Wszystko o trwałości bram garażowych

Wszystko o trwałości bram garażowych

Prawdopodobnie każdy, kto decyduje się na garaż chciałby, aby zamontowana w nim brama bezawaryjnie i bezpiecznie służyła przez wiele lat. Jednak to, czy tak się stanie, zależy zarówno od konstrukcji bramy, jakości montażu, jak i od dostępności serwisu. Czytaj dalej

 

To, jak trwała będzie brama garażowa, może się rozstrzygnąć już na etapie jej projektowania, kiedy podejmowane są decyzje na temat stosowanych rozwiązań, np. sposobu otwierania bramy oraz zabezpieczeń przed niekontrolowanym opuszczeniem. Gdy dany model trafi do produkcji, istotne staną się procesy produkcyjne. Dokładność spasowania poszczególnych elementów może mieć olbrzymi wpływ na późniejszą trwałość całej konstrukcji.

 

Czytaj również: Ultraszybkie bramy garażowe

 

- Niezwykle ważna jest także jakość użytych materiałów – mówi Paweł Aninowski, właściciel marki VERDOOR.  – Trwałe sprężyny, precyzyjne zawiasy, solidne profile stalowe pokryte odpowiednimi powłokami cynkowymi i kształtowniki aluminiowe na krawędziach paneli to gwarancja, że cała brama będzie służyła wiele lat. Tu nie ma cudów, brama podobnie jak most wytrzyma takie obciążenie, jakie zostało przewidziane przez wytrzymałość zastosowanych materiałów – dodaje.

 

 

Fachowy montaż

Produkowane obecnie bramy garażowe mają coraz bardziej złożoną budowę i coraz częściej wyposażone są w automatykę. Takie skomplikowane urządzenie, aby było bezpieczne dla użytkowników oraz działało w pełni prawidłowo, wymaga bardzo dokładnego montażu. Konstrukcja musi być stabilna a prowadnice mocno dokręcone. Źle zamontowana brama nie będzie się domykać, może się zacinać, a w skrajnym przypadku ulegnie uszkodzeniu – czasem w najgorszym możliwym momencie, np. opadając na przejeżdżający pod nią samochód.

 

 

- Najważniejsze, aby cała brama była trwale i pewnie zamocowana do ścian i sufitów, co zabezpiecza nas i naszych domowników przed nieszczęśliwym wypadkiem – podkreśla właściciel marki VERDOOR. - Musimy zwrócić uwagę czy montażysta ma odpowiednie umiejętności oraz czy wszystkie połączenia trwałe i ruchome są poprawnie zmontowane. Żaden element montowany do ścian i sufitów nie może się ruszać – dodaje.

 

Czytaj również: Automatyczna brama podczas zimy

 

Warto wspomnieć, że bramy segmentowe należy montować dopiero po całkowitym wykończeniu garażu – nigdy wcześniej! W innym przypadku brama prawie zawsze będzie wymagała poważnych napraw serwisowych, a nawet przerobienia, ponieważ po podniesieniu poziomu posadzki nie będzie już  możliwości wyregulowania bramy tak, aby się całkowicie domykała.

 

 

Gwarancja i serwis

Wielu producentów przemilcza sprawę dostępności części zamiennych oraz kosztów obsługi pogwarancyjnej. Zdarza się, że tani wytwórcy w ogóle nie zapewniają części, a to może zapowiadać poważne problemy związane z naprawą bramy.

 

Nie bez znaczenia jest sama gwarancja producenta. Warto zwrócić uwagę czy jest ona dłuższa niż minimalne 2 lata, przez które i tak konsumentowi przysługują uprawnienia na podstawie przepisów o rękojmi. Dłuższa gwarancja producenta oznacza zazwyczaj, że wytwórca jest pewny jakości swoich bram.

 

Czytaj również: Trendy w bramach garażowych

 

Chcąc zadbać o żywotność całej bramy, jej właściciel powinien pamiętać o przeglądach okresowych, w terminach zgodnych z zaleceniami producenta.

 

- To, że brama się zamyka i otwiera, wcale nie musi oznaczać, że na pewno wszystko jest w należytym porządku. Z bramą jest podobnie jak z samochodem. Regularnie serwisowane minimalizuje ryzyko, że sprzęt nas nieoczekiwanie zawiedzie – mówi Paweł Aninowski.

Źródło: Empemedia / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Konstrukcje stalowe w Polsce Liczba postów: 362 Grupa: Budowa i re... Jeśli chodzi o konstrukcje typowo przemysłowe to mogę polecić firmę Vitworker z Bydgoszczy Producent Konstrukcji Stalowych. Trzymają jakość przy naprawdę wymaga...
  • Pellet czy ekogroszek Liczba postów: 18 Grupa: Budowa i re... Jeżeli poszukujesz solidnego źródła ekogroszku w hurcie, warto zainteresować się ofertą https://rastar2.pl/oferta/hurtowa-sprzed az-ekogroszku. Ich ekogroszek ch...
  • magazyn Liczba postów: 534 Grupa: Firmy budow... Berberis powinno zrobić dużą różnicę. Masa funkcji, ciekawe rozwiązania, powinna nadejść mocna poprawa. A co dokładnie? To zależy od was. Musicie regularnie wpr...
  • Remont mieszkania Liczba postów: 62 Grupa: Firmy budow... Remont mieszkania to przedsięwzięcie, które może przynieść wiele korzyści, ale jednocześnie wymaga starannego planowania i przygotowania. Przede wszystkim należ...
  • Budowa domu Liczba postów: 58 Grupa: Firmy budow... Jeżeli budujesz dom to warto inwestować w nowoczesne rozwiązania tym bardziej że wymagają tego nowe przepisy. Jeżeli szukasz pomp ciepła to wybierz produkt mark...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19219 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 304

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >