Aplikacja do zdalnego sterowania klimatyzacją

Aplikacja do zdalnego sterowania klimatyzacją

Jako jeden z pierwszych na rynku, Panasonic wprowadzi aplikację pozwalającą na sterowanie klimatyzacją przez urządzenia mobilne.

 

Za pomocą aplikacji IntesisHome użytkownicy telefonów czy tabletów z systemami iOS oraz Android a także komputerów z dostępem do Internetu, uzyskają możliwość kontrolowania urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic bez względu na to, czy znajdują się w pomieszczeniu lub budynku, w którym są one zainstalowane, czy poza nim. IntesisHome został przygotowany z myślą o właścicielach domów, którzy korzystają z zaprojektowanych przez Panasonic najnowszych i ubiegłorocznych modeli urządzeń klimatyzacyjnych Etherea czy pomp ciepła Aquarea, zapewniających ogrzewanie oraz produkujących ciepłą wodę na potrzeby domowe.

 

Czytaj również: Centrale wentylacyjne dostosowane do indywidualnych wymagań

 

Aby skorzystać z rozwiązania, wystarczy zainstalować aplikację na telefonie lub tablecie z systemem iOS czy Android, albo przez komputerową przeglądarkę internetową wejść na stronę www.intesishome.com, gdzie znajduje się panel kontrolny, natomiast  w urządzeniu klimatyzacyjnym zamontować odbiornik, który będzie je łączył z domowym routerem sieci bezprzewodowej.

 

 

 

Aplikacja będzie dostępna w wersji podstawowej, zaawansowanej i profesjonalnej. Wersja podstawowa IntesisHome daje możliwość włączenia i wyłączenia urządzenia klimatyzacyjnego, ustawienia pożądanej temperatury oraz wyboru trybu pracy. Z kolei wersje zaawansowana i profesjonalna posiadają dodatkowe funkcje, takie jak informowanie właściciela domu o konieczności dokonywania niezbędnych prac konserwacyjnych oraz o wadliwym działaniu urządzenia. Ponadto aplikacja daje możliwość wcześniejszego przygotowania kilku profili ustawień, które można aktywować w zależności od potrzeb.

 

Czytaj również: Instalacja wentylacyjna w domu jednorodzinnym


„Teraz, aby włączyć klimatyzację czy zmienić temperaturę w pomieszczeniu, nie trzeba już podchodzić do zamontowanego na ścianie panelu. Co więcej, nie trzeba nawet być w budynku, w którym jest ona zainstalowana. Wystarczy mieć przy sobie telefon lub tablet i uruchomić aplikację.” – mówi Tomasz Lenarczyk z firmy Panasonic. „Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda, ale również oszczędność energii, gdyż klimatyzacja nie musi działać cały dzień. Dzięki IntesisHome, aby zapewnić sobie komfort i odpowiednią temperaturę, wystarczy uruchomić urządzenie zaledwie na kilka chwil przed powrotem do domu.” – dodaje Tomasz Lenarczyk.

 

 

Aplikację będzie można pobrać już w maju – w zależności od urządzenia, na którym będzie działała – z AppStore bądź Google Play. Informacje na temat ceny odbiornika i aplikacji IntesisHome zostaną podane w późniejszym terminie.

 

 

 

Źródło: United PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17077 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >