Właściwy montaż TECEdrainline

Właściwy montaż TECEdrainline

Obecny od maja na rynku instalacji sanitarnych nowoczesny system odwodnień prysznicowych TECEdrainline dzięki niezwykle prostej konstrukcji i łatwemu montażowi może być z powodzeniem stosowany niemal w każdej, nawet ciasnej łazience. Czytaj dalej


Aby działał skutecznie musi być jednak właściwie zainstalowany.

1. Podstawowy element systemu – wykonaną ze stali szlachetnej rynnę odpływową należy ustawić na pożądanej wysokości i wypoziomować stosując specjalne nóżki montażowe zaopatrzone dodatkowo w izolację akustyczną wyciszającą pracę systemu.

2. Następnie podłączamy odpływ, nie zapominając jednocześnie o zastosowaniu dźwiękoszczelnej podkładki.

3. Po całkowitym zanurzeniu rynny w jastrychu należy zerwać folię ochronną i nakleić tzw. mankiet uszczelniający, dzięki temu uzyskujemy hermetyczne  i trwałe uszczelnienie.

4. Na koniec całość należy pokryć powłoką izolacyjną i przystąpić do montażu wierzchniej warstwy posadzki. Po wykonaniu posadzki należy wyjąć z rynny zaślepkę styropianową i wcisnąć w to miejsce wybrany ruszt.


- Niezwykle istotna jest zwłaszcza wysokość na jakiej ustawimy rynnę. W zależności od niej system TECEdrainline może w ciągu jednej sekundy odprowadzić od 0,65 do 1,2 l wody – mówi Marek Furdykoń, prezes firmy TECE.
Poza tym, ruszty TECEdrainline instalowane w odróżnieniu od tradycyjnych kratek odpływowych na obrzeżu natrysku, są integralną częścią posadzki i nie utrudniają późniejszego układania płytek, a wypełnione ceramiką w kolorze posadzki mogą stać się niemal niewidoczne.

 

Źródło: iN PLUS Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18320 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 50

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >