Budynki z dużymi przeszkleniami z normami energooszczędności

Budynki z dużymi przeszkleniami z normami energooszczędności

Wysoka izolacyjność termiczna budynku to coś więcej niż tylko komfort jego użytkowania. Czytaj dalej

 

To także konkretne oszczędności finansowe. Dzięki nowemu systemowi okienno-drzwiowemu CS 104 firmy Reynaers, nawet budynki z dużymi przeszkleniami mogą spełniać restrykcyjne normy energooszczędności. System okienno-drzwiowy CS 104 firmy Reynaers to nowoczesny system aluminiowy o wysokiej izolacji termicznej, skonstruowany m.in na potrzeby budownictwa pasywnego. Solidne, szerokie profile umożliwiają architektom projektowanie dużych konstrukcji z użyciem wielokomorowych przeszkleń.

 

Czytaj również: Jak ustrzec się przed awarią kolektorów słonecznych?

 

Niespotykany u innych producentów dużych przeszkleń, wysoki poziom izolacji termicznej − współczynnik Uf na poziomie 0,88W/m2K − udało się uzyskać głównie dzięki zastosowaniu w komorze izolacji opatentowanego przez Reynaers rozwiązania. Co ważne, zastosowane wypełnienia są integralną częścią profilu aluminiowego i nie mają wpływu na przebieg procesu montażowego ani na estetykę konstrukcji.

 

 Czytaj również: System fotowoltaiczny


Dodatkowo, w celu uzyskania wysokiej szczelności, która poza izolacją termiczną ma decydujący wpływ na efektywność energetyczną okien i drzwi, system CS 104 został wyposażony w nowoczesny i wydajny system uszczelek, zapewniający wiatro- i wodoszczelność. Dzięki temu, rozwiązanie to umożliwia eksploatację konstrukcji w warunkach ekstremalnych, m.in. na terenach przybrzeżnych czy w narażonych na silne podmuchy wiatru wysokościowcach. Zwiększona głębokość profili (głębokość skrzydła 104mm) zapewnia dużą stabilność konstrukcji i umożliwia stosowanie dużych tafli szklanych. System może być uzbrojony w wielokomorowe, ciężkie przeszklenia o powierzchni ponad 3m2. Pozwala to architektom i projektantom maksymalnie wykorzystać światło słoneczne przy zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej.

 

 

Zrób to sam czyli projekt E-cube

System CS 104 zastosowano jako jedno z rozwiązań w energooszczędnym budynku. E-cube, opracowanym przez młodych architektów z Uniwersytetu Gandawskiego w Belgii. Projekt bierze udział w tegorocznym, prestiżowym konkursie Solar Decathlon, organizowanym co dwa lata przez Ministerstwo Energii Stanów Zjednoczonych. Do udziału w konkursie zostaje wytypowanych 20 zespołów z uczelni z całego świata, które rywalizują ze sobą w projektowaniu i budowie efektywnych kosztowo, prostych w obsłudze i estetycznych domów zasilanych energią słoneczną.

 

Czytaj również: Paroszczelne taśmy gwarantujące szczelność okien

 

Firma Reynaers Aluminium, jako partner i sponsor, wsparła ambitny projekt, zapewniając pomoc zespołu ekspertów z Instytutu Reynaers oraz najnowszą technologię budowlaną. E-cube to przystępny cenowo budynek składający się z elementów konstrukcyjnych typu „zrób to sam’’, których montaż nie wymaga specjalnych umiejętności. By powstała cała konstrukcja, wystarczy jeden element włożyć w drugi (z ang. plug-and-play).

 

 

System okienno-drzwiowy CS 104 został wybrany wspólnie z ekspertami Reynaers przede wszystkim ze względu na niezwykle niski współczynnik Uf oraz łatwość montażu. Wykorzystując zaawansowany technologicznie ale prosty w montażu i użytkowaniu system Reyaners, belgijscy architekci chcieli pokazać, że współczesne budownictwo pasywne nie musi oznaczać ogromnych wydatków i zatrudniania wysoko wykwalifikowanej ekipy budowlanej. Wystarczy dobry pomysł, zmysł techniczny i chęć zrobienia czegoś samemu.

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Gdzie zamówić projekt domu? Liczba postów: 73 Grupa: Moja budowa Jak już projekt domu będzie to warto pomyśleć gdzie będzie stała wiata garażowa?
  • Budowa stalowej hali Liczba postów: 7 Grupa: Moja budowa Cześć hala stalowa w wersji wiata garażowa to idealne miejsce przed dom żeby dopełnić walory estetyczne i chronić pojazdy przed warunkami atmosferycznymi.
  • panele fotowoltaiczne Liczba postów: 20 Grupa: Moja budowa Oczywiście że jak już stoi wiata garażowa to idealnie do niej nadaje się panel fotowoltaiczny wszystko jest tak zaprojektowane aby wytrzymała te obciążenia.
  • Rekuperatory Liczba postów: 19 Grupa: Moja budowa wiata garażowa to nie jest miejsce na rekuperator nigdy nie będzie zresztą.
  • Malowanie Liczba postów: 67 Grupa: Moja budowa wiata garażowa zwykle pomalowana jest proszkowo a wcześniej ocynkowana żeby nie rdzewieć.

Ostatnio na forum

  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 194 Grupa: Nowości ara... Gdzie szukaliście inspiracji podczas aranżacji pokojów Waszych dzieci? W moim przypadku zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego mi sklepu internetowego....
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Komputerowe projektowanie domów - polska wersja na... Liczba postów: 7 Grupa: Budowa i re... W mojej opinii zdecydowanie warto wziąć pod uwagę w takim razie ZwCAD-a i oczywiście w wersji 2020 ale i najnowszej aktualizacji 2021 który jak na razie prezent...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >