia lub indywidualny montaż opakowania z bitami, co oszczędzi konieczności przemieszczania się z miejsca na miejsce z całym zestawem. Dodatkowymi udogodnieniami będzie nadrukowany system kodowania kolorami na bitach, ułatwiający identyfikację oraz praktyczny klips do paska, który w razie potrzeby można zdjąć. To wszystko znajdziemy zestawie bitów ¼, składającego się z 33 elementów marki Würth.

 

W jakie narzędzia ręczne warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac remontowo - budowlanychUchwyt do bitów (nr art. 0614176638)

Czytaj również: Laserowe cięcie blach: kiedy się opłaca?

 

Stolarstwo i obróbka drewna charakteryzują się niezwykłą precyzją i estetyką wykończenia. Dlatego kolejnym niepozornym, choć ważnym narzędziem jest strugarka do wygładzania i równania krawędzi. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest produkt, który umożliwia przycinanie dwóch powierzchni panelu jednocześnie oraz taki wyposażony w dwa obosieczne ostrza, pozwalające ciąć z dwóch stron jednocześnie. Dodatkowym atutem, o który zadbał Würth w swoim modelu, jest możliwość podzielenia narzędzia na dwie części i używania jako dwóch niezależnych strugarek, co jest szczególnie istotne w przypadku pracy na szerszych panelach (powyżej 26 mm).

 

W jakie narzędzia ręczne warto się zaopatrzyć przed rozpoczęciem prac remontowo - budowlanychStrugarka do wyrównywania obrzeży (nr art. 07146413)

- Podczas prac budowlanych, remontowych, a nawet drobnych napraw pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Ergonomiczne i solidne narzędzia to tylko połowa sukcesu. Wyposażmy siebie i swoich pracowników w wytrzymałe kaski absorbujące energię, ochronniki oczu i uszu oraz odpowiednie rękawice, które wesprą bezpieczeństwo i komfort pracy – podsumowuje Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

Źródło: Pretty Good PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Is it worth it to engage in vacation rentals? Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Engaging in vacation rentals can be worth it depending on your specific circumstances and preferences. Here are some factors to consider when deciding whether v...
  • Usługi Inżyniersko-Budowlane Paweł Sobiech Warszaw... Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Usługi Inżyniersko-Budowlane Paweł Sobiech specjalizuje się w kompleksowym wsparciu budowlanym, pełnieniu funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, Kierownika....
  • etykiety samoprzylepne Liczba postów: 5 Grupa: Firmy budow... Konkurencyjne ceny i łatwe porównywanie ofert:drukarnia internetowa często oferują atrakcyjne ceny, ponieważ mają mniejsze koszty funkcjonowania w porównaniu do...
  • Praca Liczba postów: 33 Grupa: Firmy budow... Są różne sposoby, aby zarobić pieniądze i jednocześnie wyjechać za granicę :) W moim otoczeniu wiele osób wyjeżdzało z Davi-Seniorenhilfe i są bardzo zadowoleni...
  • Budowa domu Liczba postów: 8 Grupa: Firmy budow... Aktualnie planuję budowę swojego nowego domu w pięknym mieście Będzin i potrzebuję profesjonalnej firmy, która świadczy usługi koparką do przygotowania terenu p...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >