Wózek widłowy spalinowy - gdy potrzebna Ci maszyna, która potrafi więcej

Wózek widłowy spalinowy - gdy potrzebna Ci maszyna, która potrafi więcej

Szukasz sprzętu, który poradzi sobie z transportem ciężkich ładunków w każdych warunkach pogodowych? Czy to śnieg, deszcz czy mróz - wózek widłowy spalinowy dojedzie wszędzie i da radę z unoszeniem ładunków o dużej masie. Jego konstrukcja zapewnia doskonałą widoczność a spalinowy silnik - dobrą wydajność. Zobacz, co potrafi wózek widłowy spalinowy! Czytaj dalej

Wózek widłowy spalinowy - krótka charakterystyka

Wózki widłowe należą do kategorii urządzeń transportu bliskiego (w skrócie UTB). Konstrukcyjnie - fotel operatora został umieszczony w nich równolegle do kierunku jazdy przez co pojazdy określane są również mianem wózków czołowych.

 

Wózek widłowy spalinowy - gdy potrzebna Ci maszyna, która potrafi więcej

 

Czytaj również: Na co zwrócić uwagę kupując wózek do kompletacji zamówień? Zobacz!

 

Tym, co odróżnia wózki widłowe spalinowe od innego typu urządzeń jest oczywiście rodzaj napędu. Mocny silnik spalinowy zapewnia doskonałą wydajność pracy i szybki czas obsługi, który sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Spalinowe wózki widłowe słyną z dużej wartości maksymalnej udźwigu oraz niebagatelnej dopuszczalnej wysokości unoszenia ładunków, która może wynosić nawet do kilku metrów.

 

Ponadto, wózki spalinowe mogą rozwijać duże prędkości jazdy, warto jednak pamiętać o tym, jakie są ograniczenia prędkości dotyczące urządzeń transportu bliskiego pracujących w magazynach oraz ma placach składowych. Praca w trudnych warunkach nie jest straszna tym urządzeniom - czy to deszcz, czy śnieg wózki spalinowe wyposażone w kabinę radzą sobie doskonale.

 

Co ciekawe, jeszcze do niedawna wózki widłowe spalinowe wykorzystywane były tylko i jedynie na zewnątrz pomieszczeń ze względu na emisję spalin. Jednak od pewnego czasu, nowoczesne wózki widłowe spalinowe wyposażane są w dodatkowe filtry spalin, które umożliwiają urządzeniom swobodną i bezpieczną pracę także wewnątrz pomieszczeń.

 

Typy wózków spalinowych

Na rynku wózków widłowych dostępne są obecnie 2 główne rodzaje wózków widłowych spalinowych, które różnią się między sobą napędem (napęd typu Diesel lub gazowy); a także 2 rodzaje urządzeń, które wyszczególnić można biorąc pod uwagę konstrukcję pojazdów. A mowa tu o wózkach widłowych czołowych (o których już mówiliśmy) oraz o ich bardziej zaawansowanych wersjach - czyli wózkach widłowych terenowych. Wózki te są gabarytowo znacznie większe, ale posiadają różnego typu udogodnienia, które pozwalają im na sprawne poruszanie się w znacznie trudniejszych warunkach i po nierównej nawierzchni.

 

W zależności od dealera i marki:

●       wózki z silnikiem Diesla opisywane są jako wózki widłowe spalinowe;

●      wózki z butlą gazową mogą znajdować się w kategorii wózków widłowych lub jako samodzielna kategoria "wózki gazowe";

●      wózki widłowe terenowe bywają także umieszczane w kategorii wózków spalinowych albo też (tak jak w przypadku wózków z napędem na gaz) w całkowicie osobnej kategorii.

 

Wózek widłowy spalinowy - gdy potrzebna Ci maszyna, która potrafi więcej

 

Co potrafi wózek z napędem spalinowym?

Spalinowe wózki widłowe to uniwersalne i wielofunkcyjne urządzenia. Wyposażone w wydajny napęd oraz mocny silnik z łatwością radzą sobie z transportem nawet kilkutonowych ładunków na duże odległości.

 

Wózki widłowe spalinowe (w tym szczególnie wózki terenowe) słyną z dużego udźwigu oraz wysokości podnoszenia - cechy te sprawiają, że wykorzystuje się je przede wszystkim w transporcie zewnętrznym, np. w branży budowlanej, gdy konieczne jest przewiezienie materiałów lub gotowych elementów konstrukcyjnych.

 

Ponadto, spalinowe wózki widłowe wykorzystywane są na różnego typu placach przymagazynowych, gdzie zajmują się składowaniem i kompletacją zamówień, z którymi nie poradziłyby sobie mniejsze wózki.

 

Dodatkowy osprzęt do wózków widłowych umożliwia im również wykonywanie zadań, o które nie podejrzewalibyśmy wózków jezdniowych - takich jak np. odśnieżanie (dzięki montażowi pługu śnieżnego) czy zamiatanie ulic (wykorzystując zamiatarkę). A to jeszcze nie wszystko!

 

Nie każdy wie, że najbardziej wydajne modele maszyn z tej kategorii, wyposażone w kabinę znajdują również zastosowanie w armii, służąc tam swoim dużym udźwigiem na przykład podczas zakładania oraz przenoszenia baz wojskowych.

 

Czytaj również: Ekonomiczny, Ekologiczny, Elektryczny! Wózek widłowy na miarę XXI wieku

 

Wózek widłowy spalinowy - gdy potrzebna Ci maszyna, która potrafi więcej

 

Podsumowanie

Wózki widłowe spalinowe odznaczają się wyjątkową wytrzymałością oraz świetnymi parametrami, które umożliwiają im wydajną pracę w różnego typu warunkach - nawet podczas śniegu czy deszczu. Możliwości jezdne zaawansowanych modeli terenowych dodatkowo pozwalają z łatwością poruszać się po wzniesieniach czy nierównych terenach, co daje im znaczną przewagę nad wózkami magazynowymi.

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Co sadzicie o Natur Eko Dom? Liczba postów: 219 Grupa: Firmy budow... Myślę, że to dobra firma, na pewno godna polecenia. ________ https://www.trojmia sto.pl/wiadomosci/Tabletka-dzien-po-jak- dziala-antykoncepcja-awaryjna-n171615.h. ..
  • Remont mieszkania Liczba postów: 13 Grupa: Firmy budow... Ja chyba zdecyduje się na dulux easy care biala - znajomy ma na ścianach w sypialni i prezentuje się fenomenalnie, klasycznie i elegancko. Ma bardzo ciekawe wyk...
  • Czas na remont Liczba postów: 109 Grupa: Budowa i re... Osobiście przy remoncie polecam podjąć współpracę z firma https://term-os.pl/. Świadczą profesjonalne i rzetelne usługi inżynieryjne i okołobudowlane. Dzięki sw...
  • Pomysł na wykorzystanie ogródka Liczba postów: 7 Grupa: Moja budowa Najważniejsze aby ogródek był praktyczny. Mi marzy się w nim maszyna do wędzenia. Dzięki niej mogłabym cieszyć się domowymi wędlinami, a takie uwielbiam najbard...
  • Dom z bali Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jak prezentują się domy z bali na tle konkurencyjnych technik budowlanych?

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18316 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 120

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >